Skocz do zawartości

Facelift to jednak wiecej niz zmiana twarzy-kupilem Diesel


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> U was moze nie, u mnie pamietam jak zaczalem pierwsza porzadna prace po studiach mialem $38k - ale

> potem juz nastepnego roku z OT zrobilem juz 2x tyle[...], wiec ciezko to ocenic.

No właśnie. Ale np. średnia krajowa lub płaca minimalna tak nie rosną.

> Podoba mi sie przyklad Nissan Pulsar, gdzie w 1995 kosztowal sugerowana cene $19,999 - dzis prawie

> 20 lat pozniej . kosztuje ... $19,990. Pismaki ktore to policzyli, uzywajac oficjalnych

> danych, ze realna cena aut u mnie spadla w ciagu 15lat ok 50% i ten przyklad zdaje sie to

> potwierdzac[...]

U nas ceny aut rosną wyraźnie. Chyba nie ma takiego auta, które trzymałoby cenę. I to nawet w perspektywie kilku lat. Każdy nowy model kosztuje wyraźnie więcej niż poprzednik.

> Moze nie z benzyna, ale u mnie z domami, jak kupowalem pierwszy dom to srednia cena byla ...$235k ,

> dzis w Sydney masz ponad $650 za sredni dom[...]

Nieruchomości to u nas zły przykład, bo ich ceny były mocno niedoszacowane a po boomie w latach 2006-2008 i podczas GFC wyskoczyły mocno w górę.

> Tu zgoda, blizej wam do Argentina niz Deutschland[...]

Właśnie.

> Patrze na termoment i ... mam przyjemne 25C o 8:33pm, ale w koncu trzeci dzien lata[...]

> Jajko czy kura

> Prado ma to do siebie, w ogole Land Cruiser, ze trzyma cene[...]

> Popatrzmy 50k km to srednio 2 lata, wiec wezmy

> 2011 Toyota Landcruiser Prado GX KDJ150R

> 5 Door SUV

> 4 Cylinder, 3.0 Litre

> Manual, 4X4 Constant

> Diesel

> 8.8 / 100Km

> - Private Price Guide $40,400 - $44,300

> -Trade In Price Guide $34,100 - $38,000

> - Average Km 30,000 - 50,000

> -Price When New $55,990* Recommended Retail Price EGC

Fakt, trzyma cenę. U nas zresztą też. Ja jednak zawsze wolałem auta, które tracą na wartości bo można było dużo ugrać przy zakupie. W praktyce wychodzi na to samo, tyle że ta kasa od razu jest w Twojej kieszeni, nie musisz na nią czekać aż sprzedasz auto.

hehe.gif

> U mnie Toyota ma program, ze gwarnatuje ci, za ile min ci zaplaci z powrotem jak chcesz oddac im z

> powrotem - warunek -service Toyota - $210 za service i okreslona ilosc km...

A to fajne. Nie trzeba się bawić ze sprzedażą. ok.gif

> Prywatna sprzedaz zawsze bedzie wiecej niz dealer, ale nigdy mi sie nie chce ani wystawiac, ani

> klopocic ... zawsze oddaje stare i biore nowe... [...]

U mnie też to jest możliwe ale zwykle proponują wręcz śmiesznie zaniżoną cenę. Więc ja kupuję nowe a stare parkuję pod domem, daję ogłoszenia i cierpliwie czekam. Po kilku miesiącach zwykle klient się znajdzie.

Gdybym chciał jednak szybko sprzedać to faktycznie byłby kłopot.

> Zgoda[...]

> - to fakt[...]

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tyle setek postów było, ileż to szanowny kolega udowadniał z politowaniem jak to goooopi UEsańczycy kupują diesle.

Na tym polega wytrwałość, OZ po prostu potrzebuje więcej czasu do przetrawienia pewnych spraw. Jeszcze z 10 lat i będzie jeździł 0.9 turbo z dwusprzęgłową skrzynią. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> To teraz wyjasnij mi dlaczego uwazasz, ze tak sie stanie?, a ja ci powiem dlaczego watpliwe[...]

Dlatego że jeszcze rok temu cały autokącik postawiłby cały majątek na to, że nigdy nie kupisz diesla, bowiem plułeś na Rudolfa tak jak robisz to dziś z downsizingiem i dsg. Dlatego też nauczony doświadczeniem stawiam na to, że kierują Tobą emocje, a nie merytoryczne argumenty. To oznacza, że gdy emocje (hormony?) opadną, zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Ale np. średnia krajowa lub płaca minimalna tak nie rosną.

