Skocz do zawartości

Aveo t250 - podgrzewane lusterka - zrób to sam


MIDO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może się komuś przyda to wrzucam parę informacji pomocnych przy wykonaniu podgrzewanych lusterek w aveo (choć zasada będzie taka sama do każdego auta). Zima tuż, tuż więc zdecydowanie polecam - kto miał to doceni...

1. Zaczynamy od wymontowania wkładu lusterka z samochodu (ostrożnie żeby nie pękł!)

post-18626-14352522322719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i cieszymy się z łatwiejszej części zadania. Teraz pozostaje dociągnąć do lusterka zasilanie (u mnie będzie to wpięte równolegle z ogrzewaniem tylnej szyby). Mi najtrudniej poszło przeciągnięcie przewodu z kabiny do drzwi ale da się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i cieszymy się z łatwiejszej części zadania. Teraz pozostaje dociągnąć do lusterka zasilanie (u

> mnie będzie to wpięte równolegle z ogrzewaniem tylnej szyby). Mi najtrudniej poszło

> przeciągnięcie przewodu z kabiny do drzwi ale da się...

Jakies zdjecia, skad mata, jaka mata, gdzie wpiete itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies zdjecia,

Proszę bardzo - są dołączone jako załączniki...

>skad mata,

Z pobliskiego sklepu motoryzacyjnego, z allegro itp... możliwości jest wiele

>jaka mata,

Dobrać należy w zależności od kształtu posiadanego lusterka - świadomie nie pisałem JAKA...

>gdzie wpiete itp?

Na moją prośbę kol. tdon uzupełni w najbliższym czasie wpis dot. miejsca podpięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym, że nie zawsze autor ciekawego pomysłu ma czas i wiedzę komputerową na tyle obszerną, aby się

> bawić w ładne manuale.

Dlatego tylko poszły dobre rady. Przeczytać FAQ zawsze warto bo jest to pewien kanon kultury forumowej i warto się rozwijać w każdym zakresie i ubogacać forum wartościowym i czytelnym dla odbiorcy materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moją prośbę kol. tdon uzupełni w najbliższym czasie wpis dot. miejsca podpięcia...

W AVEO SEDAN T250 rok modelowy 2009 (wersja dla MIDO) lusterka proponuję dopiąć do czerwonego przewodu w niebieskiej złączce C212 przy lewym przednim słupku (zacisk nr 1), lub do pomarańczowego (zacisk nr 2), o ile jest okablowany (zacisk oryginalnie przygotowany pod lusterka - patrz schemat). Schemat w załączniku.

Masę można dokręcić gdzieś wewnątrz drzwi ze względu na spore trudności z przewleczeniem przewodu do wnętrza auta - moc jest niewielka, przejdzie zawiasami :-)

post-99130-14352522357846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W AVEO SEDAN T250 rok modelowy 2009 (wersja dla MIDO) lusterka proponuję dopiąć do czerwonego

> przewodu w niebieskiej złączce C212 przy lewym przednim słupku (zacisk nr 1), lub do

> pomarańczowego (zacisk nr 2), o ile jest okablowany (zacisk oryginalnie przygotowany pod

> lusterka - patrz schemat). Schemat w załączniku.

> Masę można dokręcić gdzieś wewnątrz drzwi ze względu na spore trudności z przewleczeniem przewodu

> do wnętrza auta - moc jest niewielka, przejdzie zawiasami :-)

Masa złapana za pomocą oczka pod jedną z 3 śrub mocujących lusterko do drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.