Skocz do zawartości

Bug '67


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wcześniejszy wątek był o chwaleniu się to postanowiłem założyć nowy wątek z fotkami i opisami prac - z napotkanymi problemami hahaha.

Garbus bez przeglądu, więc lawetą trzeba było go dostarczyć do domu zlosnik.gif

1380847_567958553259222_1981598737_n.jpg

Jako, że chce mieć bug'a dożywotnio (przynajmniej takie są założenia), więc wszystko musi być zrobione porządnie by za rok, dwa, pięć nie malować ponownie auta. Najpierw zabrałem się za demontaż wszystkich elementów które odnowione będą w późniejszej fazie projektu.

f7y0.jpg

http://imageshack.us/a/img689/9256/vcii.jpg

http://imageshack.us/a/img19/3623/3khk.jpg

Jak to była z polskimi fachowcami (czyt. Pan Mietek z garażu osiedlowego) garbus ma kilka bolączek i szpachli, ale bez tragedii. Auto miało kilku właścicieli i każdy chciał coś poprawić. Kilka elementów blacharskich będzie trzeba zamówić i wymienić na nowe, ale z tym akurat nie ma większych problemów, a ceny też jakoś specjalnie nie odstraszają.

Dzień drugi i już pierwsze problemy, a mianowicie, ładne mocowanie tylnego zderzaka, które trzeba przykręcić na 2 śruby zostało chamsko przyspawane z każdej strony i już bez odpowiedniego sprzętu (czyt. kątówki, majzla i młotka) się nie obyło.

http://imageshack.us/a/img692/8558/0blk.jpg

http://imageshack.us/a/img132/7909/vhp7.jpg

Błotniki, zderzak ściągnięte, progi również. Niestety poprzedni właściciel dzień przed moim przyjazdem uszkodził klapę, ale dostałem drugą z wersji cabrio trochę się różni - priorytet odratować oryginalna.

http://imageshack.us/a/img834/9599/2yga.jpg

W środku większej rdzy nie widać (na pierwszy rzut oka), jedynie nalot, próbowałem śrubokrętem całą podłogę posprawdzać i niestety śrubokręt nie chciał przejść na wylot oink.gif

http://imageshack.us/a/img51/9748/fa9c.jpg

http://imageshack.us/a/img266/5521/fkt9.jpg

Zapomniałbym o największym smaczku tego auta zlosnik.gifoink.gif

http://imageshack.us/a/img845/3599/7079.jpg

ps. chce ktoś kupić instalację gazową zlosnik.gif

---===Człowieku zdjęcia się nie "mieszczą na ekranie"===---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na marginesie, to bagażnik za tylną kanapą nadaje się idealnie na alternatywne zasilanie

> P.S. Z pobieżnych oględzin wynika, że buda jest zachowana w b.dobrym stanie, ciekawe jak rama

wstepnie z tego co siedzialem pod autem to rama w takim samym stanie zlosnik.gifoink.gif w podlodze jakies 2 fragmenty blachy wspawane, ale na szczescie garbus to takie auto ze kazdy element ramy czy innych czesci blacharskich mozna bezproblemowo kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem trochę czasu na dłubanie (praca, szkoła i egzaminy nie dały mi możliwości by podziałać coś w tygodniu) i kolejne problemy. Auto miało kilku właścicieli magików i tak oto buda powinna być skręcona śrubami z podwoziem a w niektórych miejscach śruby są poukręcane i chamsko zaspawane.

Niestety/stety w progach/kanałach grzewczych i wczoraj zapadła decyzja by odciąć całe progi i wstawić nowe - kilka łatek wspawanych w progi już jest, a druga sprawa w środku powinny być nakrętki do skręcenia wszystkiego i zakup nowych będzie lepsza opcja niż robienie otworów rewizyjnych i wspawanie nowych nakrętek i łatanie wszystkiego kawałkami blachy. Zdjęć nie robiłem bo już nie miałem siły. Krótką fotorelację zrobię jak przyjdą płaty podłogi i progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> działaj, działaj znając poprzedni projekt wiem że będzie dobrze

> w jakim stylu planujesz go zrobić? Dawaj jakieś fotki w którym kierunku planujesz iść

Wojtku narazie tajemnica zlosnik.gif ale bedzie nisko i klasycznie zlosnik.gif

narazie do konca zimy cale podwozie + hamulce + zawieszenie. potem bede sie zajmowal spawaniem budy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planujesz piaskowanie?

Tak.

Ewentualnie znajomy mi polecił cos czego uzywaja w zakladzie lakierniczym (mam dostac na probke cos ala stalowa welna na podstawce pod szlifierke, ale calkowicie inaczej wyglada i inna w dotyku). Zobaczymy co to warte, ale i tak niektore zakamarki bede chcial wypiaskowac ok.gif

Wlasnie wrocilem z pracy i mily akcent - duza paczka, a w niej nowe platy podlogi food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tygodnia mam wyciągnięty bak, śruby łączące karoserie z podwoziem wstępnie odkręcone/odcięte ewentualnie to co pozostało po niektórych śrubach to rozwiercone.

