Skocz do zawartości

SC 1.2 8v - huczy,stuka w okolicy skrzyni na biegu jałowym


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś 4 miesiące bym remont skrzyni ( Nowe łożyska + synch. 2 biegu + olej tutela ZC ). Ostatnio zauważyłem że na biegu jałowym po dłuższe jeździe coś stuka,huczy w okolicy skrzyni - silnika na biegu jałowym. Po wcisnieciu sprzęgła jest cisza.

Najciekawsze jest to że na zimnym sie nic nie robi dopiero jak sie zagrzeje słychać to wyraznie. Łożysko oporowe odpada skoro na wcisnietym sprzegle jest cisza a łożyska w skrzyni chyba też skoro są wszystkie nowe? nalot od czasu poskładania z 2,5 tys.

Jeszcze jedna ciekawa sprawa jest taka że zaczeło sie to od czasu wibracji podczas ruszania. Wymieniłem wszystkie poduszki ale nic nie pomogło.... podczas ruszania wibruje cała deska trzeba ruszać na dłużej przytrzymanym sprzęgle :/

Ogolnie to zabiera sprzeglo bardzo nerwowo i nawet podczas zmany biegu na wyzszy jest szarpniecie nie wspomnie juz o jezdzie na 1 biegu gdzie nie mozna poruszac sie ze stala predkoscia mp w orku bo kazde dotkniecie gazu i spuszczenie odrazu szarpie calym autem.

Prosze o porade i pocieszenie że to nie skrzynia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jesteś przygotowny na unieruchomienie auta w najmniej oczekiwanym momencie, to jeździć do końca

CO do wibracji to zgodze sie że sprzegło ale to stukanie huczenie po nagrzaniu też? Czy skrzynia again frown.gif ?

Jeszcze putanie jak ew. wyglada sprawa ze sprzezglem z 16v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm. moze jakiś wadliwy towar i tyle. Bo to że szumi na biegu jałowym to napewno jest lozysko na

> sprzęgle, po wciśnięciu powinna być cisza bo łożysko jest dociskanei nie ma luzów. Natomiast

> szarpanie mogłoby wskazywać na uszkodzony docisk sprzęgła

Wspomne że na zimnym jest cisza. Dopiero po lekkimpiecowaniu na luzie slychac huczenie i stukanie. Po nasicnieciu sprzegla i puszczaniu za kazdym razem jest inny dzwiek czasem nawet na chwile jest cisza.

Jak wyglada sprawa ze sprzeglem z 16v? Wiem ze doscisk jest mocniejszy i ze sie miesci ale sa jakies modyfikacje potrzebne zeby to 190 na 180 nalożyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspomne że na zimnym jest cisza. Dopiero po lekkimpiecowaniu na luzie slychac huczenie i stukanie.

> Po nasicnieciu sprzegla i puszczaniu za kazdym razem jest inny dzwiek czasem nawet na chwile

> jest cisza.

> Jak wyglada sprawa ze sprzeglem z 16v? Wiem ze doscisk jest mocniejszy i ze sie miesci ale sa

> jakies modyfikacje potrzebne zeby to 190 na 180 nalożyc?

Leży mi zamach od 16v i sprzęgło z 8v to dziś sprawdzę jak to do siebie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.