Zalezy do czegohmm.gif, juz nie pamietam ile lat temu byla min $$$, ale jestem pewien, ze w ciagu ostatnich powiedzmy - 10lat urosla moze z 50%idea.gif[...]

> U nas ceny aut rosną wyraźnie. Chyba nie ma takiego auta, które trzymałoby cenę. I to nawet w

> perspektywie kilku lat.

Czyli calkowicie odwrotnie niz u mniezlosnik.gif, ale i inny jest sytem - obrotu $$$ i sprzedazy.... i konkurencja, etc idea.gif[...]

Przyjmujac, ze zdrowy rynek wchlania 1mil nowych aut na 20 mil luda, to w PL powinni sprzedawac ok 2mil, a sprzedaja ..... niewiem.gif - strzelam 1/2 tego - 500k?

>Każdy nowy model kosztuje wyraźnie więcej niż poprzednik.

Ale realnie w zasadzie moze tez nie, pamietamy jeszcze onaj czasy, kiedy airbag byl jedenzlosnik.gif, a za drugi $$$$zlosnik.gif, dzis masz ile 7-9 w standardziehmm.gif[...]

> Nieruchomości to u nas zły przykład,[...]

Wiec je odrzucmyidea.gif[...]

> Fakt, trzyma cenę. U nas zresztą też. Ja jednak zawsze wolałem auta, które tracą na wartości bo

> można było dużo ugrać przy zakupie. W praktyce wychodzi na to samo, tyle że ta kasa od razu

> jest w Twojej kieszeni, nie musisz na nią czekać aż sprzedasz auto.

Dokladnie,chociaz musze przynac, ze calkowicie tego nie biore pod uwage przy zakupie.

glownie - jak firma mnie wspiera, czy ma to co chce, etc etc

Ale chyba starzeje siezlosnik.gif - totalnie mnie ziew.gif dzis czym drive.gif001.gif, juz sie aut nakupowalem w zyciu, teraz jest to chlodna kalkulacja ... 001.gif[...]

> A to fajne. Nie trzeba się bawić ze sprzedażą.

Fajniezlosnik.gif - jeszcze jeden powod dlaczegospineyes.gif toyota wybija wszystkich w customer servicezlosnik.gif

15ei3-bg-module-service-advantage-172x60.gif

pierwsza byla ze stalymi cenami service ...

Teraz masz Toyota Access

toyota-access2.png

> U mnie też to jest możliwe ale zwykle proponują wręcz śmiesznie zaniżoną cenę. Więc ja kupuję nowe

> a stare parkuję pod domem, daję ogłoszenia i cierpliwie czekam. Po kilku miesiącach zwykle

> klient się znajdzie.

Ja wole $$$ nie miec wpakowanej w trupazlosnik.gif[...]

> Gdybym chciał jednak szybko sprzedać to faktycznie byłby kłopot.

U mnie to sa nieznaczne roznice np Kluge prywatnie sprzedalbym za $21k, jako Trade in dostalem jesli dobrze pamietam $19,000. Kazdy zderzak obdarty, srodek nie czysczony od 100 k kmhahaha.gif, zysczenie kosztowal by mnie z $400 jak nichahaha.gif, naprawa zderzakow $1k ... + moj czas wiec w zasadzie $600 roznicy ale moj czas.. lepiej odstawic i drive.gif001.gif[...]

Z HiLux zrobilem 8 k km jak sie spoznili dwa-trzy tygodniehahaha.gif - trzaba bylo mine widziec jak odstawilem i wzialem Kluger, jak to ... mial dobiero 110 k kmhahaha.gif, a teraz ma 118k kmzlosnik.gif[...]

Ech, wspomneniahahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego że jeszcze rok temu cały autokącik postawiłby cały majątek na to, że nigdy nie kupisz

> diesla,

Nigdy nie kupie Diesel w aucie osobowym, bo takie pomysly uwazam za ..wymysl EU systemu podatkowego.. Nawet o tym pisalem kiedys jak stawialem Land Cruiser V8 80 series...

bowiem plułeś na Rudolfa tak jak robisz to dziś z downsizingiem i dsg.

I dalej plujezlosnik.gif, to nie znaczy, ze nie kupiesmirk.gif[...] jak ma zaplacic podatek, to wole kupic nawet Great Wall zeby go nie zlacic prosteidea.gif[...]

