Skocz do zawartości

Corolla E15 - błąd P2237


pol_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Heya, wczoraj w autku podczas jazdy zaświecił mi się check engine. Auto normalnie pracowało, bez żadnych problemów.

Po podłączeniu diagnostera pojawił się błąd P2237, niestety nie wiem co on oznacza i nie było opisu.

Google duzo nie daje - jest napisane coś o sądzie lambda ale żadnych szczegółów.

Kodów błędów do Toyoty równiez nie moge znaleźć w necie.

Może ktoś z Was potrafi odkodować ten błąd i napisze o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heya, wczoraj w autku podczas jazdy zaświecił mi się check engine. Auto normalnie pracowało, bez

> żadnych problemów.

> Po podłączeniu diagnostera pojawił się błąd P2237, niestety nie wiem co on oznacza i nie było

> opisu.

> Google duzo nie daje - jest napisane coś o sądzie lambda ale żadnych szczegółów.

> Kodów błędów do Toyoty równiez nie moge znaleźć w necie.

> Może ktoś z Was potrafi odkodować ten błąd i napisze o co kaman?

tutaj wyszukiwarka kodow

wyszukiwarka twierdzi co nastepuje:

Code:



Generic OBD Error Code Details for P2237

O2 Sensor Positive Current Control Circuit/Open


EDIT: blad dotyczy czujnika O2 przed kataliztorem.

btw: nie odlaczales ostatnio AKU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj wyszukiwarka kodow

> wyszukiwarka twierdzi co nastepuje:

> Code:

> Generic OBD Error Code Details for P2237

> O2 Sensor Positive Current Control Circuit/Open

> EDIT: blad dotyczy czujnika O2 przed kataliztorem.

> btw: nie odlaczales ostatnio AKU?

W ASO był wgrywany nowy program do Toyoty (ori miał ułatwiać odpalanie auta w zimę), dzień później pojawił się ten błąd.

Czy to może być spowodowane takim programem?

Nie wiem czy Aku był odłączany, a jaki to możę mieć związek?

P.S

po skasowaniu błędu znów dzisiaj się pojawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO był wgrywany nowy program do Toyoty (ori miał ułatwiać odpalanie auta w zimę), dzień później

> pojawił się ten błąd.

> Czy to może być spowodowane takim programem?

moze byc, jedz do ASO, niech Ci wrzuca poprzedni program, zobacz co sie stanie, czy nadal bedzie wywalalo blad.

Odłączenie AKU w sluzbowym aurisie 1,4 d4d spowodowalo wywalenie bodajze tego bledu, ale zniknal po skasowaniu i sie wiecej nie pojawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze byc, jedz do ASO, niech Ci wrzuca poprzedni program, zobacz co sie stanie, czy nadal bedzie

> wywalalo blad.

> Odłączenie AKU w sluzbowym aurisie 1,4 d4d spowodowalo wywalenie bodajze tego bledu, ale zniknal po

> skasowaniu i sie wiecej nie pojawil.

Niestety po skasowaniu problem znów za jakiś czas się pojawia (po przejechaniu parunastu km).

Samochód ma 60tyś przebiegu nie nie chce mi się trochę wierzyć że padła sonda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety po skasowaniu problem znów za jakiś czas się pojawia (po przejechaniu parunastu km).

> Samochód ma 60tyś przebiegu nie nie chce mi się trochę wierzyć że padła sonda....

czemu nie męczysz ASO ? trzymaj się wersji, że po wgraniu softu pojawił się check ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.