Skocz do zawartości

Swiatla mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Panie, po sąsiedzku mam pytanie w związku z prowadzonym z mojej strony śledztwem.

Czy w waszych samochodach zarejestrowanych po 02/2011 można po uruchomieniu silnika wyłączyć światła mijania, wraz z pozycyjnymi. Krótko mówiąc zgasić wszystko?

Moje śledztwo i kontakty z ITS wskazują ze w Polsce mamy jakąś zmowe importerów i próbują światła mijania uzywac jako światła do jazdy dziennej co nie jest zgodne z przepisami. Żaden z importerów nie potrafi zacytować przepisów na podstawie których takie coś robi i blokuję nam możliwość ich wyłączenia w czasie jazdy świateł.

Pomyślcie jak wjechać do Grecji, gdzie jest zakaz jazdy na światłach w czasie dnia.

Czekam na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, Panie, po sąsiedzku mam pytanie w związku z prowadzonym z mojej strony śledztwem.

> Czy w waszych samochodach zarejestrowanych po 02/2011 można po uruchomieniu silnika wyłączyć

> światła mijania, wraz z pozycyjnymi. Krótko mówiąc zgasić wszystko?

> Moje śledztwo i kontakty z ITS wskazują ze w Polsce mamy jakąś zmowe importerów i próbują światła

> mijania uzywac jako światła do jazdy dziennej co nie jest zgodne z przepisami. Żaden z

> importerów nie potrafi zacytować przepisów na podstawie których takie coś robi i blokuję nam

> możliwość ich wyłączenia w czasie jazdy świateł.

> Pomyślcie jak wjechać do Grecji, gdzie jest zakaz jazdy na światłach w czasie dnia.

> Czekam na informacje

Co za trudne pytanie? Czy nikt tu nie zaglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele Ceed I i i30 I. Da sie poprzez wlozenie bezpiecznika lub w wersjach przed liftingiem poprzez jego wyjecie. Wtedy automatyczne wlaczanie swiatel jest wylaczone.

W nowej generacji to nie wiem. I30 ma w standardzie ledy a ceed widze, ze swieci tymi w zderzaku.

Czysto teoretycznie moze zamiast meczyc sie z Chevroletem poprosic o soft z wersji z USA na forum i wgrac go przez skaner diagnostyczny. W Aveo tez to zmienili ale na poczatku swiecily tylko przednie swiatla mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla mnie dość zaskakujące, widzę z wątku, że są auta gdzie "cały czas się coś świeci?".

Mój przykład: Ceed II - 2013 - 4 pozycje pokrętła oświetlenia:

1/Pozycja wyłączenia (OFF)

2/Pozycja świateł postojowych

3/Pozycja reflektorów

4/Pozycja automatycznego sterowania włączaniem świateł.

Na (1) nie świeci nic. Mogę to jeszcze jutro zweryfikować, no ale nie wiem co by miało niby świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie dla mnie dość zaskakujące, widzę z wątku, że są auta gdzie "cały czas się coś świeci?".

> Mój przykład: Ceed II - 2013 - 4 pozycje pokrętła oświetlenia:

> 1/Pozycja wyłączenia (OFF)

> 2/Pozycja świateł postojowych

> 3/Pozycja reflektorów

> 4/Pozycja automatycznego sterowania włączaniem świateł.

> Na (1) nie świeci nic. Mogę to jeszcze jutro zweryfikować, no ale nie wiem co by miało niby

> świecić.

i30 cv II po włączeniu silnika starują DRL wyłączają sie po włączeniu drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DRL czyli? Przeciez tam sa ledy w zderzaku. To ma czujnik zmierzchu?

DRL - Daytime running lamp. W tym modelu LEDy są w lampie zespolonej a nie w zderzaku. Nie mam czujnika zmierzchu.

PS chyba najniższa wersja wyposażenia miała dzienne (nie LED)w zderzaku razem z przeciwmgielnymi albo zamiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DRL - Daytime running lamp. W tym modelu LEDy są w lampie zespolonej a nie w zderzaku. Nie mam

> czujnika zmierzchu.

> PS chyba najniższa wersja wyposażenia miała dzienne (nie LED)w zderzaku razem z przeciwmgielnymi

> albo zamiast.

Nie rozumiem. Obecna wersja i30 ma ledy nawet w bieda wersji. Poprzednia wersja miala tak jak ceeed. Czyli swieci wszytsko oprocz deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i30 cv II po włączeniu silnika starują DRL wyłączają sie po włączeniu drogowych.

No i muszę odszczekać to co napisałem (za instrukcją). Po włączeniu silnika w Ceedzie II włączają się dzienne ledowe, następne położenia w porywach przygaszają dzienne. Więc (niestety) cały czas przy działającym silniku się coś świeci i potwierdza się na tym przykładzie teoria z postu autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i muszę odszczekać to co napisałem (za instrukcją). Po włączeniu silnika w Ceedzie II włączają

> się dzienne ledowe, następne położenia w porywach przygaszają dzienne.

