Skocz do zawartości

Wcześniejsze zakończenie leasingu


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mamy z żonką Skode Fabie na firmę. Została wzięta w leasing z 10% pierwszą wpłatą. Pierwsza rata poszła 07.2012. Czyli licząc ratę listopadową spłaciliśmy 17 rat. I dalej nam to auto nie potrzebne i go nie chcemy zlosnik.gif

Do spłaty pozostało 18 rat, bo ostatnia to 1% wykup. Zostało do spłaty razem z wykupem ok. 27kzł.

Na chwilę obecną auta takie stoją na all po 32kzł. Licząc negocjacje, za 29-30 by poszła. Czyli jest warta więcej niż pozostałość do spłaty.

Jak to idzie załatwić w VW Leasing Banku?

Da radę się jakoś tym autem z nimi zamienić w zamian za zaniechanie dalszych spłat? Czy jedyna opcja to gotówka w ręku za wszystkie pozostałe raty i natychmiastowy wykup i sprzedaż?

Przerabiał ktoś temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podatkowo Ci się nie opłaca kończyć leasingu przed czasem

Czemu? Przecież nie wezmą sobie piniędzy do łapy tylko wystawią mi FV na wpłaconą kasę. Więc nabędę auto drogą "kosztów", a potem je sprzedam i podatek zapłacę od różnicy na plus dla mnie. Jeśli wykupię teraz auto za dajmy na to 27 tysi, a sprzedam zaraz za 26,5 to w którym miejscu zaboli mnie podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minimalny czas leasingu to 24 m-ce, niestety...

Zawsze można rozwiązać umowę. Tylko przed upływem 24 miesięcy nie ma możliwości wykupu po cenie innej niż wyjściowa. Ale rozwiązać można zawsze. Kwestia jak to wyliczą. Licząc, że mam auto warte więcej niż raty to nawet jak se podoliczają to powinienem wyjść na zero. I mam nadzieję, że tak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można rozwiązać umowę. Tylko przed upływem 24 miesięcy nie ma możliwości wykupu po cenie

> innej niż wyjściowa. Ale rozwiązać można zawsze. Kwestia jak to wyliczą. Licząc, że mam auto

> warte więcej niż raty to nawet jak se podoliczają to powinienem wyjść na zero. I mam nadzieję,

> że tak wyjdzie.

http://www.bluetax.pl/pl/aktualnosci/24/23/436/Rezygnacja_z_umowy_leasingu_tez_kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można rozwiązać umowę. Tylko przed upływem 24 miesięcy nie ma możliwości wykupu po cenie

> innej niż wyjściowa. Ale rozwiązać można zawsze. Kwestia jak to wyliczą. Licząc, że mam auto

> warte więcej niż raty to nawet jak se podoliczają to powinienem wyjść na zero. I mam nadzieję,

> że tak wyjdzie.

Moze znalezc klienta i cesje zalatwic jak jest mozliwa?

Rozmawiaj bezposrednio z leasingodawca, chyba ze tutaj pracownika tej konkretnej firmy znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.