Dawsizing uwazam za zlo, ale moge kiedys nie miec wyboruhmm.gif - chociaz czytajac np Automotive News - platna subsbrykcja - dlatego to pisze, bo tych news nie znajdziesz na www tak latwo - idea.gif - to wyglada, ze downsizing osagnal koniec. idea.gif. Mazda np twierdzi, ze 2.0l to najmniej jak zejdaidea.gif[...] (moze nie dotyczyc EUidea.gif)...

DSG - to osobna sprawa, nie majaca nic wspolnego z technologia - pluje, malo tego, wysmiewam sie, bo wierze ze firma ma stawac za swoim produktem a nie posylac ludzi fu.gif, nasylac prawinkow i miec generalnie klienta w d...

Widac, ze lud jednak mysli jak ja, bo 30% spadek sprzedazy VeeDud i wszelkie PR jak sie naprawimy nie wzial sie z niczego. 001.gif[...], na koniec tylko klient na tym zyskal - ceny Golf/Passat to tak polecialy sobie 20% w dolok.gif - szkoda, ze lud ktory kupil przed tem stracil, ale coz taki rynek...

> nauczony doświadczeniem stawiam na to, że kierują Tobą emocje, a nie merytoryczne argumenty.

> To oznacza, że gdy emocje (hormony?) opadną, zmienisz zdanie.

Nie, zlosnik.gif, po, zeby stalo sie tak, musisz miec do tego wsparcie jakies administracji, a wierz mi u mnie tego stan ani federalnie nie ma takiej checi. Za 10 lat moze bede drive.gif Tesla moze niezlosnik.gif - tego nawet ty nie wiesz- w krotkim czasie bede drive.gif Hybrid, ba oceniam, ze za 2 lata bedzie Hybrid w domuidea.gif[...]- dlaczego:

- ulga stanowowa na rejestracje - po co mam placic $400 jak moge $200lizak.gif,

- parkowanie w City - miejsca tylko dla Hybrid,

- bardziej odpowiada mi komfort drive.gif niz Diesel 001.gif -etc,

-ceny sa na poziomie aut z silnikami na benzyne , etc

Dodatkowo, sa zachety podatkowe zebys sobie kupil Hybrid, co zamierzam wykorzystac ... i wycisnac, pardon uszcuplic legalnie kazdego 1c podatku, ktorego nie musze zaplaciclizak.gif[...]

Emocjonalnie do aut ... nie to tylko taczki od A do B...idea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I masz rację, choć nie do końca - za komuny paliwo było wprawdzie na kartki ale nie było tak

> cholernie drogie jak teraz.

facepalm%5B1%5D.gif

Proszę... nie wygłaszaj takich teorii, bo pokolenie Nintendo jeszcze w to uwierzy. pad.gif

Na początku lat 80 za średnią pensję w PL można było kupić ok 300 litrów benzyny, pod koniec lat 80 już tylko ok. 170 litrów.

Użyj prostej matamatyki i policz ile teraz możesz kupić.

Możesz też zerknąć w roczniki statystyczne i odszukać informację ile za pensję W WYSOKOŚCI OK 30 DOLARÓW/mc mogłeś w latach 80 kupić żywności, a ile miesięcy trzeba było odkładać na takie "dobra luksusowe" jak pralka, TV, czy audio, a ile LAT na stary samochód.

A potem przemyśl jeszcze raz czy chciałbyś pracować i żyć teraz czy "za komuny"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości, jest tam schowek na roletę?

Wrzucilem do garazu, ale powinien byc w pierwszej czesci podlogi... Az zobacze jutro...idea.gif ale u mnie i tak nie bedzie, bo wkladam szuflady ...

Rear_Storage_Drawers_Large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie czytałem całego wątku, więc zapytam: po zakupie auta nie wystarczyło na zatankowanie, co widać

> na 9. zdjęciu?

hahaha.gif - Niewaytogo.gif - mam 1,000l Diesel w domuzlosnik.gif i kazalem sobie nie ladowac do auta bo Minister of War i Finance kazal sie pozbyc ASAPadmin.gif[...] Generator zezarl 150l, Prado 140l zostalo 600l001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że chwalisz się poduszkami powietrznymi w daszkach p.słonecznych

zlosnik.gif, nie nienawidze aut gdzie slonce dostaje sie przez szybe001.gif[...]

> Ładny, biały.

