Skocz do zawartości

ccs swap góra 1,2 8v nie chce odpalic


antonioo_lpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Drodzy forumowicze mam problem z odpaleniem cc po remoncie silnika i zalożeniu głowuicy oid punto 1,2 75.Otóz nie chce odpalic.Jak kręce rozrusznikiem i dam mu PLAKA to załapie i zaraz gaśnie, natomiast bez PLAKA to musze mu pedał gazu wcisnąc bo inaczej nie zalapie.Jak zalapie to dosłownie 3 sekundy i gaznie. Powiem ze ciśnienie paliwa jest ok, czujnik polozenia wały nowy, przewody swiece nowe wszystko co bylo i wpadlo mi do glowy posprawdzane, jedyny BABOL jaki jest to komp od 1,1 spi ale pytalem goscia ktory zajmuje sie elektronika i mówi ze i na kompie od 1,1 spi powinien odpalic.rozrząd komp czy cos jescze innego??

czekam na jakies informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie,

> Drodzy forumowicze mam problem z odpaleniem cc po remoncie silnika i zalożeniu głowuicy oid punto

> 1,2 75.Otóz nie chce odpalic.Jak kręce rozrusznikiem i dam mu PLAKA to załapie i zaraz gaśnie,

> natomiast bez PLAKA to musze mu pedał gazu wcisnąc bo inaczej nie zalapie.Jak zalapie to

> dosłownie 3 sekundy i gaznie. Powiem ze ciśnienie paliwa jest ok, czujnik polozenia wały nowy,

> przewody swiece nowe wszystko co bylo i wpadlo mi do glowy posprawdzane, jedyny BABOL jaki

> jest to komp od 1,1 spi ale pytalem goscia ktory zajmuje sie elektronika i mówi ze i na kompie

> od 1,1 spi powinien odpalic.rozrząd komp czy cos jescze innego??

> czekam na jakies informacje

> pozdrawiam

zalewa go na tym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie,

> Drodzy forumowicze mam problem z odpaleniem cc po remoncie silnika i zalożeniu głowuicy oid punto

> 1,2 75.Otóz nie chce odpalic.Jak kręce rozrusznikiem i dam mu PLAKA to załapie i zaraz gaśnie,

> natomiast bez PLAKA to musze mu pedał gazu wcisnąc bo inaczej nie zalapie.Jak zalapie to

> dosłownie 3 sekundy i gaznie. Powiem ze ciśnienie paliwa jest ok, czujnik polozenia wały nowy,

> przewody swiece nowe wszystko co bylo i wpadlo mi do glowy posprawdzane, jedyny BABOL jaki

> jest to komp od 1,1 spi ale pytalem goscia ktory zajmuje sie elektronika i mówi ze i na kompie

> od 1,1 spi powinien odpalic.rozrząd komp czy cos jescze innego??

> czekam na jakies informacje

> pozdrawiam

teoretycznie powinien odpalic ale z duzy trudem. Nie zalozyles na odwrot zasilania benzyny ?? Jezeli chcesz sprawdzic czy wsio jest ok to zaloz na chwile wtryskiwacz z SPI i wtedy odpal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem 1.2 na kompie z 1.1 i odpalić odpalał, nawet dało się jeździć, ale gasł podczas jazdy przy całkowitym odpuszczeniu gazu, sądzę więc, że to raczej nie wina kompa, bo odpalić powinien. To co przychodzi mi do głowy to źle ustawiony rozrząd lub zła kolejność podłączenia przewodów WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja odpalałem 1.2 na kompie z 1.1 i odpalić odpalał, nawet dało się jeździć, ale gasł podczas jazdy

> przy całkowitym odpuszczeniu gazu, sądzę więc, że to raczej nie wina kompa, bo odpalić

> powinien. To co przychodzi mi do głowy to źle ustawiony rozrząd lub zła kolejność podłączenia

> przewodów WN.

przewody WN podpięte prawidłowo, rozrząd ustawiony na znakach. tez sie zastanawiałem na d rozrządem.może rzeczywiscie jest z nim cos nie tak, moze trzeba inaczej ustawic niz na znakach na głowicy lub na kole pasowym.moze jakies foto jak wy macie, nie mam juz pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przewody WN podpięte prawidłowo, rozrząd ustawiony na znakach. tez sie zastanawiałem na d

> rozrządem.może rzeczywiscie jest z nim cos nie tak, moze trzeba inaczej ustawic niz na znakach

> na głowicy lub na kole pasowym.moze jakies foto jak wy macie, nie mam juz pojecia

a pytanie, czy koło zębate wałka rozrządu przełożyłeś z Twojego 1.1 czy zostawiłeś z 1.2? bo jeżeli to drugie to mogą a raczej na pewno się różnią

i czy nie zerwało klina na dolnym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pytanie, czy koło zębate wałka rozrządu przełożyłeś z Twojego 1.1 czy zostawiłeś z 1.2? bo jeżeli

> to drugie to mogą a raczej na pewno się różnią

> i czy nie zerwało klina na dolnym kole.

