Skocz do zawartości

[F] Astra i MID + CC + dodatkowy zestaw kontrolek


maoie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem pewnie od MOD-a dostanie mi się po uszach wpysk.gif za temat choć wiele razy przewinął się temat MID-a na tym forum, również astra auto jest materiał dotyczący MID-a, ale nie znalazłem żadnej informacji nawet analizując schematy w jaki sposób wpiąć się w instalację z takim ustrojstwem

287337932-280546493-333159429_1azja.jpg

Fot. kol azja (mam nadzieję że nie będzie miał za złe za wykorzystanie fotki)

Na schematach dostępnych mi nie spotkałem się z opisem jak podłączyć to wraz z CC, który również chcę podłączyć przy montowaniu MID-a

post-149674-14352522443528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem pewnie od MOD-a dostanie mi się po uszach

foch.gif

> nie znalazłem

> żadnej informacji nawet analizując schematy w jaki sposób wpiąć się w instalację z takim

> ustrojstwem

A schematy od Calibry analizowałeś? cfaniaczek.gif

(w załączniku shhh.gif)

post-53490-14352522444029_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na schematach dostępnych mi nie spotkałem się z opisem jak podłączyć to wraz z CC, który również chcę podłączyć przy montowaniu MID-a.

A po co Ci ten zestaw LED, jesli będziesz miał MID-a z podłączonym CC? MID wyświetli ci komunikaty o błędach.

A jak już się uprzesz,to do tego "ustrojstwa" musisz mieć specjalny moduł CC - od Opel Calibra, który ma wyjście na LED-y, a nie na MID. Wtedy MID nie będzie już potrzebny.

Naljepiej napisz co już masz, co chcesz mieć, to będzie łatwiej doradzić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie dzięki za konkretną odpowiedź. tak się zastanawiałem właśnie czy jest sens bawić się w dodatkowe kontrolki mając MID-a (choć nie ukrywam że mając na liczniku lampkę prędzej można się zorientować że coś jest nie tak jak powinno).

Skompletowałem prawie cały zestaw (MID, CC, manetka, wiązkę prawie na ukończeniu mam i dodatkowy panel kontrolek do licznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, a czy ktoś montował dodatkowe zegary z calibry woltomierz + ciśnienie oleju? Jak tak to proszę o rady jak najlepiej je wpasować do Atrrolota i podłączyć bo npewno czujnik ciśnienia oleju będzie inny - ten z dwoma wyjściami deska + zegar, zalega mi taki w garażu i myślę go zamontować u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skończyłem walkę z podłączeniem mida +CC zdawało by się koniec tematu sprawa zamknięta błędów pokazywać nie pokazuje ale ciągle wyświetla komunikaty dotyczące żarówek - czyli by wychodziło na to że coś chyba pomerdałem przy podłączeniu. Analizowałem jeszcze raz podłączenie i wszystko wydaje się być OK.

Druga sprawa mój mid wyświetla takie rzeczy że się w głowie nie mieści

chociaż by np chwilowe spalanie pow 60l.. co do prędkości licznikowej a mid jest niewielka różnica.

Teraz jeszcze żeby wszystko ok było trzeba by było w jakiś sposób to przeprogramować dla właściwego typu silnika.

A jeszcze jedno odnośnie prędkości pokazywanej na mid-zie nie wiem za bardzo jak to określić (zawiesza się i konieczne jest zerowanie) i później wszystko jest ok do czasu jak nie trzeba znowu użyć przycisku "R"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.