Skocz do zawartości

Problem z immobiliserem - U0426


alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, dopadł mnie problem z immobiliserem. Od pewnego czasu, sporadycznie występuje problem z uruchomieniem silnika. Zazwyczaj po jednokrotnej nieudanej próbie silni startuje, ale było tez kiedyś tak, że chyba z 10 razy nei chciał się uruchomić.

Kod błędu to U0426 .

Czy szanowne grono userów spotkało sie już z takim błędem? Przyczyn może być wiele i usterka jest dośc trudna do rozwiązania a droga do jej rozwiąznia może być dośc kosztowna...co obstawiacie?

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Tak jak w temacie, dopadł mnie problem z immobiliserem. Od pewnego czasu, sporadycznie występuje

> problem z uruchomieniem silnika. Zazwyczaj po jednokrotnej nieudanej próbie silni startuje,

> ale było tez kiedyś tak, że chyba z 10 razy nei chciał się uruchomić.

> Kod błędu to U0426 .

> Czy szanowne grono userów spotkało sie już z takim błędem? Przyczyn może być wiele i usterka jest

> dośc trudna do rozwiązania a droga do jej rozwiąznia może być dośc kosztowna...co obstawiacie?

> Pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie.

akumulator, styki "antenki" przy stacyjce, wilgoć w kluczyku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akumulator, styki "antenki" przy stacyjce, wilgoć w kluczyku

Hmm, nigdy nie miałem takich przygód a był przypadek kiedy akumulator był słaby. A jeśli styki to co konkretnie z nimi? zawilgocenie czy śniedź? A jeśli klucztyk to da się go jakoś osuszyć czy wymiana na nowy?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, nigdy nie miałem takich przygód a był przypadek kiedy akumulator był słaby. A jeśli styki to

> co konkretnie z nimi? zawilgocenie czy śniedź? A jeśli klucztyk to da się go jakoś osuszyć

> czy wymiana na nowy?

> Pozdr.

masz drugi kluczyk ?

ja miałem tak ,że jeden wariował, wymieniłem na drugi i było ok, po jakims czasie wróciłem do pierwszego i działa do dziś bez "świracji". zapodaj na kaloryfer , niech poleży noc.

styki moga też być już lekko sfatygowane, zdjąć obudowe kierownicy i odszukać wtyczkę od antenki, siknąc kontakt sprejem,

aku wiadomo ładować,

jak u mnie słabnie to od roku wali komunikatem o felerze czujnika poziomu paliwa, doładuje i jest git.

to tylko Stilo.

chyba ,że (tfu, tfu, tfu przez lewe ramie) padają "elektrony" w imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi kluczyk. Mogę zamienić, ale imho to nie ma sensu bo usterka występuje sporadycznie, czasem 3 dni pod rząd się to dzieje a czasem przez miesiąc jest spokój. kluczyk podgrzałem przy wolocie wiatraka od kompa, więc wysuszył się trochę. A czy te styki przy stacyjce w jakikolwiek sposób pracują, zmieniaja swoje położenie( chodzi mi o ewentualność naderwania styków) Najpewniej może byc to akumulator bo czasem też wariuije mi centralny zamek, tak jakby był słaby własnie akumulator. Sprawdzę napięcie, prąd ładowania...Aku ma już 3 lata więc nowy nie jest, ale z drugiej strony to VARTA więc pownien jeszcze dawac radę ...No a jesli pada immobiliser??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz problem z siecią CAN gdyż błąd usterki zaczyna się od literki U (czytaj poniżej).

Kody EOBD - Fiat

Schemat kodu OBD dla Fiat

Przykładowy kod wygląda tak P0442

Na pierwszym miejscu jest litera jest to P, B,C lub U

Odnoszą się one do:

B = nadwozie

C = podwozie

P = napęd

U = sieć

Pierwsza cyfra po literze to typ kodu:

0 = Generyczne

1 = Charakterystyczne dla producenta

Kolejne dwie (czyli druga i trzecia) cyfra to:

Podsystemy

1 = Pomiar powietrza i paliwa

2 = Pomiar paliwa i powietrza

3 = System zapłonu oraz przerwy zapłonu

4 = Pomocnicza kontrola emisji

5 = Kontrola prędkości pojazdu oraz kontrola jałowa

6 = Obwód wyjściowy komputera

7 = Kontrola skrzyni biegów

8 = Kontrola skrzyni biegów

Czwarta cyfra identyfikuje specyficzną usterkę systemu.

Spróbuj sprawdzić Kody EOBD.

pozdr.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

też tak miałem i po jakimś czasie nie mogłem już odpalić auta. U mnie padła antenka przy stacyjce. Polecam jej wymianę, ponieważ jak się dowiedziałem drucik który jest w jej wnętrzu potrafi pękać ze starości i tzw. zmęczenia materiału.

Miłego dnia

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.