Skocz do zawartości

Okap czy pochłaniacz.


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym poznać opinie użytkowników klasycznych okapów podłączonych do kanału wentylacjnego i pochłaniaczy. Jak wygłąda sprawa z wymianą filtrów? Często to robicie przy pochłaniaczach. Czy są wydajne?

Mam dylemat, ponieważ, aby zamonać klasyczny okap musiałbym trochę przerobić kanał wentylacyjny (zamiana otworów wentylacji w kuchni i łazice, a dodatkowo piętro niżej funjcjonuje jeszcze piecyk gazowy do ogrzewania wody więc chwilowo wentylacji w łazience by nie było- do przyszłego roku.)

Mam jeszcze opcję zrobić dziurę w stropie i wyprowadzić kanał na strych, który w przyszłym rokku będzie poddaszem i tam wybudiwać kanał wentylacyjny czy to rurą spiralną czy w jakiś inny sposób i wyprowdzić go poza dach, który również będzie zmieniany.

Obiekt to piętro w domu typu kostka

Radźcie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Chciałbym poznać opinie użytkowników klasycznych okapów podłączonych do kanału wentylacjnego i

> pochłaniaczy. Jak wygłąda sprawa z wymianą filtrów? Często to robicie przy pochłaniaczach. Czy

> są wydajne?

> Mam dylemat, ponieważ, aby zamonać klasyczny okap musiałbym trochę przerobić kanał wentylacyjny

> (zamiana otworów wentylacji w kuchni i łazice, a dodatkowo piętro niżej funjcjonuje jeszcze

> piecyk gazowy do ogrzewania wody więc chwilowo wentylacji w łazience by nie było- do

> przyszłego roku.)

> Mam jeszcze opcję zrobić dziurę w stropie i wyprowadzić kanał na strych, który w przyszłym rokku

> będzie poddaszem i tam wybudiwać kanał wentylacyjny czy to rurą spiralną czy w jakiś inny

> sposób i wyprowdzić go poza dach, który również będzie zmieniany.

> Obiekt to piętro w domu typu kostka

> Radźcie

mam w domu i pochłaniacz i okap - 2 kuchnie smile.gif

i powiem ci że okap dużo lepiej się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.