2ovi.jpg

0kp0.jpg

Pierwsze paczki przychodzą - Pan z Siódemki dziennie mnie odwiedza i pyta czy całe auto w częściach kupiłem hehe.gif

clqb.jpg

W pokoju mam jeszcze progi/kanały grzewcze, które dzisiaj przyszły, na allegro udało mi się wygrać aukcje z nowa stacyjka do dziadka, kupiłem tylne lampy z wersji US zlosnik.gifoink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobre niusy na koniec dnia smile.gif

Mój garb w dowodzie ma 68r, ale wszystko wskazywało, że to 67 (może końcówka i pierwsza rejestracje ktoś robił w 68), a tu się okazuje, że mój garbus jest z końcówki maja 63r zlosnik.gifoink.gif

Prace powoli idą do przodu, niestety 2tyg postojowego przez paskudną zmianę do pracy (12.30), ale teraz idziemy ogniem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre niusy na koniec dnia

> Mój garb w dowodzie ma 68r, ale wszystko wskazywało, że to 67 (może końcówka i pierwsza rejestracje

> ktoś robił w 68), a tu się okazuje, że mój garbus jest z końcówki maja 63r

Kiedyś w jakiejś gazecie czytałem art. o garbikach i wspominano tam o bałaganie w dokumentach odnośnie roku produkcji.Chyba się cieszysz że dziadek jest jeszcze starszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zazdrością pozytywną ok.gif

Twój post przechylił szalę.

Wczoraj poinformowałem żonę, że niech się przygotowuje na manewry,

że jak w końcu dobrnę do końca z architekturą ogródka i wykończę tę drugą łazienkę,

to troszkę przebuduję piwnicę - uzyskując nawet 4 stanowiska w garażu,

i z młodym, który bardzo interesuje się samochodami i mechanika,

przygarniemy jakiegoś robala celem wyprowadzenia go "na ludzi".

Manuali w internecie pełno, towaru w sklepach dostatek, tylko kasę zbierać.

Będzie pięknie. 893goodvibes.gif

Tymczasem będę śledził Twój wątek. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio małą przerwę w dłubaniu bo trochę w pracy się poobijałem i miałem potłuczone żebra i nawet schylić się nie mogłem, ale do rzeczy.

Moja największą zmorą była podłoga i rozdzielenie podwozia od karoserii. Niestety milion spawów doprowadzał mnie każdego dnia do białej gorączki, więc postanowiłem nie oszczędzać podłogi tylko ciąć, walić młotem i majzlem ile wlezie.

20131122_111422.jpg

20131122_111439.jpg

20131122_111538.jpg

20131122_122125.jpg

No i dzisiaj po wielu problemach udało się karoserię unieść do góry. Teraz muszę pogadać z przyszłym teściem czy przetrzyma mi karoserie ze 2-3 miesiące aż ogarnę całe zawieszenie i układ hamulcowy oraz muszę wspawać płaty podłogi i wymalować wszystko.

20131212_175539.jpg

20131212_175633.jpg

20131212_175644.jpg

20131212_175703.jpg

20131212_175711.jpg

20131212_175746.jpg

Pozbywam się karoserii i atak z spawaniem zlosnik.gif

20131212_175839.jpg

A ciekawostek napiszę tyle, że nigdy bym nie pomyślał, że będę robił zakupy w sklepie z częściami do aut 4x4 i offroadu hehe.gif tak tak, w takim sklepie kupuję zawias, na przód wpadną amortyzatory Monroe Air Max, a na tył standardowo Rubena i jakieś customowe mocowanie zrobię zlosnik.gif Chciałem z USA sprowadzić amorki na przód, ale cena z przesyłką wyniosła 550$, a w PL mam podobne amorki w podobnej kwocie ale w PLN zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że też magazynujesz w górze

> Buda do ramy byla przykręcona czy ktoś zdążył ją przyspawać??

a nawet mnie nie denerwuj skrecona, lebki srub pourywane i zaspawane + spawy wzdluz calej dlugosci progow. to co sie nameczylem by to rozdzielic to moje haha zlosnik.gif teraz zrobie tak jak bozia przykazala czyli skrecone oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nawet mnie nie denerwuj skrecona, lebki srub pourywane i zaspawane + spawy wzdluz calej dlugosci

> progow. to co sie nameczylem by to rozdzielic to moje haha teraz zrobie tak jak bozia

> przykazala czyli skrecone

mnie braklo zapalu i zespawalem solidniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nawet mnie nie denerwuj skrecona, lebki srub pourywane i zaspawane + spawy wzdluz calej dlugosci

> progow. to co sie nameczylem by to rozdzielic to moje haha teraz zrobie tak jak bozia

> przykazala czyli skrecone

Typowe dla polskich garbów...

Robisz gdzieś w Bytomiu to auto??

Może jakiś spocik?? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.