Skocz do zawartości

Polerowanie przedniej szyby - ćwiczył ktoś ?


_aDi_

Rekomendowane odpowiedzi

Szyba w całości, ale mocno wytarta wycieraczkami. W dzień jeszcze nie jest to tak uciążliwe ( choć wycieraczki mają problem ze zbieraniem wody ) ale w nocy nie jest ciekawie, flary i czteroramienne gwiazdy świetlne na każdym świecącym punkcie.

Znalazłem coś takiego , brzmi względnie wiarygodnie ale może ktoś z Was pochwali się podobnym działaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było parę dni temu...

> Edit:

> możesz też dokupić za kilkadziesiąt zł ubezpieczenie na szyby i zacząć jeździć za zderzakiem tirom

> i innym cięższym pojazdom

Tylko radze przeczytac dokladnie OWU tegoz ubezpieczenia. Czesto sa tam takie limity cen szyb, ze wystarczy nawyzej na kiepski zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chińskie kosztują tyle do każdego auta, a różnicy nie widać.

Do czasu az sama z siebie zacznie pekac albo bardzo szybko sie porysuje hehe.gif

Pamietaj, ze szyba klejona jest tez elementem usztywniajacym karoserie i przenosi duze naprezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyba w całości, ale mocno wytarta wycieraczkami. W dzień jeszcze nie jest to tak uciążliwe ( choć

> wycieraczki mają problem ze zbieraniem wody ) ale w nocy nie jest ciekawie, flary i

> czteroramienne gwiazdy świetlne na każdym świecącym punkcie.

> Znalazłem coś takiego , brzmi względnie wiarygodnie ale może ktoś z Was pochwali się podobnym

> działaniem ?

kiedys gdy interesowalem sie tematem ktos gdzies napisal ze nieumiejetnie wypolerowana szyba moze spowodowac powstanie soczewki blush.gif) i zalecano wypelnianie rys.

A, no i w razie szkody problem z odszkodowaniem gotowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem coś takiego , brzmi względnie wiarygodnie ale może ktoś z Was pochwali się podobnym

> działaniem ?

Ja polerowałem sam w domu. Spolerowanie samego zmatowienia od wycieraczek to nie jest wielka robota i efekt jest zaskakująco dobry. Wcześniej nie dawało się w nocy jeździć, cała szyba zaczynała się świecić.

Ja bym robił i się nie zastanawiał.

Odpryski nawet płytkie zostawiłem w spokoju, choć bardzo korciło przycisnąć mocniej i zatrzymać się w jednym miejscu na chwilę. Ale wtedy dojdzie do zniekształceń obrazu. Z odpryskami można jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polerowałem sam w domu. Spolerowanie samego zmatowienia od wycieraczek to nie jest wielka robota

> i efekt jest zaskakująco dobry. Wcześniej nie dawało się w nocy jeździć, cała szyba zaczynała

> się świecić.

> Ja bym robił i się nie zastanawiał.

-- i to jest argument, dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polerowałem sam w domu. Spolerowanie samego zmatowienia od wycieraczek to nie jest wielka robota

> i efekt jest zaskakująco dobry. Wcześniej nie dawało się w nocy jeździć, cała szyba zaczynała

> się świecić.

> Ja bym robił i się nie zastanawiał.

> Odpryski nawet płytkie zostawiłem w spokoju, choć bardzo korciło przycisnąć mocniej i zatrzymać się

> w jednym miejscu na chwilę. Ale wtedy dojdzie do zniekształceń obrazu. Z odpryskami można

> jeździć.

Odprysków żeby nie wiem co nie zapolerujesz nigdy- to nie lakier na samochodzie szyba jest b. twarda- jak w wątku dla Liwka kilka dni wcześniej pisałem - żadnych antyrefleksów soczewek nie da się zrobić - to są śpiewki serwisów wymieniających szyby- wiadomo kasa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys gdy interesowalem sie tematem ktos gdzies napisal ze nieumiejetnie wypolerowana szyba moze

> spowodowac powstanie soczewki ) i zalecano wypelnianie rys.

> A, no i w razie szkody problem z odszkodowaniem gotowy

no- kiedyś twierdzono że ziemia jest płaska i podtrzymują ją ogromne krokodyle grinser006.gif

nie wiem co trzeba z szyba wyprawiać i chyba musiałaby być z plexi aby zrobić soczewkę

a tak na poważnie nie poleruje się szyb pokrytych antyrefleksem ( np Laguna Zafira)no i nie używa się np wiertarki z malutką nakładką filcową tylko 13 cm filcowy krążek i maszyna polerska

do tego prawdziwy tlenek ceru - nie mylić z różem polerskim

można wypolerować np ryski ze skrobaczki do szyby z nieumiejętnego mycia czy zmatowienia wycieraczek- ważne dużo wody i siły oraz średnie obroty- czas ok 3 godzin i szyba będzie prawie jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem już po.

usługa wykonana w Multiglas na Syreny w Wawie , koszt 200 zł, szyba prawie jak nowa. Nie zaobserowwałem efektu soczewki, pozostały jedynie dwie głębsze rysy po prawej stronie, jednakże kompletnie nie wpływające na komfort widoku.

Zakład regeneruje również reflektory, odbłyśniki oraz poleruje plastikowe klosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.