Skocz do zawartości

Jakie tarcze hamulcowe


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mati_lecha napisał:

Raczej tylko branduje swoim logo.

To z ich strony:

Cytuj

"Produkujemy ok 1000 referencji tarcz i bębnów hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych.

Oferta stale się powiększa o kolejne nowości wprowadzane do produkcji.

Produkujemy:

  • tarcze wentylowane,
  • lite,
  • bębny
  • oraz tarcze w wykonaniu sportowym."

 

Klocków tu nie widzę. Poza tym jest do znalezienia takie info:

Cytuj

Pierwsza partia klocków hamulcowych od Mikody

Redakcja , 21 listopada 2012, 15:02

Firma Mikoda wprowadziła do sprzedaży pierwszą partię klocków hamulcowych. Klocki produkowane są przez jednego z europejskich markowych wytwórców.

Klocki hamulcowe od listopada w ofercie Mikody

Mieszanka cierna używana do produkcji klocków Mikoda została specjalnie dobrana poprzez badania laboratoryjne i testy drogowe tak, aby stworzyć optymalne parametry współpracy z tarczami tej firmy.

W chwili obecnej dostępne jest 30 referencji, a do końca roku planowane jest wprowadzenie około tysiąca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mati_lecha napisał:

Swoją drogą ciekawe jaki  producent im robi te klocki.

Nie wiem jak do innych marek, ale klocki do Aygo/C1/P107 wyglądają identycznie jak klocki od "uznanego" producenta części Denckerman i tak samo jak od NTY, i Maxgear czyli tania chińszczyzna. Dlatego tez klocków od nich nie wziąłem. Za to wziąłem kolejne tarcze, tym razem na tył do Mondeo z klockami Ferodo.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shapyr napisał:

Nie wiem jak do innych marek, ale klocki do Aygo/C1/P107 wyglądają identycznie jak klocki od "uznanego" producenta części Denckerman i tak samo jak od NTY, i Maxgear czyli tania chińszczyzna. Dlatego tez klocków od nich nie wziąłem. Za to wziąłem kolejne tarcze, tym razem na tył do Mondeo z klockami Ferodo.

 

No to mam dylemat co kupić. Chyba Textar spróbuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tarcze polecacie lepsze dostępne na rynku?

Myślałem o Ate PD albo Brembo Max. No chyba ze jest coś lepszego i warto dopłacić?

auto to S-Max 

Edytowane przez snoopi_lubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.04.2020 o 21:29, cumel napisał:

Przecież przy Twoich prędkościach mogłeś tam dać heblowane klocki świerkowe. MaxGeer to już najniższa półka taniej i gorzej się nie da ;] One się koledze w  pandzie 1.2 pokrzywiły ;l

Byłbym jeszcze zapomniał.

Z tego co zauważyłem to klocki MaXgear prawie w ogóle się nie pylą. Wcześniej felgi bardzo szybko pokrywały się czarnym nalotem z klocków. Obecnie prawie nic nie widać i felgi są czyste. A hamulce działają wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 22:59, mati_lecha napisał:

No to mam dylemat co kupić. Chyba Textar spróbuję.

 

Nie wiem co kupiłeś ale połączenie Mikody z Mintexem w P107 jak na razie bardzo fajnie się sprawdza. W Mondeo Mikody + Ferodo jeszcze nie dotarte zbytnio więc nie mogę ocenić, ponieważ  musiałem zmienić zacisk. Regenerowany oryginał zaczął po cofnięciu tłoczka ciec, a do tego wygląda na to, że się ręczny zacinał bo klocki były zjedzone.

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shapyr napisał:

 

Nie wiem co kupiłeś ale połączenie Mikody z Mintexem w P107 jak na razie bardzo fajnie się sprawdza. W Mondeo Mikody + Ferodo jeszcze nie dotarte zbytnio więc nie mogę ocenić, ponieważ  musiałem zmienić zacisk. Regenerowany oryginał zaczął po cofnięciu tłoczka ciec, a do tego wygląda na to, że się ręczny zacinał bo klocki były zjedzone.

 

Na razie nie kupiłem nic. Byłem wymienić olej i koła. Mechanik ocenił, że dwa tysiące jeszcze zrobię. A że jeżdżę teraz bardzo mało, to mam trochę czasu na decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, volf6 napisał:

Jak tu tylu ekspertów od tarcz to też zapytam;]

Co tam z taniości wziąć na tylną oś wybierając z Febi, Mikody, Metelli, Kraft, Maxgear?

Najlepiej takie co by same z siebie za bardzo nie rdzewiały-mam na myśli korozję części roboczej, cos takiego

 

kor.jpg

 

Metelli, przeważnie mają tarcze lakierowane założyłem parę kompletów do różnych aut. Nie zauważyłem żeby póki co korodowały. Jak auto więcej stoi niż jeździ to proponuje mocniej pohamować raz na jakiś czas lub przejechać się z zaciągniętym ręcznym jeśli to tylna oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

 

Metelli, przeważnie mają tarcze lakierowane założyłem parę kompletów do różnych aut. Nie zauważyłem żeby póki co korodowały. Jak auto więcej stoi niż jeździ to proponuje mocniej pohamować raz na jakiś czas lub przejechać się z zaciągniętym ręcznym jeśli to tylna oś.

Nie chodzi mi o korozję powierzchowną bo to jest pikuś. Miałem na myśli taką w całym materiale choć tak naprawdę to nie wiem jaka jest przyczyna powstania tej korozji...  Moze  tamto zdjęcie słabo oddaje, tu lepiej widać8]

Tego już nie dotrzesz, tarcza do wyrzucenia:phi:

kkor.jpg

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 15:33, snoopi_lubin napisał:

A jakie tarcze polecacie lepsze dostępne na rynku?

Myślałem o Ate PD albo Brembo Max. No chyba ze jest coś lepszego i warto dopłacić?

auto to S-Max 

 Tarcze Zimmerman. Dużo osób ma w S-maxach (ja też) i są bardzo OK. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W końcu muszę jednak zmienić jak najszybciej. Mechanik może mi zaproponować tarcze i klocki Bosch za 550zł z montażem.  Ja myślę o Textar, ale to byłyby materiały własne 280zł i 150zł montaż. Razem 430zł.

Kupić swoje Textary czy dopłacić 120zł i mieć Boscha? Wolę Textara, chociaż przy reklamacji lepiej mieć materiały od warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati_lecha kup textar. Co będziecie ciał reklamować? Jakby okazało się że źle zmontowali? 

Kup swoje i powiedz mechanikowi żeby zrobił pomiar bicia na piascie przed montażem i na tarczy po montażu. Zapisał wyniki na kartce i dał pieczątkę.

Więcej nic nie ugrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w vanie miałem tarcze bosch i były ok, w passacie miałem tarcze zimerman i też ok, textary też miałem i też były ok.

używałem też tarcz mikoda i też było ok poza jednym razem gdzie się pokrzywiły

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mati_lecha napisał:

W końcu muszę jednak zmienić jak najszybciej. Mechanik może mi zaproponować tarcze i klocki Bosch za 550zł z montażem.  Ja myślę o Textar, ale to byłyby materiały własne 280zł i 150zł montaż. Razem 430zł.

Kupić swoje Textary czy dopłacić 120zł i mieć Boscha? Wolę Textara, chociaż przy reklamacji lepiej mieć materiały od warsztatu.

Bosch to IMHO niższa półka od Textara, wiec nie wiem skąd ta wyższa cena.:nie_wiem:
Brać Textara :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.