Skocz do zawartości

Antena Astra G / radio nieoryginalne


manveru

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania dotyczące anteny do radia w Astrze G:

1. Czy ta wtyczka na kablu szarym pod deską rozdzielczą, to jest ISO czy jakiś dedyk do oplowskiego radia? Jak wkładam to do gniazdka Panasonica, jest strasznie luźne, a mam problem z sygnałem, bo słabo radio odbiera.

2. Czy zasilanie tej anteny jest oryginalnie doprowadzone, czy trzeba podawać separatorem na kabel? Jeśli oczywiście w ogóle jest w niej wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czy ta wtyczka na kablu szarym pod deską rozdzielczą, to jest ISO czy jakiś dedyk do oplowskiego

> radia? Jak wkładam to do gniazdka Panasonica, jest strasznie luźne, a mam problem z sygnałem,

> bo słabo radio odbiera.

Z tego co pamiętam to kabel fabryczny jest zakończony jakimś dziwnym złączem kątowym - szary plastik, do którego dokupuje się przejściówkę - może ta przejściówkę masz badziewną?

> 2. Czy zasilanie tej anteny jest oryginalnie doprowadzone, czy trzeba podawać separatorem na kabel?

> Jeśli oczywiście w ogóle jest w niej wzmacniacz?

w stopce anteny jest wzmacniacz, zasilanie jest... chyba? na którymś pinie z radia? nie pamiętam, może koledzy pomogą,

EDIT w schematach widzę, że z radia przewód czerwono-biały 0.5mm2 jest zasilaniem wzmacniacza anteny - oryginalnie na pinie 7.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obrazek/ilustrację jak liczysz piny? U mnie na schemacie z radia A7 to + zasilania a A5 to sterowanie wzmacniaczem. I co ciekawe ten przewód na przejściówce (kolor niebieski) jest rozgałęziony i jeden koniec jest wolny zaizolowany. W instrukcji radia stoi, że to sterowanie przekaźnikiem wzmacniacza anteny. shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz obrazek/ilustrację jak liczysz piny? U mnie na schemacie z radia A7 to + zasilania a A5 to

> sterowanie wzmacniaczem. I co ciekawe ten przewód na przejściówce (kolor niebieski) jest

> rozgałęziony i jeden koniec jest wolny zaizolowany. W instrukcji radia stoi, że to sterowanie

> przekaźnikiem wzmacniacza anteny.

dobre pytanie, na schemacie pin 7 to właśnie zasilanie anteny, informacja do wyświetlacza aby wygasił datę i pokazywał info z RDS, krótko mówiąc w niefabrycznych radiach trzeba podłączyć przewód niebieski wychodzący z radia do czerwono-białego na instalacji radiowej auta. Powinno działać,

brat

N3 - na schemacie to oczywiście antena

287307535-DSC01856_cr.jpg

post-98214-14352522267789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre pytanie, na schemacie pin 7 to właśnie zasilanie anteny, informacja do wyświetlacza aby

> wygasił datę i pokazywał info z RDS, krótko mówiąc w niefabrycznych radiach trzeba podłączyć

> przewód niebieski wychodzący z radia do czerwono-białego na instalacji radiowej auta. Powinno

> działać,

> brat

> N3 - na schemacie to oczywiście antena

Data mi gaśnie na wyświetlaczu. Nie działa mi wyświetlanie temperatury, ale to inna bajka - jak jesteśmy przy schematach, to może podpowiesz co sprawdzić?

Skoro gaśnie data na wyświetlaczu, to chyba ten sygnał działa. Problemem może być antena - muszę rozkminić jaka przejściówka jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Data mi gaśnie na wyświetlaczu.

to dobrze, znaczy że działa, teraz przeprogramować wyświetlacz techem żeby się nie wygaszał i tyle,

> Nie działa mi wyświetlanie temperatury, ale to inna bajka - jak

> jesteśmy przy schematach, to może podpowiesz co sprawdzić?

a co wyświetla: "--"?

> Skoro gaśnie data na wyświetlaczu, to chyba ten sygnał działa. Problemem może być antena - muszę

> rozkminić jaka przejściówka jest potrzebna.

od strony radia anteny fabrycznej taka

287307801-DSC01858s.jpg

a do radia taka

287307801-DSC01859s.jpg

ja to mam na krótkim kabelku ale są takie jednoczęściowe,

brat

post-98214-14352522271672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dobrze, znaczy że działa, teraz przeprogramować wyświetlacz techem żeby się nie wygaszał i tyle,

> a co wyświetla: "--"?

Tak, kreseczki.

> od strony radia anteny fabrycznej taka

> a do radia taka

No to w moim radiu jest bardzo podobna, jak na twojej przejściówce (dałem zdjęcia wcześniej). Tylko dziura jest strasznie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, kreseczki.

kreseczki to przypuszczalnie czujnik, jednak nie można mieć 100% pewności, trzeba by sprawdzić połączenia - wpiąć zamiast czujnika jakąś rezystancję - w archiwum trzeba by sprawdzić w jakim zakresie pracuje żeby zasymulować jakąś temperaturę, prościej jest założyć nowy czujnik - ten jest pod zderzakiem, oryginały nie są drogie,

> No to w moim radiu jest bardzo podobna, jak na twojej przejściówce (dałem zdjęcia wcześniej). Tylko

> dziura jest strasznie duża.

nie wiem dlaczego, mierząc wtyk do radia największą średnicę ma około Fi 9 mm, więc albo przejściówka jest słaba albo gniazdo w radiu specyficzne i wymaga czegoś specjalnego,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.