W wersji z dziennymi na żarówkach w zderzaku dzienne włączają się po uruchomieniu silnika, ale jak na dźwigni są włączone mijania, to uruchamiają się mijania, jednak gasną po wyłączeniu silnika. Idealne rozwiązanie zlosnik.gif. O konieczności wyłączenia mijania w dzień przypomina przyciemniony zestaw wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w i30 I FL bieda wersja (World Cup) mam na wlaczniku 3 pozycje:

0 - wylaczone światła

*- pozycyjne

//=mijania.

Jak uruchomie samochod, przestawie w pozycje - mijania - to swieca sie mijania.

Jak wyłącze silnik i zostawie na mijania, to świecą się ok 30 sekund od zamkniecia auta lub wyjecia kluczyka. Jak kluczyk zostawie w stacyjce to świecą się, tylko nigdy nie byłem na tyle wytrwaly zeby sprawdzic jak dlugo.

Jak otwieram auto, to zapalaja sie na okolo 30 sekund - takie "Follow me home"

Potem po wlozeniu kluczyka i przekreceniu stacyjki w pozycje II zapalaja sie mijania i świecą sie.

Jak wyjme kluczyk i przelacze w pozycje pozycyjne, to gasna mijania. Jak wroce na mijania dopoki nie wsadze kluczyka i przelacze go w pozycje II to świecą się tylko pozycyjne.

W pozycji 0 nic się nie świeci.

Mam nadzieje, że w miare jasno opisałem wink.gif

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Modele Ceed I i i30 I. Da sie poprzez wlozenie bezpiecznika lub w wersjach przed liftingiem poprzez

> jego wyjecie. Wtedy automatyczne wlaczanie swiatel jest wylaczone.

> W nowej generacji to nie wiem. I30 ma w standardzie ledy a ceed widze, ze swieci tymi w zderzaku.

> Czysto teoretycznie moze zamiast meczyc sie z Chevroletem poprosic o soft z wersji z USA na forum i

> wgrac go przez skaner diagnostyczny. W Aveo tez to zmienili ale na poczatku swiecily tylko

> przednie swiatla mijania.

Witam się ze wszystkimi na wstępie jako nowy nabywca I30 z rocznika 2008.

To który bezpiecznik w I30 z 2008 r. trzeba wyjąć?

U mnie jest tak, że po odpaleniu silnika: w pozycji OFF świecą się światła mijania i gaśnie podświetlenie zegarów, następnie w pozycji świateł pozycyjnych świecą się pozycyjne i następny stopień zapalają się dodatkowo mijania.

Brak jest możliwości zgaszenia świateł przy włączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyjąć albo włożyć oznaczony w każdym razie DRL

> GP

Bezpiecznik wyjęty i w położeniu off nic nie świeci po odpaleniu silnika, czyli tak jak w poprzednim fiacie. (można podjechać autem bez obowiązku włączania świateł, np. na posesji)

Pytanie1 : bo nie kumam instrukcji, jeśli już wyjąłem ten bezpiecznik, czy jest teraz opcja pozostawienia samochodu na światłach pozycyjnych po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub przy włożonym kluczyku ale nie włączaniu zapłonu? Coś tam piszą o potrzebie otwarcia i zamknięcia drzwi, jakieś koreańskie sztuczki.

Pytanie 2: Czy ktoś z Was próbował ingerować w instalację przerabiając przednie halogeny na światła do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie1 : bo nie kumam instrukcji, jeśli już wyjąłem ten bezpiecznik, czy jest teraz opcja

> pozostawienia samochodu na światłach pozycyjnych po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub przy

> włożonym kluczyku ale nie włączaniu zapłonu? Coś tam piszą o potrzebie otwarcia i zamknięcia

> drzwi, jakieś koreańskie sztuczki.

Proste. Jedziesz na mijania wylaczasz silnik gasna mijania wlaczaja sie pozycyjne do momentu otwarcia drzwi. Jak chcesz zeby zostawic padake na pozycyjnych to otwierasz drzwi i pyk przelacznik na pozycyjne. Fajne rozwiazanie. Mnie brakuje tego, ze pozycyjne nie wlaczaja sie same po otwarciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Bezpiecznik wyjęty i w położeniu off nic nie świeci po odpaleniu silnika, czyli tak jak w

> poprzednim fiacie. (można podjechać autem bez obowiązku włączania świateł, np. na posesji)

No to masz szczęście. Ja w swoim samochodzie nameczyłem się co niemiara zanim udało mi się zgasic pozycyjne

> Pytanie1 : bo nie kumam instrukcji, jeśli już wyjąłem ten bezpiecznik, czy jest teraz opcja

> pozostawienia samochodu na światłach pozycyjnych po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub przy

> włożonym kluczyku ale nie włączaniu zapłonu? Coś tam piszą o potrzebie otwarcia i zamknięcia

> drzwi, jakieś koreańskie sztuczki.

Za to odpowiada tzw. moduł nadwozia (BCM). U mnie też tak jest. Nawet po przeróbce.

> Pytanie 2: Czy ktoś z Was próbował ingerować w instalację przerabiając przednie halogeny na światła

> do jazdy dziennej?

A po co? Ja bym zrobił tak smile.gif

http://www.ledbel.pl/nssc_drl_502_hp.html

Halogeny zawsze sie moga przydać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.