ZOSTAWIŁEM OD 1,2. KLINA RACZEJ NIE ZERWALO (SPRAWDZE DZISIAJ WIECZOREM) A Z TYM KOŁEM TO MOŻE BYC ZE INACZEJ USTAWIA WAŁEK WZGLĘDEM ZNAKÓW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpala (nawet i na 3 sekundy) znaczy ze iskra jest, czujnik też jest ok (uszkodzony czujnik powodował by strzelanie w wydech lub w dolot a gdyby był całkiem niesprwny wcale by nie odpaliło ....

-co do przesuniętego rozrządu - miałem pasek przestawiony o 12zębów i auto poliło na cyk...

... bardziej bym poszedł w strone układu zasilania...

pompa , wtryski itp... najlepiej wyjmij wtryskiwacze razem z listwą, połóż na pokrywie i niech ci ktoś zakręci rozrusznikiem - zobaczysz czy wogóle dają paliwo czy może są zapieczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro odpala (nawet i na 3 sekundy) znaczy ze iskra jest, czujnik też jest ok (uszkodzony czujnik

> powodował by strzelanie w wydech lub w dolot a gdyby był całkiem niesprwny wcale by nie

> odpaliło ....

> -co do przesuniętego rozrządu - miałem pasek przestawiony o 12zębów i auto poliło na cyk...

> ... bardziej bym poszedł w strone układu zasilania...

> pompa , wtryski itp... najlepiej wyjmij wtryskiwacze razem z listwą, połóż na pokrywie i niech ci

> ktoś zakręci rozrusznikiem - zobaczysz czy wogóle dają paliwo czy może są zapieczone...

Już listwe wyciągalem i sprawdzalem i wtryski działaja.łapie na chwile i troche strzela ale fakt ze nie mam jeszcze 2 rurki na wydechu załozonej i filtra powietrza ale to na to chyba wpływu nie ma.jak nie czujnik to co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już listwe wyciągalem i sprawdzalem i wtryski działaja.łapie na chwile i troche strzela ale fakt ze

> nie mam jeszcze 2 rurki na wydechu załozonej i filtra powietrza ale to na to chyba wpływu nie

> ma.jak nie czujnik to co dalej?

a wtryski rozpraszaja czy leja ciurkiem ? ja mialem identyczne objawy i pompa dawala 0.8 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa jest 3 Bar

cisnienie na listeie 2,7 Bara

wtryski rozpylaja

rozrzad sprawdzony ustawiny ok

iskra jest

paliwo dchodzi

brak sondy i puszki na przepustnice co idzie do filtra

Dzisiaj zapsikalm mu plaka i odpalilem trzymajac wcisniety gaz i pochodzil moze z pol minuty, potem juz nie chcial.Wykrecilm swiece byly zalane wyczyscilem wkrecilem i nie chcial zagadac wiec nie wiem co mu dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pompa jest 3 Bar

> cisnienie na listeie 2,7 Bara

> wtryski rozpylaja

> rozrzad sprawdzony ustawiny ok

> iskra jest

> paliwo dchodzi

> brak sondy i puszki na przepustnice co idzie do filtra

> Dzisiaj zapsikalm mu plaka i odpalilem trzymajac wcisniety gaz i pochodzil moze z pol minuty, potem

> juz nie chcial.Wykrecilm swiece byly zalane wyczyscilem wkrecilem i nie chcial zagadac wiec

> nie wiem co mu dolega.

a mapsensor?? wezyk do mapa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mapsensor?? wezyk do mapa??

mapsensor i weżyk ok. auto przed zmiana głowicy pierscieni panewek jezdzilo. fakt ze wszystko bylo wyciagniete nawet wiazka ale jest wszystko podpiete wszedzie prad dochodzi.a zadzialac nie chce.moze cz.pol przepustnicy?brak sondy?brak tego g... od par paliwa?nie mam p[ojecia.jestem juz zalamany i chyba odstawie go za garaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mapsensor i weżyk ok. auto przed zmiana głowicy pierscieni panewek jezdzilo. fakt ze wszystko bylo

> wyciagniete nawet wiazka ale jest wszystko podpiete wszedzie prad dochodzi.a zadzialac nie

> chce.moze cz.pol przepustnicy?brak sondy?brak tego g... od par paliwa?nie mam p[ojecia.jestem

> juz zalamany i chyba odstawie go za garaz.

ale mowisz, ze swiece mokre, wiec zalewa go. moze czujnik temp plynu, albo czujnik temp powietrza. najlepiej, jak bys sprawdzil na kompie od 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale mowisz, ze swiece mokre, wiec zalewa go. moze czujnik temp plynu, albo czujnik temp powietrza.

