Skocz do zawartości

Wymiana lamp przód trzeba robic ten sam typ?


pebepebe

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale o co dokładnie Ci chodzi?

> Że lewa i prawa tego samego typu w sensie H4 lub R2 żarówka? Czy co?

Kiedys miałem dzwona wymieniłem 1 lampę a stara została.

Diagnosta pokazywał mi jakieś oznaczenia na reflektorze na kloszu i bakał cos ,że powinny byc jakby z jednej serii jak np:glazura łazienkowa utkwilo mi to w pamieci jako jakis dziwolag

Teraz mam to samo i nie wiem czy kupic komplet czy olac to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys miałem dzwona wymieniłem 1 lampę a stara została.

> Diagnosta pokazywał mi jakieś oznaczenia na reflektorze na kloszu i bakał cos ,że powinny byc jakby

> z jednej serii jak np:glazura łazienkowa utkwilo mi to w pamieci jako jakis dziwolag

> Teraz mam to samo i nie wiem czy kupic komplet czy olac to.

Powinno mieć takie same właściwości świetlne (cytat z przepisów).

Interpretacja jak zwykle w przypadku naszych ustawodawców może być szeroka grinser006.gif ale jeśli w starym miałeś R2 a kupiłeś H4 no to faktycznie może być lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno mieć takie same właściwości świetlne (cytat z przepisów).

> Interpretacja jak zwykle w przypadku naszych ustawodawców może być szeroka ale jeśli w starym

> miałeś R2 a kupiłeś H4 no to faktycznie może być lipa.

Swego czasu uniaka kupiłem z dwoma różnymi lampami (H4 i R2) smile.gif

Problem sam się rozwiązał, gdy tą z R2 rozbiłem razem ze zderzakiem spineyes.gif

Problemu na przeglądzie nie miałem.

Później miałem w jednej lampie oryginał Carello a w drugiej jakiś zamiennik - na pierwszy rzut oka było widać różnicę, a jazda w nocy to był dramat. CHoć [przegląd przeszło, to i tak wymieniłem na oryginalną lampę.

Ale faktycznie, tak jak napisałeś, jeden powie "co z tego że jedna lampa na taką żarówkę a druga na taką, skoro świecą podobnie", a drugi przyczepi się że co z tego że tej samej firmy i na identyczne żarówki, skoro są z różnych roczników wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu uniaka kupiłem z dwoma różnymi lampami (H4 i R2)

> Problem sam się rozwiązał, gdy tą z R2 rozbiłem razem ze zderzakiem

> Problemu na przeglądzie nie miałem.

> Później miałem w jednej lampie oryginał Carello a w drugiej jakiś zamiennik - na pierwszy rzut oka

> było widać różnicę, a jazda w nocy to był dramat. CHoć [przegląd przeszło, to i tak wymieniłem

> na oryginalną lampę.

> Ale faktycznie, tak jak napisałeś, jeden powie "co z tego że jedna lampa na taką żarówkę a druga na

> taką, skoro świecą podobnie", a drugi przyczepi się że co z tego że tej samej firmy i na

> identyczne żarówki, skoro są z różnych roczników

Z rocznikami to musiałby być jakiś idiota grinser006.gif

Jest jasno napisane jaką światłość ma mieć reflektor i jaka może być max różnica między lewym a prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z rocznikami to musiałby być jakiś idiota

Przekoloryzowałem trochę smile.gif

> Jest jasno napisane jaką światłość ma mieć reflektor i jaka może być max różnica między lewym a

> prawym.

A tak z ciekawości, możesz podać te parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekoloryzowałem trochę

> A tak z ciekawości, możesz podać te parametry ?

Jasne. Jest to podane dla świateł drogowych i "jest źle" jeśli:

1. Światłość co najmniej jednej pary świateł nie osiąga wymaganego minimum 30 kcd (12,5 kcd dla motocykla).

2. Suma światłości przekracza dopuszczalne maksimum 225 kcd.

3. Różnica światłości w którejkolwiek parze świateł przekracza:

a) 30% światłości większej - w wypadku gdy światłość większa przekracza 40 kcd,

b) 50% światłości większej - w wypadku gdy światłość większa nie przekracza 40 kcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne. Jest to podane dla świateł drogowych i "jest źle" jeśli:

> 1. Światłość co najmniej jednej pary świateł nie osiąga wymaganego minimum 30 kcd (12,5 kcd dla

> motocykla).

> 2. Suma światłości przekracza dopuszczalne maksimum 225 kcd.

> 3. Różnica światłości w którejkolwiek parze świateł przekracza:

> a) 30% światłości większej - w wypadku gdy światłość większa przekracza 40 kcd,

> b) 50% światłości większej - w wypadku gdy światłość większa nie przekracza 40 kcd.

... ile kcd mają standardowe lampy w Maluchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze z prądnicą na wolnych gdy nie ładował

W grande, stojąc na skrzyżowaniu, też możesz zaobserwować taki efekt, że jak dodajesz gazu to światła ciut mocniej świecą (albo jak kto woli, przygasają na wolnych obrotach). Nie tak jak w Maluchu, ale zawsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W grande, stojąc na skrzyżowaniu, też możesz zaobserwować taki efekt, że jak dodajesz gazu to

> światła ciut mocniej świecą (albo jak kto woli, przygasają na wolnych obrotach). Nie tak jak w

> Maluchu, ale zawsze

Nawet w przepisach jest, że pomiaru należy dokonać przy uruchomionym silniku na podwyższonych obrotach.

Przez to niemal egzaminu nie zdałem ale w porę sobie przypomniałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w przepisach jest, że pomiaru należy dokonać przy uruchomionym silniku na podwyższonych

> obrotach.

> Przez to niemal egzaminu nie zdałem ale w porę sobie przypomniałem

Domniemam że prawko zdawałeś kupę lat temu....jeżli tak to za TWOICH CZASÓW BYŁY TAKIE PYTANIA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.