Skocz do zawartości

Żelowy uchwyt do telefonu/GPS - opinie


Broki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, że może nie ten kącik ale tu jest większy ruch więc liczę na szybsze opinie.

Potrzebuje uchwytu do smartfona i znalazłem coś takiego

link

Miał ktoś z Was doczynienia z takim uchwytem? Nie będzie mi telefon spadał co chwila? Na filmie w aukcji widać, że trzyma dosyć dobrze. Jak często trzeba przemywać wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie ten uchwyt (3 szt) u tego sprzedawcy ok 2 tyg temu, jestem zadowolony, trzyma się dobrze a nawet czasami ciężko odczepić, nie zostawia śladów, nie wiem jak często trzeba myć żel bo jeszcze tego nie robiłem, używam do smarta i navi i żona do smarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem dokładnie ten uchwyt (3 szt) u tego sprzedawcy ok 2 tyg temu, jestem zadowolony, trzyma się

> dobrze a nawet czasami ciężko odczepić, nie zostawia śladów, nie wiem jak często trzeba myć

> żel bo jeszcze tego nie robiłem, używam do smarta i navi i żona do smarta

dzięki za opinie, pewnie się zdecyduje, chyba że ktoś zdecydowanie odradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak świetnie ten żel trzyma to jak 'odkleić' urządzenie?

Telefon ciężko odkleić jedną ręką, może też przez to że mam duży tel. i przykleja się całą powierzchnią żelu. Łatwo odkleić przekręcając telefon w bok, ale trzeba trzymać uchwyt drugą ręką. Ułatwiłem sobie odklejanie podczas jazdy przyklejając telefon do uchwytu znajdującego się w pozycji poziomej (a tel. pionowo), wtedy jest przyklejony na mniejszej powierzchni. Nie wiem jak żel będzie się zachowywał jak nałapie trochę kurzu, pewnie trochę osłabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis wskazuje na to, że jest to cos podobnego do podkładki Gecko

Mam taką i rzeczywiście działa, ale trzeba pamiętac o regularnym myciu bo sie kurzy i gorzej łapie

Jednak do telefonu mam osobny uchwyt. Telefon mam w silikonowym etui i podejrzewam, że nie bylby dobrze trzymany przez ten wynalazek hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś z Was doczynienia z takim uchwytem? Nie będzie mi telefon spadał co chwila? Na filmie w

> aukcji widać, że trzyma dosyć dobrze. Jak często trzeba przemywać wodą?

Mam taki od ponad roku - inaczej się nazywa (Clingo), był znacznie droższy ale wygląda na oko tak samo. Najlepszy uchwyt jaki miałem, a przerobiłem ich kilka.

Jedna uwaga - nie każdy materiał trzyma się go tak samo. Najlepiej gładki plastik i szkło, najgorzej szczotkowane aluminium (Samsung Wave odpadał po 1-2h).

Co do kurzu - jak akurat nie przyczepiam telefonu to przyklejam do żelu ten fabryczny przezroczysty plastik, przez to od nowości nie myłem tego żelu jeszcze ani razu. W tej chwili widać już na nim kurz i paprochy, ale trzyma tak jak trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Telefon ciężko odkleić jedną ręką, może też przez to że mam duży tel. i przykleja się całą

> powierzchnią żelu. Łatwo odkleić przekręcając telefon w bok, ale trzeba trzymać uchwyt drugą

> ręką. Ułatwiłem sobie odklejanie podczas jazdy przyklejając telefon do uchwytu znajdującego

> się w pozycji poziomej (a tel. pionowo), wtedy jest przyklejony na mniejszej powierzchni. Nie

> wiem jak żel będzie się zachowywał jak nałapie trochę kurzu, pewnie trochę osłabnie

A na takim długim ramieniu nie drży podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Wiem, że może nie ten kącik ale tu jest większy ruch więc liczę na szybsze opinie.

> Potrzebuje uchwytu do smartfona i znalazłem coś takiego

> link

> Miał ktoś z Was doczynienia z takim uchwytem? Nie będzie mi telefon spadał co chwila? Na filmie w

> aukcji widać, że trzyma dosyć dobrze. Jak często trzeba przemywać wodą?

Polecam oryginalny Samsungowy i wydać raz i być zadowolonym a nie dziwne wynalazki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś z Was doczynienia z takim uchwytem? Nie będzie mi telefon spadał co chwila? Na filmie w

> aukcji widać, że trzyma dosyć dobrze. Jak często trzeba przemywać wodą?

Trzeba mieć jaja jak kokosy żeby do uchwytu za 12 zł z technologią "UltraGrip" włożyć telefon warty tysiaka czy dwa.

Samsung i Nokia mają bardzo przyzwoite, uniwersalne uchwyty, który już na pierwszy rzut oka są solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba mieć jaja jak kokosy żeby do uchwytu za 12 zł z technologią "UltraGrip" włożyć telefon warty

> tysiaka czy dwa.

Otóż to. jakiś czas temu był w biedronie TAKI. Do smatrfona (jako kamerka też) pasuje idealnie.

I nie trzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż to. jakiś czas temu był w biedronie TAKI. Do smatrfona (jako kamerka też) pasuje idealnie.

> I nie trzęsie.

Toteż taki mam. Na allegro zapłaciłem niewiele więcej. Jedyny minus to spore ograniczenie co do wielkości telefonu - 4,3 cala w etui wchodzi z kilkumilimetrowym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na takim długim ramieniu nie drży podczas jazdy?

Są delikatne drgania ale uchwyt jest najbardziej stabilny z wszystkich jakie do tej pory miałem (co najmniej z 5-6), do tego mam twarde zawieszenie i walniętą poduchę pod silnikiem więc bardziej drgania są z całej budy niż samego uchwytu. Ramię jest z twardego plastiku więc samo z siebie nie może drgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1 - czy da się samą 'powierzchnię stykającą' odkręcić od reszty uchwytu, żeby ją przykręcić do

> czegoś takiego:

Z tyłu za "powierzchnią stykającą" jest gniazdo kulowe a w ramieniu kulka co powoduję że można zmieniać kąty i dodatkowo jeszcze wystają po 2 stronach takie "uszy" ułatwiające odklejenie tel. od uchwytu. Można by to odciąć i wtedy zostaje sama płytka z żelem grubości ok 5-6mm

> 2 - czy z czasem plecy telefonu nie zaczynają się jakoś kleić?

Na razie u mnie się nic nie klei, na telefonie nie zostaje nawet żadna plamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.