Skocz do zawartości

Jak zamontować wannę? nowe problemy...


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie skuwania płytek i wymiany wanny.

Czy wanna (ma być zabudowania ścianką z lekkiego suporeksu, pokrytego glazurą), powinna być na stałe zabudowna glazurą ścienną, która opiera się o krawędź górną wanny?

Czy zbudować sarkofag na wannę i wstawić ją od góry?

Korci mnie to rozwiązanie z "sarkofagiem", z powodu łatwości ewentualnej wymiany w przyszłości, ale czy to dobry pomysł? Miejsca za dużo nie mam. Wanna w tej chwili pasi na styk, zero miejsca na jakikolwiek bład - musi byc ustawiona niemalże co do mm, o ile pamietam to z jednej strony była podkuwana sciana, zeby się zmieściła ta stara która teraz idzie na złom.

Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie skuwania płytek i wymiany wanny.

> Czy wanna (ma być zabudowania ścianką z lekkiego suporeksu, pokrytego glazurą), powinna być na

> stałe zabudowna glazurą ścienną, która opiera się o krawędź górną wanny?

> Czy zbudować sarkofag na wannę i wstawić ją od góry?

> Korci mnie to rozwiązanie z "sarkofagiem", z powodu łatwości ewentualnej wymiany w przyszłości, ale

> czy to dobry pomysł? Miejsca za dużo nie mam. Wanna w tej chwili pasi na styk, zero miejsca na

> jakikolwiek bład - musi byc ustawiona niemalże co do mm, o ile pamietam to z jednej strony

> była podkuwana sciana, zeby się zmieściła ta stara która teraz idzie na złom.

> Jak jest u was?

Najpierw montaż wanny i jej podłączenie, a dopiero później jej zabudowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannę stawiasz na stelażu który jest zazwyczaj dołączony do wanny. Obudowę jeśli chcesz mieć z suporka to oczywiście można podłożyć go pod wannę tak żeby opierała się krawędzią o zbudowaną ścianę. W kwestii wkładania wanny od góry to raczej kiepsko bo jak nie trafisz idealnie z suporkiem to może ci potem nie pasować. Jak znam życie to przy wymianie wanny kupisz inny wymiar bądź jakaś z bajerami i nie będzie pasowała więc odpuść myślenie "na przyszłość". Zazwyczaj jak już ktoś zaczyna remont i wywala wanne to i płytki zmienia robi taki generalny remont, nie samą wymianę wanny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wanna będzie na nóżkach. Planuję nową akrylową, nie wiem czy taka plastikowa moze byc na stelazu?

Oczywiście. zlosnik.gif

Nie zdziw się że dostaniesz wkręty do zamontowania stelażu do wanny. Wanna ma takie jakby podwójne dno w miejscach w których należy przykręcić stelaż. Stelaż nie jest zawsze w zestawie z wanną nieraz trzeba dokupić oddzielnie. Zabudowa na suporku daje większą stabilność wanny. Polecam dać chociaż 2 pustaki od strony ściany do której będzie przylegała wanna, żebyś z każdej strony miał podpory wtedy nawet podczas kąpieli we 2 zlosnik.gif nic się nie powinno dziać.

Oczywiście pisząc stelaż myślę o nóżkach na których stoi wanna. Stelaz_wanny_przestrzenny.jpg

obraz ze strony www.sanplast.pl

Stelaż możesz dostać/kupić takie rozbudowany z podporami brzegów wanny bądź dostaniesz taki najprostszy czyli 2 belki z 4 nóżkami które zbytniej stabilności nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywista oczywistość, a piszesz że chcesz zbudować "sarkofag" w który później będziesz montował

> wannę. Napisałem właściwą kolejność montażu.

Jest opcja zamontowania jednej płytki na magnesach i wtedy dostępu do odpływu syfonu itd. Dlatego "sarkofag" też dałby rade ale po co kombinować jak można postawić i obudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywista oczywistość, a piszesz że chcesz zbudować "sarkofag" w który później będziesz montował

> wannę. Napisałem właściwą kolejność montażu.

W przypadku sarkofagu to masz rację, pogubiłem się. Za dużo myślę.

Boję się że ponownie "coś" wpadnie do wanny, niszcząc jej powłokę. Teraz widzę że wymiana jej to droga przez piekiełko oslabiony.gif, a miało być tak normalnie, odkuć kilkanascie płytek i podmienić wannę, dokleić płytki ( mam w zapasie i liczę ze wystarczy ich, o ile wyższy rząd naścianie, nie popęka.

Dlatego miałem pomysł na sarkofag i wypełnienie przestrzeni pod wanną pianką b.lekko rozprężną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie skuwania płytek i wymiany wanny.

> Czy wanna (ma być zabudowania ścianką z lekkiego suporeksu, pokrytego glazurą), powinna być na

> stałe zabudowna glazurą ścienną, która opiera się o krawędź górną wanny?

> Czy zbudować sarkofag na wannę i wstawić ją od góry?

