Skocz do zawartości

uszczelniacz wybieraka, uszczelniacz wałka sprzęgł. 1.6


boossu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

czy ktoś z szanownych kolegów może podać nr części

uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłoweo skrzyni biegów? hmm.gifjutro/pojutrze wymieniam sprzęgło i skrzynia będzie na wierzchu - a że się poci to od razu chciałbym wymienić (a przy całej inwestycji pewnie koszt jakiś nie duży). zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> czy ktoś z szanownych kolegów może podać nr części

> uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłoweo skrzyni biegów?

> jutro/pojutrze wymieniam sprzęgło i skrzynia będzie na wierzchu - a że się poci to od razu

> chciałbym wymienić (a przy całej inwestycji pewnie koszt jakiś nie duży).

jakiś tekst tu wpiszesz vin wozidła i będziesz miał odpowiedź na wszystkie pytania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> czy ktoś z szanownych kolegów może podać nr części

> uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłoweo skrzyni biegów?

> jutro/pojutrze wymieniam sprzęgło i skrzynia będzie na wierzchu - a że się poci to od razu

> chciałbym wymienić (a przy całej inwestycji pewnie koszt jakiś nie duży).

U mnie też się poci na wybieraku. Przy wymianie sprzęgła zaopatrzyłem się w uszczelniacz, ale się okazało, że do wymiany trzeba rozebrać całą górę skrzyni, tam gdzie wchodzi wybierak. Odpuściłem temat. Nr uszczelniacza z Epera sobie weź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> czy ktoś z szanownych kolegów może podać nr części

> uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłoweo skrzyni biegów?

> jutro/pojutrze wymieniam sprzęgło i skrzynia będzie na wierzchu - a że się poci to od razu

> chciałbym wymienić (a przy całej inwestycji pewnie koszt jakiś nie duży).

usczelniacza wałka skrzynie nie wymienisz bez rozbebeszenia jej na drobne 270751858-jezyk.gif Tak samo uszczelniacza na wybieraku nie wymienisz bo wybierak trzeba rozebrać w mak frown.gif Nie jesteś w stanie zrobić tego sam to Ci gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> usczelniacza wałka skrzynie nie wymienisz bez rozbebeszenia jej na drobne Tak samo uszczelniacza

> na wybieraku nie wymienisz bo wybierak trzeba rozebrać w mak Nie jesteś w stanie zrobić tego

> sam to Ci gwarantuje.

Coś gdzieś wyczytałem, że uszczelniacz wybieraka można bez zdejmowania skrzyni od góry... czyli co bujda? sick.gif

skrzynia będzie zdjęta przy wymianie sprzęgła, ale średnio podoba mi się pomysł z rozbieraniem jej w drobny mak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś gdzieś wyczytałem, że uszczelniacz wybieraka można bez zdejmowania skrzyni od góry... czyli co

> bujda?

> skrzynia będzie zdjęta przy wymianie sprzęgła, ale średnio podoba mi się pomysł z rozbieraniem jej

> w drobny mak

Potwierdzam jeśli chodzi o wybierak biegów nie należy rozbierać skrzyni - co to za specjaliści mechanicy to piszą nono.gif

W moim stilaku robiłem już to dwa razy i mechanik w ASO od góry skrzyni nie musiał rozbierać w mak skrzyni aby wymienić uszczelnienie. Jednak powiem szczerze nic to nie pomogło (muszę z tym już jeździć). Powierzchnia wybieraka (palca dźwigni) jest już wyrobiona i nic nie pomrze jedynie wymiana na inny najlepiej nowy ale czy jest sens niewiem.gif.

Jeśli masz demontować skrzynie będzie lepiej i jeśli dźwignia jest Oki to jest szansa że się uda.

Odnośnie nr uszczelniacza to napisze Ci później mam stary w samochodzie.

Pozdr.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst tu wpiszesz vin wozidła i będziesz miał odpowiedź na wszystkie pytania

Fajny, Fajny.. szkoda, że nie działa zlosnik.gif

Quote:

OOPS! AN ERROR HAS OCCURED. Sorry me hearties, there be pirates in these waters and they've scuppered me vessel.

