Skocz do zawartości

Czy policja może nakazać zlomowania pojazdu?


sebaso

Rekomendowane odpowiedzi

> ale kto się ekscytuje...?

> Zadałem pytanie bo mnie to nurtowało i tyle, nie wiem o co Ci chodzi ?

To nie było do Ciebie wink.gif Ale jak słysze "tani chwyt TVN"... nie lubie tej stacji, ale czy na każdym kroku musimy podejrzewać ich o coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie było do Ciebie Ale jak słysze "tani chwyt TVN"... nie lubie tej stacji, ale czy na każdym

> kroku musimy podejrzewać ich o coś?

pffff, a takie wycinanie z kontekstu to rozumiem było przypadkowe? zwykły, chamski, tani chwyt mający "nakręcić akcję" i tyle skromny.gif i ja się tym nie ekscytuję, tylko mnie to drażni smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, w praktyce zastosowanie art. 130a prd, Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.

Zdarzało się, że np. naczepa ciężarowa usunięta za poważne pęknięcia ramy nie mogła wyjechać z parkingu bez usunięcia usterek, usunięcie defektów i zrobienie tego na parkingu było niemożliwe, zatem jedyną drogą wyjazdu tegoż była laweta.

Na złom skierować nie można grinser006.gif

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie jak w temacie?

> Bo dzisiaj w necie trafiłem na to i tam od 0:20 zaczyna się to o co pytam.

> Pomijając okoliczności oraz to że to rat/rost.

Widziałem wiele ładnie zrobionych rost'ów, dopieszczonych tak, że nawet ta rdza wygląda profi. A ta astra z filmu to złom a nie rost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to Policja zatrzymuje dowód rejestracyjny i wystawia pokwitowanie gdzie ujęte są usterki pojazdu.

Może też zakazać dalszej jazdy.

Właściciel pojazdu ma usunąć usterki i udać się na przegląd na stację diagnostyczną. Diagnosta sprawdza to czy kierowca usuną usterki wypisane na pokwitowaniu i ponownie samochód dopuszcza do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi się wydaje to Policja zatrzymuje dowód rejestracyjny i wystawia pokwitowanie gdzie

> ujęte są usterki pojazdu.

> Może też zakazać dalszej jazdy.

> Właściciel pojazdu ma usunąć usterki i udać się na przegląd na stację diagnostyczną. Diagnosta

> sprawdza to czy kierowca usuną usterki wypisane na pokwitowaniu i ponownie samochód dopuszcza

> do ruchu.

No właśnie tak mi sie wydawało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że Policjant napisze, że pojazd ma zbyt skorodowane nadwozie, wyszczególni na

> pokwitowaniu, które elementy nadają się do naprawy i kierowca będzie musiał to naprawić.

To ciekawe: gliniarz nie ma uprawnień dot. gaśnicy, a jest ekspertem od nadwozia? hmm.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ciekawe: gliniarz nie ma uprawnień dot. gaśnicy, a jest ekspertem od nadwozia?

A dlaczego nie? Wystarczą zewnętrzne oględziny, podczas których Policjant wykryje dziury w progach, czy rozległą korozję z dziurami w okolicy błotników. Wystarczy też że zerknie pod samochód.

Na takiej podstawie np.: stwierdzi, że ma spore wątpliwości co do stanu nadwozia, że nie wiadomo czy za pół roku niezabezpieczone nadwozie nie będzie w gorszym stanie itp. Nakaże sprawdzenie pod kątem korozji całego nadwozia i podwozia na stacji diagnostycznej, zatrzyma dowód rejestracyjny i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.