> Korci mnie to rozwiązanie z "sarkofagiem", z powodu łatwości ewentualnej wymiany w przyszłości, ale

> czy to dobry pomysł? Miejsca za dużo nie mam. Wanna w tej chwili pasi na styk, zero miejsca na

> jakikolwiek bład - musi byc ustawiona niemalże co do mm, o ile pamietam to z jednej strony

> była podkuwana sciana, zeby się zmieściła ta stara która teraz idzie na złom.

> Jak jest u was?

Jeśli wanna akrylowa to na ścianę listwę z podcięciem przy ścianie i na tej listwie oprzyj brzeg wanny. Inaczej oprzesz się ręka przy ścianie i wanna się ugnie. tak musiałem poprawiać po "fachowcu"

Krany masz nawannowe czy w ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli wanna akrylowa to na ścianę listwę z podcięciem przy ścianie i na tej listwie oprzyj brzeg

> wanny. Inaczej oprzesz się ręka przy ścianie i wanna się ugnie. tak musiałem poprawiać po

> "fachowcu"

> Krany masz nawannowe czy w ścianie?

Co do listwy to cenna uwaga ok.gif. Krany na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannę wymontowałem a raczej wykułem ze ściany. Przy okazji wyszło kilkanaście płytek ruchomych. (prawa ściana). Klej doskonale trzyma płytki, ale nie trzymał się ściany frown.gif. Prawdopodobnie odkleiły się jak wymieniali piony i stropy kuli silnymi udarami. Płytki utrzymywało gniazdko na ścianie.

Nie można było tego zostawić. Więc mam extra robotę.

287345744-PB260001%28Mobile%29.jpg

Podpowiedzcie teraz, czym podkleić te zdjęte ze ściany płytki. O oderwaniu kleju od nich nie ma mowy. Aż tyle zapasowych płytek nie mam, żeby stykło na ścianę i wannę frown.gif.

Myślałem o jakimś kleju syntetycznym. Kiedyś kleiłem płytki do lastryko i po 20 latach jest idealnie. Ale w Castoramie, powiedzieli mi że nie ma takiego cuda żeby przykleiło zaprawę do ściany.

Mają rację?

Bo jeśli nie będę miał czym dokleić to czeka mnie skuwanie wszystkiego do "golasa" frown.gif. Kurna przed samymi swietami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką funkcję jak listwa spełniają pustaczki przyklejone do ściany o których wcześniej pisałem.

> Ciężko mi wyobrazić sobie czym ty rzucasz w łazience żeby wannę obić hehe.

ta wanna, to obita była z 5 lat temu. Przyszedł taki magic co pokrywa te miejsca emalią.

ten

Poza rzeczywiście mistrzowskim wykonaniu wizualnym - to trwałość usług tego pana, ma wiele do życzenia.

I niestety dwukrotnie naprawiał i nic z tego. Nadal emalia pękała i odpryskiwała.

Przyszedł czas na jej wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta wanna, to obita była z 5 lat temu. Przyszedł taki magic co pokrywa te miejsca emalią.

> ten

> Poza rzeczywiście mistrzowskim wykonaniu wizualnym - to trwałość usług tego pana, ma wiele do

> życzenia.

> I niestety dwukrotnie naprawiał i nic z tego. Nadal emalia pękała i odpryskiwała.

> Przyszedł czas na jej wymianę.

Oprócz nóżek z zestawu dałem jeszcze cokolik z cegieł na środku. Zamiast listwy, jeśli jest miejsce, można faktycznie plasterek itonga jakiegoś do ściny dokleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce to możesz zeszlifować trochę te płytki na dworze kątówką i przykleić normalnie na klej do glazury, możesz też delikatnie podkuć ścianę w tych miejscach. Robota mozolna. Drugie rozwiązanie to przyklejenie nowych płytek w calej łazience, może się okazać rozwiązaniem szybszym... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunacol Ultra - b.mocny, jednak schnie zbyt długo. Warstwa kleju na betonie tylko do odkucia - związała w 100 %

Druga płytkę podkleiłem na klej techniczny z tuby wyciskowej. Jakiś super, super mocny. Po godzinie płytka trzymała idealnie. Klejem technicznym jest zdecydowanie szybciej.

I tak będę kleił nastepne. Klej w miarę rzadki więc ładnie płytki dają się docisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie skuwania płytek i wymiany wanny.

> Czy wanna (ma być zabudowania ścianką z lekkiego suporeksu, pokrytego glazurą), powinna być na

> stałe zabudowna glazurą ścienną, która opiera się o krawędź górną wanny?

> Czy zbudować sarkofag na wannę i wstawić ją od góry?

> Korci mnie to rozwiązanie z "sarkofagiem", z powodu łatwości ewentualnej wymiany w przyszłości, ale

> czy to dobry pomysł? Miejsca za dużo nie mam. Wanna w tej chwili pasi na styk, zero miejsca na

> jakikolwiek bład - musi byc ustawiona niemalże co do mm, o ile pamietam to z jednej strony

> była podkuwana sciana, zeby się zmieściła ta stara która teraz idzie na złom.

> Jak jest u was?

firma schedpol robi świetne obudowy do wanien ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.