Skocz do zawartości

jaka Xsara Picasso


albatros66

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie

Kolega szuka dla żony Citroena Xsara Picasso - WAŻNE - z lat 2002-2006 (taki budżet)

i pyta Was który z produkowanych wtedy silników w CXP jest najbardziej bezproblemowy

(czyli najmniej problemowy). Wiadomo, że może już być spory przebieg, więc także trwałość??

Czy HDI z lat 2002-2006 (1.6 i 2.0) są godne uwagi?

A z benzyn która (gaz niekoniecznie ale jak się trafi

z gazem): brać 1.6 czy 1.8 ?

Ewentualnie typowe sprawy na które należy zwrócić uwagę???

Belka wink.gifhmm.gif ???

AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie

> Kolega szuka dla żony Citroena Xsara Picasso - WAŻNE - z lat 2002-2006 (taki budżet)

> i pyta Was który z produkowanych wtedy silników w CXP jest najbardziej bezproblemowy

> (czyli najmniej problemowy). Wiadomo, że może już być spory przebieg, więc także trwałość??

> Czy HDI z lat 2002-2006 (1.6 i 2.0) są godne uwagi?

> A z benzyn która (gaz niekoniecznie ale jak się trafi

> z gazem): brać 1.6 czy 1.8 ?

> Ewentualnie typowe sprawy na które należy zwrócić uwagę???

> Belka ???

> AL

Ja bym brał benzyne 1,8. I sprawdzić w jakim stanie są progi, bo widziałem u kumpla na warsztacie 2 sztuki 2005-2006 nie "bite" z dziurami w progach. Byłem mocno zdziwiony, a kumpel mówi, że to częsty widok w XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie

> Kolega szuka dla żony Citroena Xsara Picasso - WAŻNE - z lat 2002-2006 (taki budżet)

> i pyta Was który z produkowanych wtedy silników w CXP jest najbardziej bezproblemowy

> (czyli najmniej problemowy). Wiadomo, że może już być spory przebieg, więc także trwałość??

> Czy HDI z lat 2002-2006 (1.6 i 2.0) są godne uwagi?

> A z benzyn która (gaz niekoniecznie ale jak się trafi

> z gazem): brać 1.6 czy 1.8 ?

> Ewentualnie typowe sprawy na które należy zwrócić uwagę???

> Belka ???

> AL

Ja bym brał 1,8 benzynę golasa i sam założył LPG a jeżeli nie masz na to czas to kup z gazem ale jakąś lepszą instalacja typu Stag 4, Landi renzo, Lovato, BRC - pod warunkiem że będzie dobrze ustawione. Co do belki to musisz sprawdzić w jakim jest stanie ( czy nie jest zbytnio skorodowana ) co do HDi to się nie wypowiem bo ja jeżdżę tylko benzyna +LPG i powiem Ci szczerze auto dobre dla kobiety bo wysoko się siedzi i wygodnie smile.gif ale moim zdaniem godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,8i16V lubi olej. Ale można dobrać taki olej, który nie smakuje danemu Pikusiowi, lub smakuje w

> minimalnych ilościach.

> No i jest też 2,0i16V, który oleju nie lubi i występuje tylko z automatem...

A z czego kolega wnioskuje że 2.0i16v występuje TYLKO z automatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z czego kolega wnioskuje że 2.0i16v występuje TYLKO z automatem ?

Wiem że na rynek chiński czy brazylijski były 2,0i z manualem i z fajnymi reflektorami... smile.gif Ale w EU chyba tylko automat. Aaaaaa, na różnych portalach handlarskich są niby 2,0i z manualem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że na rynek chiński czy brazylijski były 2,0i z manualem i z fajnymi reflektorami... Ale w EU

> chyba tylko automat. Aaaaaa, na różnych portalach handlarskich są niby 2,0i z manualem....

aaaaaa "chyba" to robi różnicę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaaa, ten 2.0i z automtem to pewnie ma spore spożycie ???

> Ale może się dobrze gazuje ?????

> AL

Benzyny w Pikusiu gazują się bardzo dobrze. Sam miałem stag 300 + valteki i przejeździłem bezproblemowo 100 kkm. Wymianę filterków i regulacje sobie sam robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest sensowne rozwiazanie, a motor na tyle pancerny ze nie balbym sie przebiegu

Mój ma 300 kkm i 9 lat była regenerowana pompa 3 tłoczek czy coś tam smile.gif poza tym silnik nie sprawia żadnych kłopotów jak na ten przebieg. Oczywiście siedzi tam Bosch pod maską. wink.gif

A przepraszam jeszcze UPG. smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z benzyn która (gaz niekoniecznie ale jak się trafi

> z gazem): brać 1.6 czy 1.8 ?

Mam 1.6 8V 95KM i mimo tego, że jakoś się jeździ to jak na moje oko za słabe do tego auta. Jak zapakujesz 4 osoby z bagażem to o wyprzedzaniu można zapomnieć. Z drugiej strony w trasie spala 7 litrów LPG a po mieście do 10.

> Ewentualnie typowe sprawy na które należy zwrócić uwagę???

> Belka ???

> AL

Buda - progi, zawieszenie - tylna belka, wycieki z UPG (sam mam w 1.6), elektryka - tylna wycieraczka, podnoszenie szyb, otwieranie tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku ujeżdżam 1.8 16V z rocznika 2003. Złego słowa powiedzieć nie mogę. Obecny przelot 149000km. Nic poważnego mnie nie spotkało. Belka tylna żyje i ma się dobrze. Progi mi nie gniją. Ogólnie "rudej" nie widziałem do tej pory na tym aucie. Jedyne co mnie wku****, to przełącznik zespolony pod kierownicą. Kierunkowskazy wariują, drogowe światła same się wyłanczają. Wymieniłem już drugi taki przełącznik i po dwóch latach to samo. Oleju przesadnie mi nie bierze. Wymiany oleju robię co 20000km i w tym okresie dolewam ok. 2 litry (Total 9000). Czy to dużo? No nie wiem. Mega pakowne auto i całkiem wygodne. Tylne fotele trochę twarde i na dłuższe trasy męczące to jest, ale... ja zawsze w wygodnym fotelu kierowcy siedzę. Z wad: duży promień skrętu, co jest kłopotliwe w mieście np. przy parkowaniu. Ograniczona widoczność w lewą stronę spowodowana dużym słupkiem. Kwestia przyzywczjenia, ale żeby nie zrobić sobie, czy też innej osobie kuku, trzeba być mega-czujnym. Ja już się przyzwyczaiłem, ale na początku użytkowania był problem. Ogólnie ten silnik polecam. Demon prędkości to nie jest, ale się odpycha. Na trasę, wczasy z rodziną, przeprowadzkę, remont itp. idealny. Mój w mieście pali 10 litrów i ani się nie zająknie. Zimą , w mieście na krótkich odcinakach wypije 12 litrów i nie przeprosi. Na trasie (tegoroczne lato i przejechane 4800km) wyszło 7,5 litra. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.