Latwego zycia u mnie nie maja, za pare tygodni bedzie obdarty z kazdej strony001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie czytałem całego wątku, więc zapytam: po zakupie auta nie wystarczyło na zatankowanie, co widać

> na 9. zdjęciu?

W Polsce jak odbierasz nowe auto to też w większości wypadków wydadzą Ci z pustym bakiem.

Uzasadnienie jest takie, że gdyby Ci dali z paliwem to fiskus mógłby się przyczepić za handel paliwem bez odpowiedniej koncesji.

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce jak odbierasz nowe auto to też w większości wypadków wydadzą Ci z pustym bakiem.

Jeszcze mi nigdy auta nie wydano z pustym bakiemhehe.gif, to byl pierwszy raz- ale dostalem $250 od wynegocjonowanej ceny, zeby bylo fair...

Powod taki jak pisalem + myslalem zeby jeszcze wlozyc Long Ranger do auta, nie bede wylewal $$$ hehe.gif doslownie w blotozlosnik.gif[...]

Fuel.jpg

2228.jpg

> Uzasadnienie jest takie, że gdyby Ci dali z paliwem to fiskus mógłby się przyczepić za handel

> paliwem bez odpowiedniej koncesji.

Tiahehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze mi nigdy auta nie wydano z pustym bakiem, to byl pierwszy raz- ale dostalem $250 od

> wynegocjonowanej ceny, zeby bylo fair...

> Powod taki jak pisalem + myslalem zeby jeszcze wlozyc Long Ranger do auta, nie bede wylewal $$$

> doslownie w bloto[...]

> Tia

Poważnie tak jest. U nas na handel paliwem trzeba mieć koncesję. Za jej brak są drakońskie kary. A przedsiębiorca jest zobowiązany ewidencjonować przychód i rozchód wszelkich towarów. Do tego jeśli nawet dajesz coś komuś za darmo to i tak należy odprowadzić podatek od wartości rynkowej.

A dalej, jeśli dealer kupi paliwo, to co ma z nim zrobić? Jeśli komuś sprzeda czy podaruje to będzie handel. Teroetycznie auto powinno zostać wydane z zupełnie pustym bakiem. Nikt się nie czepia znikomych ilości paliwa bo to byłby absurd. Ale gdybyś wydawał auta z pełnymi bakami i dowiedziałaby się kontrola skarbowa to kary mogą pójść w miliony.

Polska to dziwny kraj. Mnie zawsze przepraszali, ale paliwa nie mogli dać. Dawali za to jakiś dodatkowy bonus lub prezent - ale nigdy paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To aligancko.

> Nie zostałbyś. Sam chciałbym coś o tej pojemności ale nasze realia są inne=muszę kierować się

> rozsądkiem a nie sercem.

Oj tam , mozna jedno z drugim polaczyc. Obecnie uwazam, ze 3.0 to optimum do rodzinnego auta np klasy sredniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje

> Nie doczytałem na FB ,że to nowy nabytek

> U mnie to się chyba zwie Highlander

> i nie ma w ofercie diesel-a

> HanYs

Troche szkoda, bo w samochodzie terenowym diesel jest fajny - ma duzo momentu obrotowego na niskich obrotach a to terenowiec potrzebuje. Podobnie w ciężarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche szkoda, bo w samochodzie terenowym diesel jest fajny - ma duzo momentu obrotowego na niskich

> obrotach a to terenowiec potrzebuje. Podobnie w ciężarówce.

Ja mam V8 benzynę i braku momentu nie odczuwam zlosnik.gif

Te duże diesel-e są oszczędniejsze ale samo paliwo jest u nas droższe więc ten trop jest błędny.

Różnica 2 mpg w porównywalnych pick-up-ach.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam V8 benzynę i braku momentu nie odczuwam

> Te duże diesel-e są oszczędniejsze ale samo paliwo jest u nas droższe więc ten trop jest błędny.

> Różnica 2 mpg w porównywalnych pick-up-ach.

> HanYs

Zamiast V8 mozesz miec szesciocylindrowego turbodiesla. Ale masz racje ze przy wyższych cenach ropy to ma mały sens. Szczególnie ze diesle sa kosztowniejsze na przeglądach. I oszczędność w zużyciu paliwa nigdy sie nie zwraca. Myślałem o mercedesie e350 diesel, ale kosztuje wiecej niz e400 hybrid a pali troszkę mniej - jak weźmie sie pod uwagę ceny paliwa to wychodzi ze pali wiecej.

