Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> no jak nie, jak tak

Tanie dość, zwykłe philipsy +30 płacę koło 25 za sztukę.

Muszę spytać czy mają, bo to białe światło to oj....ciemnośc widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanie dość, zwykłe philipsy +30 płacę koło 25 za sztukę.

> Muszę spytać czy mają, bo to białe światło to oj....ciemnośc widzę.

za najzwyklejszą żarówkę H7 magneti marelli albo inna Narve płace ok 8 PLN w tanim sklepie z częściami akurat do fiatow, wczesniej byłu Philipki + 30 o których piszesz i róznica jest niewielka a trwałość na pewno lepsza. Do droższych, niby lepszych żarówek nikt mnie nie przekona, przyjamniej w Megance, gdzie reflektory są świetne (te z odbłyśnikiem). Wcześniej byla Thalia na soczewce i HB3 i to był koszmar w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poducha amora siadła stąd obawa że sprężyną pękła ale są całe

Bo byłem mocno zdziwiony, że sprężyny poszły. Były wymienione w lipcu 2011, amortyzatory i sworznie w sierpniu 2011.

A najlepsze jest to, że na fabrycznym przodzie była właśnie do 2011 roku. A zamienniki wystarczają na rok albo dwa frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji Andrzeja i tego co widziałem to końcówki drążków musiał pociąć bo nie szło ruszyć i problem miał ze śrubami wahaczy stąd auto odebrałem 2 godziny temu.

Skoro w 2011 robiłeś zawias to zgodzi się z jego teorią że 2 lata mam teraz spokoju wink.gif

Ostał się problem delikatnego docierania tyłu na stalówkach założyłem plastikowe nadkola na tył, jednak alu mają niższe ET bo problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciąg dalszy:

- amory z tyłu

- termostat

- luzy zaworowe

- uszczelka pod kolektorem ssącym

- tarcze i klocki z przodu

zostało do zrobienia:

- poduszki przy tylnej belce

- tylny tłumik

- przegub

- ewentualnie zrobić konserwację

- zrobić podgrzewane lustra

- założyć czujniki cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - zrobić podgrzewane lustra

z miesiąc się z tym "wożę", zostało mi tylko przeciągnąć kable z lusterka do wnętrza (rozebrać lusterka)

> - założyć czujniki cofania

zbędny bajer, lepsze DRLy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z miesiąc się z tym "wożę", zostało mi tylko przeciągnąć kable z lusterka do wnętrza (rozebrać

> lusterka)

> zbędny bajer, lepsze DRLy

a ja się nie zgodzę smile.gif

czujnik cofania bardzo fajna rzecz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie ukrywam że też jakoś nie umiem się wczuć w odległość a tak to na luzie

Nie mam ochoty wczuwać się , bo po co. Może dla niektórych to jakaś pasja, ale po co mam na swoim samochodzie samemu sobie udowadniać własne umiejętności hehe.gif Szczególnie, że przodu to juz w ogóle nie wyczuję, aby podjechać na centymetry.

W bravo nie miałem czujników, a tam widoczność do tyłu i wyczucie odległości to była masakra. Nigdy nie czułem się pewien cofając. NIe lubie sobie utrudniać życia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieć sprawne, to chyba nic dziwnego, ale on cały czas cos naprawia

ja odkąd Scenica kupiłem też cały czas coś dłubałem ale naszczęście już koniec smile.gif

Gaz śmiga z pierdół to muszę podmienić katalizator który mam już drugi i zobaczyć czemu nie grzeje mi lewe lusterko hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam ochoty wczuwać się , bo po co. Może dla niektórych to jakaś pasja, ale po co mam na swoim

> samochodzie samemu sobie udowadniać własne umiejętności Szczególnie, że przodu to juz w ogóle

> nie wyczuję, aby podjechać na centymetry.

> W bravo nie miałem czujników, a tam widoczność do tyłu i wyczucie odległości to była masakra. Nigdy

> nie czułem się pewien cofając. NIe lubie sobie utrudniać życia

uuuu na bogato ja mam tylko z tyłu ale fajnie by było mieć też z przodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuu na bogato ja mam tylko z tyłu ale fajnie by było mieć też z przodu

Nawet nie myślałem, że z przodu tak się przydają, nawet jest funkcja pomiaru miejsca do zaparkowania, ale jakos nie miałem okazji sprawdzić. Najwidoczniej zbędny bajer zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z miesiąc się z tym "wożę", zostało mi tylko przeciągnąć kable z lusterka do wnętrza (rozebrać

> lusterka)

ja bym pewnie juz dawno zrobił, tylko że nie mam czasu, a teraz to juz nawet nie mam gdzie, więc żona nakazała zlecić zamontowanie, bo chce mieć i juz zlosnik.gif

> zbędny bajer, lepsze DRLy

akurat w xsarze widoczność do tyłu to chyba największa wada tego auta, a że żona będzie jeździć, to w tym wypadku bardziej zbędne są DLRy niż czujniki cofania zlosnik.gif

Choć DLRy tez by się przydały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w sumie to on chyba jak ja jak mieć to wszystko sprawne

ja generalnie nie znoszę półśrodków, wiem, mniej więcej co musi byc sprawne, a co może, być sprawne trochę później zlosnik.gif

Auto służy do przemieszczania się i w każdej chwili kiedy chce sie przemieścić ma mi to umożliwić, a szlak mnie trafia, jak zdarza się (choć rzadko), że mi tego nie umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieć sprawne, to chyba nic dziwnego, ale on cały czas cos naprawia

niestety uroki auta za 2,5 tys masakrycznie zaniedbanego mechanicznie.... jakby chociaż jeden z poprzednich właścicieli troszke sie przyłożył, to bym nie mial tego co teraz, a ta to płacę.... jeszcze nie płaczę, ale powoli zaczyna mi się zmieniać optyka w stosunku do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bravo nie miałem czujników, a tam widoczność do tyłu i wyczucie odległości to była masakra. Nigdy

> nie czułem się pewien cofając. NIe lubie sobie utrudniać życia

ja dołożyłem w stilo i od tego czasu uważam, że to genialna rzecz, parkuję bez stresu na 20-30 cm. Do przodu akurat nigdy jeszcze nie czułem potrzeby montowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dołożyłem w stilo i od tego czasu uważam, że to genialna rzecz, parkuję bez stresu na 20-30 cm.

W Stilo tez dokladalem z tyłu, ale w NB nie chciało mi się. zlosnik.gif

> Do przodu akurat nigdy jeszcze nie czułem potrzeby montowania.

Ani ja, ale jak fabryka dała to bardzo się jednak przydaje. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem fabryczne H7 na polecane Tungsramy +120 i jakoś nie widzę zbytnio różnicy. Ori wsadzili

> jakieś Philipsy. No nic będzie na zapas.

+120 są niestety takie sobie, +90 zdecydowanie lepsze chociaż niby powinno być odwrotnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jop jop fabryczne , z możliwego wyposazenia to chyba nie mam tylko ksenonow i szyberdachu

Szkoda zlosnik.gif

Myślałem że dokładane, wtedy bym mniej więcej wiedział co szukać biglaugh.gif bo nie ukrywam że myslę nad.

Zwyczajnie zbyt blisko parkuję tyłem i sie obawiam że w końcu kiedyś trafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda

> Myślałem że dokładane, wtedy bym mniej więcej wiedział co szukać bo nie ukrywam że myslę nad.

> Zwyczajnie zbyt blisko parkuję tyłem i sie obawiam że w końcu kiedyś trafię.

Jop oryginalne sa bez wyswietlacza ale nawet jak brudne to działają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.