Jump to content

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze

Recommended Posts

> Myślałem o tym, ale:

> 1. jest problem bo trzeba zdjąć swoja kierę zawieźć do zakładu gdzie zrobią obszycie i z powrotem

> poskładać. W międzyczasie chyba rower

> 2. będę mógł opchnąć swojego "plastika" i może trochę $ odzyskam

> BTW przełożenie kiery to nie jest jakaś droga sprawa chyba, co? (Tzn. w dobrym warsztacie, gdzie mi

> nie odpalą poduszki przy okazji...)

U mnie obszywają w Poznaniu http://allegro.pl/kierownica-renault-megane-scenic-nowa-skora-i4130310620.html

> wpłacasz "kaucję" i przysyłają Ci obszytą kierę,

> swoją odsyłasz

ok.gif Ale zawsze bardziej to kłopotliwe niż po prostu przełożenie.

Tutaj miałem po prostu gotowca. Jakbym chciał pojechać w jakieś kolory to bym sam obszywał, ale wolę zwykłą czarną.

> Ale zawsze bardziej to kłopotliwe niż po prostu przełożenie.

> Tutaj miałem po prostu gotowca. Jakbym chciał pojechać w jakieś kolory to bym sam obszywał, ale

> wolę zwykłą czarną.

do mojego auta nie ma org. skórzanej kiery,

w megane też kupiłem fabryczną, nie bawiłem sie w obszywanie

sonda w końcu wymieniona i opony także smile.gif

Zostało do zrobienia łożyska amortyzatora i chyba zrobię obydwa naraz smile.gif

Takie pytanie poza konkursem po wymianie sondy trzeba robić jakąś jej adaptacje ? hmm.gif

we wtorek frown.gif

Nie, nie trzeba robic zadnej adaptacji ani innych takich...

Sprawdz natomiast czy gaz Ci sie nie rozjechał po założeniu działającej sondy grinser006.gif

> we wtorek

> Nie, nie trzeba robic zadnej adaptacji ani innych takich...

> Sprawdz natomiast czy gaz Ci sie nie rozjechał po założeniu działającej sondy

rozjechał i już zrobili od nowa mapy zlosnik.gif

> ile zapłaciłeś za wymianę ?

> ja z kumplem wymieniłem swoją "pod blokiem" w 40 min

u mnie z racji tego że 2.0 automat i miejsca mało oddałem na serwis do zaprzyjaźnionego mechanika i z wymianom opon zapłaciłem 150zł zlosnik.gif

> we wtorek

> Nie, nie trzeba robic zadnej adaptacji ani innych takich...

> Sprawdz natomiast czy gaz Ci sie nie rozjechał po założeniu działającej sondy

ooo dobrze to jeszcze olej kupie i muszę sprawdzić czy coś się nie zacznie pukać zlosnik.gif

> sonda w końcu wymieniona i opony także

> Zostało do zrobienia łożyska amortyzatora i chyba zrobię obydwa naraz

> Takie pytanie poza konkursem po wymianie sondy trzeba robić jakąś jej adaptacje ?

Łożyska przyszły smile.gif Olej przyszedł smile.gif i rewelacyjne wycieraczki trafione w 10tkę smile.gif Dzięki naszemu organiście grinser006.gif20.GIF

> Widzę, że sporo inwestujesz w auto.

w jakim sensie ? zlosnik.gif

mam auto nie nowe, więc wymieniam rzeczy eksploatacyjne zlosnik.gif

A że nie lubię mieć auta zrobionego byle jak tylko tak żeby jego stan był idealny to wymieniam jak widzę zużycie zlosnik.gif

Kupując go spodziewałem się napraw więc nie marudziłem kiedy kupowałem i za 2005 rok zapłaciłem 11300 zlosnik.gif

> co za wycieraczki założyłeś?

> ja ostatnio motgumy - są ok

w Megance jeżdzą ALCA od niecałegro roku, nie mażą, nie zostawiają smug ale lekko stwardniały i zaczeły minimalnie przeskakiwać i hałasować. Po potraktowaniu ich preparatem do konserwacji opon, chodzą jak nowe. wycieraczki sztuka za 10 PLN, dalej nie moge wyjść z podziwu.

> w jakim sensie ?

