Skocz do zawartości

Uno i CB radio


MaRo2k

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś jeździ z cb - radio w uno ? dokładnie to mi sie rozchodzi o zakłócenia które przedostają sie przez antene, głównie ze silnika - te wzrastają wraz z obrotami. Ktos przerabiał temat, żeby te zakłócenie wyeliminować lub zmniejszyć ?

Radio to Alan 78 a antena to President ML145 Export na magnesie, za rady o wierceniu dziury w dachu z góry dziękuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś jeździ z cb - radio w uno ? dokładnie to mi sie rozchodzi o zakłócenia które przedostają sie

> przez antene, głównie ze silnika - te wzrastają wraz z obrotami. Ktos przerabiał temat, żeby

> te zakłócenie wyeliminować lub zmniejszyć ?

> Radio to Alan 78 a antena to President ML145 Export na magnesie, za rady o wierceniu dziury w dachu

> z góry dziękuje

U mnie cb zakłuca tylna wycieraczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś jeździ z cb - radio w uno ? dokładnie to mi sie rozchodzi o zakłócenia które przedostają sie

> przez antene, głównie ze silnika - te wzrastają wraz z obrotami. Ktos przerabiał temat, żeby

> te zakłócenie wyeliminować lub zmniejszyć ?

> Radio to Alan 78 a antena to President ML145 Export na magnesie, za rady o wierceniu dziury w dachu

> z góry dziękuje

U mnie najgorzej siał wentylator chłodnicy i pompa paliwa.

Po zastosowaniu filtrów poziom zakłóceń spadł do znośnego poziomu.

Poszperaj w necie, znajdziesz wiele sposobów jak zbudować prosty ale skuteczny filtr.

Będziesz potrzebował pierścionek ferrytowy z nawiniętym drutem, coś mniej więcej jak tu

DSC_0015.jpg

20 razy owijasz i wpinasz to szeregowo w przewód plusowy przy danym odbiorniku - przy pompie, wentylatorze.

Do tego jeszcze trzeba kondensator (ale wartości nie pamiętam - chyba coś około 1 microF) - i wpinasz to przed tą cewką ale równolegle (między plus a minus).

1uf-elect.jpg

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany...

Żadne filtry nic nie dawały, bo zakłocenia wchodziły przez antene. Wymiana przewodów WN, świec i kopułki rozdzielacza zapłonu, dały zamierzany efekt. Zakłocenia sa minimalne i teraz można bez problemu korzystać z CB, przy okazji zaopatrzyłem sie w lepsze radyjko z lepszymi filtrami grinser006.gif

Pozdrawiam.

Aha... i nie kupujcie przewodow WN z NGK, dno i metr mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.