Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> To było nie planowane chyba .

na zewnątrz był kamień i jakiś syf na chłodnicy, więc podejrzewałem że coś może cieknąć- na razie wlałem płyn uszczelniający i do końca miesiąca musi dać radę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzisiaj wymyty środek wszystkie plastiki przelcone apc nielsen smile.gif

Nawet te które były żółte zrobiły się normalnego koloru smile.gif

Jutro jak będzie taki dzień biorę się za skórzane fotele food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze dołóż moduł doświetlania zakrętów i będzie więcej niż fabryka wkładała

chciałem żonie zamontować dzienne ale nie chciała, więc poszły halogeny, bo dziury były, wiązka też - auto bylo fabrycznie w nie wyposażeone, tylko któryś właściciel przy dzwonie połamal mocowania i nie załozył, bo składal po taniości.

> ładne autko

dzieki, niestety na fotach lepiej wygląda niz naprawdę, jest troche pokiereszowane po gradzie, a o tym, że po taniości naprawiane po dzwonie juz nie wspomnę. Dzwon nie byl IMHO duży, wiedziałem o nim jak go kupowałem.... no ale wiecej się widzi dopiero po jakims czasie uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło trzy lata więc musiałem zafundować autku przegląd rejestracyjny. Oprócz tego dwa tygodnie wstecz musiałem wymienić żarówkę W5W w lampce oświetlenia tablicy rejestracyjnej. W tzw międzyczasie dwie wymiany oleju silnikowego i 1litr płynu chłodzącego, bo ubywało i dolałem w kilku rzutach ok 0.5l.

Z ciekawości grzebałem trochę w instalacji elektrycznej silnika i skończyło się to bezkosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokladzie pojawil sie nowy akumulator Autocraft 55Ah, bo stary niespodziewanie zakonczyl współpracę, a jutro pojawi się dolna, brakujaca strzałka znaczka (mam ją już w kieszeni kurtki, wcisne jak będę szedł do pracy) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zabrzmiało jakbyś od kogoś "pożyczył"

pewnie dlatego, że żona o tym jeszcze nic nie wie, ciekawy jestem kiedy zauważy zlosnik.gif

A od nikogo nie pożyczyłem, tylko kupiłem całą atrapę i to wg mnie za świetne pieniądze. Jedna nowa strzała kosztuje coś ok 60-70 zł, a kupiłem całą, kompletną atrapę ze znaczkami, za 35 zł z przesyłką.... i teraz się zastawiam, czy sprzedać ją spowrotem, czy zostawić na "zaś"

No teraz od razu jest lepiej zlosnik.gif

287615809-2014-03-2606.03.37.jpg

post-36421-1435252368702_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarkja do pierwszego przegladu w ASo narazie kupilem sobie graty na ta okolocznosc smile.gif

Kod towaru Nazwa Ilość Cena brutto Wartość

DD15P Dacia Duster 1.5 dCi podstawowy zestaw oryginalnych filtrów

1 szt 66,00 PLN 66,00 PLN

8200989933Z Filtr powietrza Sandero Logan 1.5 dCi - kraj produkcji Niemcy

1 szt 38,00 PLN 38,00 PLN

ELF5W30FAP Olej ELF Evolution Full-Tech FE 5W30 RN0720 5L

1 szt 118,00 PLN 118,00 PLN

Strona 1 z 1 1

Kwota 222,00 PLN

Suma zamówienia 238,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opowiadaj co się działo i co miałeś

L2 PH1 1.9DCi

Powiedzmy, ze mialem dosc zastanawiania sie czy padnie skrzynia (1x), turbo(2x) czy silnik (szczesliwie nie ćwiczyłem) ... czy może tylko auto nie odpali z powodu kapryśnej elektroniki (przepływomierz, czytnik, przekorodowana wiązka 3x).

Aktualnym volvem (najtanszy na Tablicy kurnik kupiony na scianie wschodniej) zrobilem w cztery miesiace taki przebieg jak Laguną przez dwa lata i z napraw zaliczyłem łącznik stabilizatora szt.1 i klocki tył clown.gif

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wczoraj nic nie wydałem zlosnik.gif

Za to namierzyłem element, który spowoduje, że jednak cos wydam zlosnik.gif

287624121-2014-03-2912.31.44.jpg

Swoją droga ciekawe, czy ta zółta wolna wtyczka nie jest przypadkiem do poduchy pasażera (której seryjnie w tym aucie nie było) hmm.gif

post-36421-14352523709776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwalilem jedną felge i oponę przy nieumiejętnym montażu opon na felgach. Używka felga nowa z zapasu 50 PLN (w cenie prostowania), używka jedna opona odpowiadająca stopniowi zużycia bieżnika dla pozostałych opon - 100 PLN, razem 150. No cóz czasem nauka kosztuje.

Ale na pocieszenie założyłem jej komplet nowych "używanych" kołpaczków Vivastella zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymieniłem (niestety nie samodzielnie) przednią tuleję lewego wahacza. Dziwnie się "zużyła" - zrobił się luz pomiędzy jej metalową obudową a wahaczem. Była luźna i hałasowała. Nowa nabita na prasie - nastała cisza skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogrzało mnie - kupiłem skórzaną kierę za 200zł. Niby nówka fabryczna...

No z lekka Cię pogrzało. Bo za takie pieniądze, ja bym dał obszyć dotychczasową komuś z talentem. Ale ja z tych co wolą porządnie, a nie na siłę "fabrycznie". wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale:

1. jest problem bo trzeba zdjąć swoja kierę zawieźć do zakładu gdzie zrobią obszycie i z powrotem poskładać. W międzyczasie chyba rower wink.gif

2. będę mógł opchnąć swojego "plastika" i może trochę $ odzyskam

BTW przełożenie kiery to nie jest jakaś droga sprawa chyba, co? (Tzn. w dobrym warsztacie, gdzie mi nie odpalą poduszki przy okazji...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o tym, ale:

wpłacasz "kaucję" i przysyłają Ci obszytą kierę,

swoją odsyłasz ok.gif

> BTW przełożenie kiery to nie jest jakaś droga sprawa chyba, co? (Tzn. w dobrym warsztacie, gdzie mi

> nie odpalą poduszki przy okazji...)

po co za to płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.