Best try again in a few minutes. In the meantime, flog ye olde cabin boy and have some more rum.

Error Code: 503


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam jeśli chodzi o wybierak biegów nie należy rozbierać skrzyni - co to za specjaliści

> mechanicy to piszą

> W moim stilaku robiłem już to dwa razy i mechanik w ASO od góry skrzyni nie musiał rozbierać w mak

> skrzyni aby wymienić uszczelnienie. Jednak powiem szczerze nic to nie pomogło (muszę z tym już

> jeździć). Powierzchnia wybieraka (palca dźwigni) jest już wyrobiona i nic nie pomrze jedynie

> wymiana na inny najlepiej nowy ale czy jest sens .

> Jeśli masz demontować skrzynie będzie lepiej i jeśli dźwignia jest Oki to jest szansa że się uda.

> Odnośnie nr uszczelniacza to napisze Ci później mam stary w samochodzie.

> Pozdr.

> stilak 1.6 16V LPG 5D

Może naucz się czytać ze zrozumieniem? 270751858-jezyk.gif

Żeby wymienić uszczrlniacz na wałku sprzęgła trzeba rozebrać skrzynie. Żeby wymienić z uszczrlniacz na wybieraku nie trzeba rozbierać skrzyni, ale trzeba rozebrać wybierak. Kurcze ni, kilka zdan tak trudno zrozumieć 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam jeśli chodzi o wybierak biegów nie należy rozbierać skrzyni - co to za specjaliści

> mechanicy to piszą

> W moim stilaku robiłem już to dwa razy i mechanik w ASO od góry skrzyni nie musiał rozbierać w mak

> skrzyni aby wymienić uszczelnienie. Jednak powiem szczerze nic to nie pomogło (muszę z tym już

> jeździć). Powierzchnia wybieraka (palca dźwigni) jest już wyrobiona i nic nie pomrze jedynie

> wymiana na inny najlepiej nowy ale czy jest sens .

> Jeśli masz demontować skrzynie będzie lepiej i jeśli dźwignia jest Oki to jest szansa że się uda.

> Odnośnie nr uszczelniacza to napisze Ci później mam stary w samochodzie.

> Pozdr.

> stilak 1.6 16V LPG 5D

Mógłbyś jakoś zerknąć jaki nr? czy to jest cześć na obrazku zaznaczona nr 9? grinser006.gif czy może coś inengo?

287347398-naread.png

post-18232-14352522468957_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógłbyś jakoś zerknąć jaki nr? czy to jest cześć na obrazku zaznaczona nr 9? czy może coś inengo?

Prawdopodobnie nr 9 tj. oryginał Fiata nr 40004800 (jako uszczelka) powinien odpowiadać uszczelnieniu wałka wybieraka biegów.

Jak będziesz mieć skrzynie ściągnięta to może się uda zamontować tak coby dobrze uszczelniło - pod warunkiem że powierzchnia wałka jest oki.

Pozdr.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie nr 9 tj. oryginał Fiata nr 40004800 (jako uszczelka) powinien odpowiadać

287348920-uszczelniacz.jpg

nie tak do końca, fakt jest to numer 40004800 ale jest on na tym rysunku, pozycja 6

NA tym rysunku opiszę mniejwięcej co i jak rozebrać

287347398-naread.png

i tak jak pisałem wyżej, aby wymienić ten uszczelniacz, zimering "ze sprężynką" trzeba rozmontować cały wybierak, rozebrać w drobny mak. Informacja dla kolegi który chce to robić, jeżeli nie robiłeś tego nigdy to możesz mieć ciężko. Trzeba wybić sworzeń rozprężny (11 numer fiat 14164070) oraz zdjąć zabezpieczenie (5) ono jest pod plastikiem (3) i dociskane jest sprężyną (2) Jak to wszystko rozbierzesz to da się wszystko pościągać i jak wyjmiesz ośkę (1) to będziesz miał dojście do uszczelniacza.

Sworzeń (5) najlepiej kup nowy bo lubi pęknąć przy wibijaniu grinser006.gif

post-28956-14352522471406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.