A tak troche o/T to hybrydy w wykonaniu BMW i Mercedesa to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast V8 mozesz miec szesciocylindrowego turbodiesla. Ale masz racje ze przy wyższych cenach ropy

> to ma mały sens. Szczególnie ze diesle sa kosztowniejsze na przeglądach. I oszczędność w

> zużyciu paliwa nigdy sie nie zwraca.

Już to kiedyś liczyłem i tu wrzucałem porównanie Hondy Civic i VW Golfa TDi.

Civic w zakupie jest tańszy , koszt paliwa ma niższy, koszt utrzymania również. Golf miał lepsze mpg i dystans na zbiorniku zlosnik.gif

> Myślałem o mercedesie e350 diesel, ale kosztuje wiecej

> niz e400 hybrid a pali troszkę mniej - jak weźmie sie pod uwagę ceny paliwa to wychodzi ze

> pali wiecej.

> A tak troche o/T to hybrydy w wykonaniu BMW i Mercedesa to śmiech na sali.

Diesel w USA to bezsens. wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam V8 benzynę i braku momentu nie odczuwam

> Te duże diesel-e są oszczędniejsze ale samo paliwo jest u nas droższe więc ten trop jest błędny.

> Różnica 2 mpg w porównywalnych pick-up-ach.

i klekot pracy diesla slyszalny z następnej przecznicy grinser006.gif, tak było pamietam m.in przy F350, IMO znacznie glosniejszy diesel niz u wiekszosci ciezarowek tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje

Nie ma czegozlosnik.gif, ale THX, taczki do roboty - 12 miesiecy i ida30.GIF[...]

> Nie doczytałem na FB ,że to nowy nabytek

> U mnie to się chyba zwie Highlander

Bzzz - jeszcze nie doczytalemzlosnik.gif, ale pewnie Marek juz napisal, ze nie, mialem Highlander - kupiony 2009 sprzedany 2012 - zwany u mnie Klugeridea.gif[...]

> i nie ma w ofercie diesel-a

Moze to i lepiejzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam V8 benzynę i braku momentu nie odczuwam

> Te duże diesel-e są oszczędniejsze ale samo paliwo jest u nas droższe więc ten trop jest błędny.

U mnie tak sao, a jednak popularnosc jest wrecz w ciagu ostatnich latach oszalamiajaca001.gif, przyklad poprzednia generacja Prado byla sprzedaz ok 70% 4.0l V6, 30% Diesel. w tym roku Diesel 90% - 10% 4.0l V6 - calkowicie odwrocone poroporcje ...

GM w Colorado odwalil 3.6l V6 na rzecz 2.8l Diesel, 500Nmzlosnik.gif, musze sam przyznac, ze to ciagniewaytogo.gif001.gif

1.jpg

> Różnica 2 mpg w porównywalnych pick-up-ach.

Tylko, ze wiekszosc ludzi w moich warunkach patrzy jak ja ... zasieg.idea.gif, poszelm kupowac V6 i mialem modyfikowac tank do 218lidea.gif[...] , tu mam 150l i wychodzi zasiaeg nie wiele gorszy, $2k w kieszeniwaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne auto, bo duże, 7-seater i pewnie niezawodne.

> niefajne, bo ten wyświetlacz przy klimie wyjęty z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku

Ten Display to juz jest po modyfikacjizlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI jak tak dalej pójdzie to jeszcze rok albo dwa i założysz temat: "Kupiłem VeeDub TDI Rudolph

> edition"

hahaha.gifwaytogo.gif, nie to mi nie grozi, ale Amarok bym kupil jesli by sie poprawilihmm.gif[...]

> A na klapę z tyłu nakleisz sobie naklejkę: "wole pchać swojego VeeDub niż jeździć Toyotą"

hahaha.gif - waytogo.gif Tez nie, robie czyszczenie w przyszlym roku, zostaje

1x Made in Japan

1x Made in USA

1x Made in Germany - wszystkim po rownohahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak sao, a jednak popularnosc jest wrecz w ciagu ostatnich latach oszalamiajaca, przyklad

> poprzednia generacja Prado byla sprzedaz ok 70% 4.0l V6, 30% Diesel. w tym roku Diesel 90% -

> 10% 4.0l V6 - calkowicie odwrocone poroporcje ...

spineyes.gif reklama ? wink.gif

> GM w Colorado odwalil 3.6l V6 na rzecz 2.8l Diesel, 500Nm, musze sam przyznac, ze to ciagnie

ok.gif

> Tylko, ze wiekszosc ludzi w moich warunkach patrzy jak ja ... zasieg., poszelm kupowac V6 i mialem

> modyfikowac tank do 218l[...] , tu mam 150l i wychodzi zasiaeg nie wiele gorszy, $2k w

> kieszeni[...]

