Skocz do zawartości

ESP i ASR Failure - c1355 c1360


boossu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem stilo sciana.gifzlosnik.gif z failurem sick.gif

dziś po podłączeniu kompa wywaliło

c1355-czujnik przyspieszenia bocznego

c1360-czujnik odchylenia

Przycis ASR cały czas świeci..

rozbebeszać tunel? szukać gdzieś tam? od czego zacząć hmm.gif

EDYTA:

Na allegro jest pełno czujników, pytanie- czy każdy będzie pasował ? czy specjalnie szukać nr po VIN? jeżeli tak to kto służy pomocą? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> kupiłem stilo z failurem

> dziś po podłączeniu kompa wywaliło

> c1355-czujnik przyspieszenia bocznego

> c1360-czujnik odchylenia

> Przycis ASR cały czas świeci..

> rozbebeszać tunel? szukać gdzieś tam? od czego zacząć

> EDYTA:

> Na allegro jest pełno czujników, pytanie- czy każdy będzie pasował ? czy specjalnie szukać nr po

> VIN? jeżeli tak to kto służy pomocą?

W jakim stanie jest aku? Naładuj go, skasuj błędy i sprawdź czy dalej coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim stanie jest aku? Naładuj go, skasuj błędy i sprawdź czy dalej coś nie działa.

AKU naładowane, błędy po skasowaniu pojawiają sie od razu.. poprzednia właścicielka mówiła coś, że kiedys upadła na przycis i jej mechanik twierdził, że to też wina przycisku grinser006.gif może coś w tym jest: zlosnik.gif

btw obczaiłem na allegro kilkadziesiąt czujników, są tanie 0 i wszystkie mają te same numery... może wymiana uleczy mojego stilo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam,

> kupiłem stilo z failurem

> dziś po podłączeniu kompa wywaliło

> c1355-czujnik przyspieszenia bocznego

> c1360-czujnik odchylenia

> Przycis ASR cały czas świeci..

> rozbebeszać tunel? szukać gdzieś tam? od czego zacząć

> EDYTA:

> Na allegro jest pełno czujników, pytanie- czy każdy będzie pasował ? czy specjalnie szukać nr po

> VIN? jeżeli tak to kto służy pomocą?

Nikt nic nie wie? grinser006.gif używkę czujnik na podmiankę już mam, czekam tylko na bardziej sprzyjające warunki żeby go podmienic zlosnik.gif

i tu pytanie, rozbebeszać cały tunel środkowy? czy da radę wymienic z któregoś boku hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiajace sie bledy moga swiadczyc o uszkodzonym czujniku esp zyroskopowego, ale moze to tez byc zwarcie w instalce? hmmm odepnij tasme od przyciskow asr i wtedy obadaj po skasowaniu bledu co sie dzieje? jezeli dalej to samo to zyroskop K.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojawiajace sie bledy moga swiadczyc o uszkodzonym czujniku esp zyroskopowego, ale moze to tez byc

> zwarcie w instalce? hmmm odepnij tasme od przyciskow asr i wtedy obadaj po skasowaniu bledu co

> sie dzieje? jezeli dalej to samo to zyroskop K.O.

o widzisz - dobra rada ok.gif bo poprzednia właścicielka sugerowała, że to przycisk od ASR bo coś cięzkiego na niego "spuściła" oink.gifhehe.gif

sam przycisk wystarczy, że zostanie wypięty? nie trzeba go zastępować hmm.gif

używkę czujnika mam, może zanim zacznę rozbebeszać tunel, kupię też przycisk hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem rozbebeszony tunel, wyciagalem przyciski odpinalem tasme i kasowalem blad... ty mozesz skasowac blad, na wylaczonym wyciagnac tasme i zalaczyc zaplon zobaczyc co sie dzieje, jezeli dalej KO to zyroskop nastepny element do obadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mialem rozbebeszony tunel, wyciagalem przyciski odpinalem tasme i kasowalem blad... ty mozesz

> skasowac blad, na wylaczonym wyciagnac tasme i zalaczyc zaplon zobaczyc co sie dzieje, jezeli

> dalej KO to zyroskop nastepny element do obadania

czyli wnioskuję, że kolega miał podobny problem i jest obeznany w temacie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> w moim przypadku zyroskop nie mial polaczenia;/ zawilgocona i zasniedziana wtyczka. wymienilem na

> nowa i problem znikł

> myslalem ze cos z przyciskami nie teges ale okazalo sie inaczej

dziś rozbebeszyłem tunel, zmieniłem przycis , skasowałem błąd i problem powrócił sciana.gif następnie odnalazłem czujnik żyroskopowy (łatwo nie było) wyciągnąłem z niego wtyczkę, podpiałem kolejny używany, skasowałem błąd i..... dalej d**a sciana.gif więc albo coś źlę robię, albo gdzieś nie łączy, albo pompa powiedziała 30.GIF nie składałem tunela, bo w tygodniu daję auto do lokalnego ASO... nie lubię jak w aucie coś jest i nie działa grinser006.gif może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś rozbebeszyłem tunel, zmieniłem przycis , skasowałem błąd i problem powrócił następnie

> odnalazłem czujnik żyroskopowy (łatwo nie było) wyciągnąłem z niego wtyczkę, podpiałem kolejny

> używany, skasowałem błąd i..... dalej d**a więc albo coś źlę robię, albo gdzieś nie łączy,

> albo pompa powiedziała nie składałem tunela, bo w tygodniu daję auto do lokalnego ASO... nie

> lubię jak w aucie coś jest i nie działa może jakieś pomysły?

Możesz jeszcze sprawdzić fioletowe złącze d4 pod bezpiecznikami. Wypiąć, przeczyścić, skasować błąd i czekać

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/99828-d4-connector.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Auto do lokalnego ASO, grinser006.gif

zaczeli sprawdzać i okazuję się , że wiązka nie ma przejścia/ połączenia...dodatkowym utrudnieniem jest to, że wykładzina jest klejona..

Może któryś z kolegów wie, gdzie szukać przyczyny zanim zdemolują całe auto? zlosnik.gifzlosnik.gif newralgiczne punkty? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czujnik żyroskopowy... no.gif

ani żaden inny czujnik....... no.gif

nie przycisk.............. no.gif

nie pompa ESP........ no.gif

powodem była zjedzona wiązka przez gryzonie sciana.gifsciana.gif

6 zjedzonych przewodów za wygłuszeniem silnika w grodzi -w miejscu gdzie przewody wchodzą do kabiny angryfire.gif

ASO ogarnęł sprawę w 2 dni ok.gifshocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać ile ASO wzięło za naprawę??

Bo mam ten sam problem. Wiązkę jak sprawdzałem między wtyczką czujnika a wtyczką na pompie to jest ok. Dodatkowo jeszcze mam błędy ASR i ESP lamp fault. Czujnik też wymieniałem i lipa. Odziwo po wymianie aku na nowy to został tylko jeden błąd z dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz napisać ile ASO wzięło za naprawę??

> Bo mam ten sam problem. Wiązkę jak sprawdzałem między wtyczką czujnika a wtyczką na pompie to jest

> ok. Dodatkowo jeszcze mam błędy ASR i ESP lamp fault. Czujnik też wymieniałem i lipa. Odziwo

> po wymianie aku na nowy to został tylko jeden błąd z dwóch.

prv ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.