> mam auto nie nowe, więc wymieniam rzeczy eksploatacyjne

> A że nie lubię mieć auta zrobionego byle jak tylko tak żeby jego stan był idealny to wymieniam jak

> widzę zużycie

> Kupując go spodziewałem się napraw więc nie marudziłem kiedy kupowałem i za 2005 rok zapłaciłem

> 11300

a jednak jeszcze sprężyny przód zlosnik.gifok.gif bo jedna miała pęknięcie hmm.gif

jakaś dziwna plaga bo ostatnio kumpel Laguną II nie wyjechał z hali garażowej bo dwie na raz padły icon_eek.gif kolejne dwie osoby to Vectra C i Seat Ibiza też dwie na raz padły i mieli po jeździe icon_eek.gif u mnie wyszło przy zmianie łożysk hmm.gif

> a jednak jeszcze sprężyny przód bo jedna miała pęknięcie

> jakaś dziwna plaga bo ostatnio kumpel Laguną II nie wyjechał z hali garażowej bo dwie na raz padły

> kolejne dwie osoby to Vectra C i Seat Ibiza też dwie na raz padły i mieli po jeździe u

> mnie wyszło przy zmianie łożysk

u mnie pękła tylna przy 128kkm - imho to wina tuska,,, to znaczy dużej ilości soli na drogach

> a jednak jeszcze sprężyny przód bo jedna miała pęknięcie

> jakaś dziwna plaga bo ostatnio kumpel Laguną II nie wyjechał z hali garażowej bo dwie na raz padły

> kolejne dwie osoby to Vectra C i Seat Ibiza też dwie na raz padły i mieli po jeździe u

> mnie wyszło przy zmianie łożysk

cos musi być na rzeczy z tymi sprężynami. wcześniej nigdy nie zetknałem się z autem gdzie pękłaby spręzyna. A jakieś 2 lata temu w Megance musielismy wymieniać.

> cos musi być na rzeczy z tymi sprężynami. wcześniej nigdy nie zetknałem się z autem gdzie pękłaby

> spręzyna. A jakieś 2 lata temu w Megance musielismy wymieniać.

W Stilo często pękały, przez korozje.

> Tutaj miałem po prostu gotowca. Jakbym chciał pojechać w jakieś kolory to bym sam obszywał, ale

> wolę zwykłą czarną.

Kiera zamontowana. Sam to nie chwaląc się sprawiłem... wink.gif

> Kiera zamontowana. Sam to nie chwaląc się sprawiłem...

claps.gif

ja kupiłem radyjko dedykowane do reno (sterownie z pilota + wyświetlacz) jak założę i będzie wszystko działało jak trzeba to wrzucę fotki palacz.gif

Dzisiaj:

wymiana oleju (ELF 5W40) + filtr oleju / powietrza

wymiana płynu hamulcowego

wymiana oleju w skrzyni

przegląd klimatyzacji + wymiana filtra kabinowego

Całość 650zł

• 2 weeks later...

XP po przeglądzie po 160 kkm

Olej /total 5w30/ filtr oleju, powietrza, przeciwpyłkowy.

Wymiana płyny hamulcowego, wymiana tarcz i klocków z tyłu, plus naprawa zapieczonego zacisku: 950 pln netto... beksa.gif I to nie żadne ASO facepalm%5B1%5D.gif

forumowicze na ten moment maja 20% rabatu, zanim napisalem to policzylem, bo wydalo mi sie nadwyraz duuzo..

wyszlo mi 328zl netto za graty...

> forumowicze na ten moment maja 20% rabatu, zanim napisalem to policzylem, bo wydalo mi sie nadwyraz

> duuzo..

Serwis zaufany, dopytam jakie tarcze i klocki mi dali ale na pewno nie najtańsza chińszczyzna. W cenie jest też kompletny przegląd auta.

ja tez nie bralem pod uwage najtanszych elementow, klocki i tarcze RoadHouse, filtry Mecafilter, plyn hamulcowy TRW, reperaturka zacisku Autofren. wyzej wyedytowalem i dopisalem netto czesci u mnie smile.gif

> ja tez nie bralem pod uwage najtanszych elementow, klocki i tarcze RoadHouse, filtry Mecafilter,

> plyn hamulcowy TRW, reperaturka zacisku Autofren. wyzej wyedytowalem i dopisalem netto czesci

> u mnie

Teraz to wiesz wink.gif Patrzyłem u Ciebie tylko na cene oleju /że będą tarcze potrzebne nie wiedziałem/ i bez rabatu była taka jak w Poznaniu to olałem temat.

Auto /odpukać/ z tych nie psujących się, to odezwę się dopiero przy następnym przeglądzie.

W ostatnim czasie:

- 2 opony

- kompletny rozrzad,

- przeglad po 140kkm

- olej + wszystkie filtry

- nabita klima

Na kolejne 15kkm powinno wystarczyc ok.gif

- Wymiana podkładek pod wtryskiwaczami

- Skręcenie i kalibracja jednego wtryskiwacza

- Skraplacz klimatyzacji

- Intercooler

- Jeden czujnik cofania + naprawa zgniłej wiązki

W najbliższym czasie do wymiany opona (RainExpert to zło ..) bo po dwóch sezonach dostała bicia, huczy i nie da się wyważyć..

w C3 - tarcze BREMBO + klocki VALEO (przód), klocki VALEO (tył), płyn hamulcowy TEXTAR smile.gif all by MUZYK smile.gif

> Oj tam, przy rozrzadzie wolalem nie kupowac gratow na wlasna reke

czemu ? shocked.gif

boisz sie ze muzyk zle dobierze?

dobierze lepiej, niz mechanik palacz.gif