> najlepiej, jak bys sprawdzil na kompie od 1.2

myslisz ze te czujniki maja na to wplyw??no w zasadzie moge zalozyc drugoe czujniki i sprobowac.niestety nie mam kompa od 1,2, tzn mam ale z immo i spalonym procesorem.takze lipa jak by nie patrzec.wszystko pod gore zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslisz ze te czujniki maja na to wplyw??no w zasadzie moge zalozyc drugoe czujniki i

> sprobowac.niestety nie mam kompa od 1,2, tzn mam ale z immo i spalonym procesorem.takze lipa

> jak by nie patrzec.wszystko pod gore zalamka

Oczywiście że te czujniki mają na to wpływ. Dają sygnał do ECU czy silnik jest zimny czy ciepły, a ECU steruje dawką paliwa.

Ale druciarnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że te czujniki mają na to wpływ. Dają sygnał do ECU czy silnik jest zimny czy ciepły, a

> ECU steruje dawką paliwa.

> Ale druciarnia...

ok z tym sie zgodze, ale dlaczego twierdzisz od razu ze druciarnia.mam problem wiec napisałem żeby ktoś mi cos poradzil, napisałes o czujnikach to sprawdze, a jezeli dalej bedzie to samo to pozostanie tylko sprobowac wgrac flesza od 1,2.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo

krecil, prychal odpalil i za 2 sek zgasl i tak w kółko.....

poczatkowo podpiety byl komp z 1.2( z immo),

przelozona petla i centralka immo, podmieniona pestka w kluczyku

nic

dalem kompa do rozkodowania

nie pomoglo

uszkodzony okazal sie przekaznik pompy co bylo dziwne gdyz przed zmiana auto normalnie jezdzilo

sprawdz jeszcze czy czasem przy pompie nie obcieraja kabelki, nie maja przebic i uszkodzonej izolacji, moglo sie zdarzyc przy podmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem to samo

> krecil, prychal odpalil i za 2 sek zgasl i tak w kółko.....

> poczatkowo podpiety byl komp z 1.2( z immo),

> przelozona petla i centralka immo, podmieniona pestka w kluczyku

> nic

> dalem kompa do rozkodowania

> nie pomoglo

> uszkodzony okazal sie przekaznik pompy co bylo dziwne gdyz przed zmiana auto normalnie jezdzilo

> sprawdz jeszcze czy czasem przy pompie nie obcieraja kabelki, nie maja przebic i uszkodzonej

> izolacji, moglo sie zdarzyc przy podmianie

Witam,

bo własnie chpodzi o to ze jest z tym ok. cisnienie przy listwie jest 2.8 Bara czyli ok. przekazniki ok. wtryski ladnie rozpraszaja.nie mam pojecia.kazdy mowi cos innego.wszystko sprawdzone a jednak nie chce odpalic.sprobuje jeszcze flesza przegrac moze pomoze.jak ma ktos jakies pomysly albo chetny odpalic to zapraszam (obiad gwarantuje i napoje cieple i zimne).pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> bo własnie chpodzi o to ze jest z tym ok. cisnienie przy listwie jest 2.8 Bara czyli ok.

> przekazniki ok. wtryski ladnie rozpraszaja.nie mam pojecia.kazdy mowi cos innego.wszystko

> sprawdzone a jednak nie chce odpalic.sprobuje jeszcze flesza przegrac moze pomoze.jak ma ktos

> jakies pomysly albo chetny odpalic to zapraszam (obiad gwarantuje i napoje cieple i

> zimne).pozdro

a cewki nie sa zmaienione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może zacznijmy od podstaw - silnik jest zdrowy? ma kompresję?-silnik po remoncie: homowany blok, nowe panewki głowne i korbowodowe, nowe pierscienie, glowica od 1,2 po portingu i zawory na 3 katy wszystkie uszcz. nowe nowe prowadnice.kompresja jest.

-nowy zbiornik paliwa, nowa pompa 3 Bar. nowe przewody paliwowe,filtr paliwa

-nowy rozrzad,

z plaka pali tak jak pisalem wczesniej, jak wykrece swiece to sa cale mokre az duzo nagaru.jak ktoas wie co mojemu cienkiemu dolego i chce pomoc to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mu się uda, to ma (ale mowa o programie 8F/18F, a nie 16F od 1.2SPI). Komp najlepiej IAW 18F

> 1.2 MPI + zdjęcie im

ja w 1,1 mialem kompa i teraz probuke odpalic na IAW 16f a myslelem zgrac flesza z IAW 8F. no chyba ze ten znajomy ma cos innego u siebie.albo dajcie rade co najtaniej wyjdzie.on mi robi to za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.