Skocz do zawartości

[SPI] Sygnal wysoki sondy lambda


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

> Te wskaźniki to są raczej do sond szerokopasmowych.

> Rozumiem że wskaźnik coś tam pokazuje, tylko masz problem z tym że pokazuje na wyłączonym silniku i

> nawet odpiętej sondzie mieszankę ubogą, tak?

to jest wskaznik do waskopasmowej. Wskaznik pokazuje na rozpietej sondzie lambda uboga mieszanke. Przy podpietej sondzie i zapalonym silniku dalej jest tak samo uboga. Po odpieciu wtyczki od komputera sygnal zanika wiec wychodzi na to ze komputer podaje jakis sygnal ze jest ubogo i mnie to dziwi bo zawsze mi sie wydawalo, ze komputer powinien odczytywac odczyt a nie podawal jakies informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpięciu sondy wskaźnik Ci mierzy napięcie na wejściu sondy w ECU, ponieważ jest to jakiś wzmacniacz operacyjny, wzmacniający sygnał z sondy a na takich wzmacniaczach są (chyba) jakieś napięcia stałe na wejściach. Podłącz sobie miernik pod wejście CPW przy odpiętym czujniku to zobaczysz, pomiędzy masą a każdym z dwóch przewodów będziesz miał ok.2Volty

Napisz jeszcze gdzie masz podłączoną masę sygnału wskaźnika?

Pasowałoby się podpiąć pod pin masy sondy przy samym ECU

Ja mam u siebie wskaźnik własnej roboty na 10 diodach i coś mi świta że miałem też jakieś problemy z nim przy podłączaniu, właśnie przez wspomnianą masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy odpięciu sondy wskaźnik Ci mierzy napięcie na wejściu sondy w ECU, ponieważ jest to jakiś

> wzmacniacz operacyjny, wzmacniający sygnał z sondy a na takich wzmacniaczach są (chyba) jakieś

> napięcia stałe na wejściach. Podłącz sobie miernik pod wejście CPW przy odpiętym czujniku to

> zobaczysz, pomiędzy masą a każdym z dwóch przewodów będziesz miał ok.2Volty

> Napisz jeszcze gdzie masz podłączoną masę sygnału wskaźnika?

> Pasowałoby się podpiąć pod pin masy sondy przy samym ECU

> Ja mam u siebie wskaźnik własnej roboty na 10 diodach i coś mi świta że miałem też jakieś problemy

> z nim przy podłączaniu, właśnie przez wspomnianą masę

mase mam wzieta z instalacji radia smile.gif Czyli lepiej podpiac sie pod pin 12 z kompa tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chłopie, masa to podstawa

> Ale myślę, że to i tak nie rozwiąże problemu, podmień jeszcze sondę na inna, bo coś mi ona nie

> pasuje po tym co piszesz.

> Silnik pracuje normalnie?

no sonde zaloze inna w ciagu tygodnia. Czy silnik pracuje normalnie ?? No tak srednio biorac pod uwage napisany program pod T ktory nie radzi sobie z wolnymi obrotami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.