Skocz do zawartości

Fiat Idea/Multipla - czujniki parkowania oraz lampy drogowe.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pożyczyć prąd do zasilania cewki przekaźnika. Gdzieś na forum (nie pamiętam jakim) ktoś poradził mi, żeby podpiąć się pod zasilanie świateł wstecznych.

Tak więc wziąłem probówkę, delikatnie przebiłem igłą izolację przewodu idącego do czujnika świateł cofania przy skrzyni biegów tak by uzyskać styk z przewodem.

Podpiąłem probówkę i przekręciłem zapłon. Probówka świeciła i nic się nie działo.

Żeby wszystko dokładniej sprawdzić to włączyłem wsteczny bieg. W tym momencie pojawił się sygnał akustyczny, zapalił się żółty trójkącik z wykrzyknikiem i wyświetlił się komunikat mówiący o awarii czujników parkowania.

Włącza się to teraz przy każdym uruchomieniu samochodu.

Światła cofania normalnie działają.

Coś poważnie sknociłem? Czy po prostu układ wykrył, że gdzieś jest pobierany nie taki prąd jak powinien i wyłączył obwód czujników parkowania?

Żeby było lepiej to chciałem wyjąć wtyczkę z włącznika świateł wstecznych przy skrzyni i cały ten plastik został mi w rękach. Korpus włącznika przerdzewiał i się rozleciał.

I tak czeka mnie wyjazd do ASO. Wymienią mi ten włącznik ale nie wiem czy nic poważnie nie spartoliłem przy tych czujnikach parkowania.

Druga sprawa to lampy drogowe.

Wiadomo, że Idea oraz Multipla z nowszym przodem mają te sam reflektory.

W reflektorach jest 5 punktów świetlnych: kierunkowskaz, światło pozycyjne, światło mijania, światło przeciwmgłowe i światło drogowe.

Wczoraj zauważyłem, że na odbłyśniku obu lamp drogowych, nad żarówką, pojawiła się taka mleczna łezka. Wygląda to tak jakby coś się przegrzewało.

Nie wiem kiedy to się pojawiło, nie wiem czy było, bo nie zwracałem na to uwagi. Jak się stoi przed samochodem to tego nie widać, dopiero po nachyleniu się staje się to widoczne. Żarówki są takie jakie mają być, zwykłe, żadne udziwnione, 55W. Są czyste, nie są zakurzone.

Czy ktoś kto posiada Idea lub Multipla też to zauważył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.