I tu widać się różnią nasze rynki smile.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i klekot pracy diesla slyszalny z następnej przecznicy , tak było pamietam m.in przy F350, IMO

> znacznie glosniejszy diesel niz u wiekszosci ciezarowek

Jeździłem niedawno GMC Sierra (3500) , dźwięk jak stary autobus facepalm[1].gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to u mnie jest tylko ten większy LC

Nie, tez sa wszystkiezlosnik.gif

US >>> OZ

1. Toyota Land Cruiser = Toyota Land Cruiser (200 series)

5.7l V8 vs 4.6l V8 + 4.5l V8 Diesel

16b60-toyota-landcruiser-200-specifications-gx-737x297.jpg

Kupilem do pracy V8 ... Dieselzlosnik.gif. Roznicy w kulturze pracy silnika nie widze, a mam zasieg, z 3t generator na ogonie to to jest Daytona 500hahaha.gif[...]zlosnik.gif - czasami az patrze czy tam cos jeszcze w lusterku zostalohahaha.gif[...]

2. Lexus GX vs Toyota (Land Cruiser) Prado

Czyli ty masz Lexus, ja mam ma taczkizlosnik.gif[...]

US 4.6l V8 vs Oz 4.0l V6 lub 3.0l 4TD

2013_Lexus_GX_460_361717.jpg

2013-Lexus-GX-460-Limited-left.jpg

2014-Lexus-GX-460-Front-Side-View.jpg

vs ...

162b5-prado-kakadu-specs-737x297.jpg

3. Highlander vs Kluger

MY13 roznice sa takie, ze USDM jest klepany u was, Kluger jest klepany na JDM i OzDM w Jidea.gif[...]

US ma 2.7l 4 cyl, Hybrid i 3.5l V6 - Oz ma tylko 3.5l V6, jeden z najbardziej popularnych SUV dla mas ludu... Sam mialem jedenzlosnik.gif[...]

5223437890_1c4137269d_z.jpg

15fnu-kluger-grande-awd-specifications-737x297.jpg

Od MY2014 dostajemy ten sam - Made in USA model...

20130402091857441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> reklama ?

zlosnik.gif, raczej nie... Byl okres ostatnich paru lat, gdzie Diesel stawal sie popularny - za zeszly rok 8% rynku jesli dobrze pamietam...

Doszlo do tego, ze np Nissan z Pathfinder mial na poczatku tylko 4.0l V6.

Potem doszel 2.5l Diesel. Ludzie zaczeli kupowoac, i nagle jak mialem kupowac... hahaha.gif skasowali 4.0l V6 no.gif[...] Poszlem znow kupilem Toyota - to byl Kluger wtedy.

Minal z rok i nagle sprzedaz w dol[..], zorientowali sie, ze nie kazdy chce taki maly, glosny wysilony silnik. Wrzucili V6 Diesel i ..to byl strzal waytogo.gif, sprzedaz wystrzelila...

Sam musze przyznac, ze nawet te 4 cylindrowe popierdowki Diesel Toyota staja sie coraz bardziej cywilizowane... , jednak tu nie kupowalem dla siebie...- tzn dla siebie, ale jest to auto kupione w okreslonym celu - skoncze ten project i idzie do luda30.GIF[...]

Po prostu wyliczylem, ze taniej mni ewyjdzie, kupic, pojezdzic i sprzeac niz pozyczyc Land Cruiser/Prado z Hertz/Avis/etc i za to placic...

> I tu widać się różnią nasze rynki

Zgadza sie, ale np jak pojezdzic po New Mexico, Arizona, Texas to ja sie czuje jak u siebie w outbackzlosnik.gif[...]

> HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, tez sa wszystkie

> Kupilem do pracy V8 ... Diesel. Roznicy w kulturze pracy silnika nie widze, a mam zasieg, z 3t

> generator na ogonie to to jest Daytona 500[...] - czasami az patrze czy tam cos jeszcze w

> lusterku zostalo[...]

zlosnik.gif

> 2. Lexus GX vs Toyota (Land Cruiser) Prado

> Czyli ty masz Lexus, ja mam ma taczki[...]

Nie brałem Lexa pod uwagę facepalm[1].gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.