Skocz do zawartości

Doraźdzcie w sprawie zakupu 207


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie takowy do kupienia ...

5d z przebiegiem ok. 200 kkm, produkcja 2009.

Szczegółów jeszcze nie znam, ale podobno jest zadbany no i kosztuje mocno poniżej średniej z alledrogo wink.gif Przebieg pewny, auto zostawione w rozliczeniu za nowy pojazd, więc wypadkowość itp. jeszcze się zweryfikuje ...

Jakich silników się wystrzegać? Podejrzewam że siedzi tam 1.4 albo 1.6 HDI, co tam paść może do 250 kkm ? Wtryskiwacze dają radę? Ich regeneracja jest możliwa czy zostaje tylko wymiana?

Jak z cała resztą ustrojstwa dla diesla jak i dla benzyniaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie takowy do kupienia ...

> 5d z przebiegiem ok. 200 kkm, produkcja 2009.

> Szczegółów jeszcze nie znam, ale podobno jest zadbany no i kosztuje mocno poniżej średniej z

> alledrogo Przebieg pewny, auto zostawione w rozliczeniu za nowy pojazd, więc wypadkowość

> itp. jeszcze się zweryfikuje ...

> Jakich silników się wystrzegać? Podejrzewam że siedzi tam 1.4 albo 1.6 HDI, co tam paść może do 250

> kkm ? Wtryskiwacze dają radę? Ich regeneracja jest możliwa czy zostaje tylko wymiana?

> Jak z cała resztą ustrojstwa dla diesla jak i dla benzyniaków?

1.4 HDi 68KM - NIE jedzie w tym samochodzie smile.gif buda waży prawie 1300kg smile.gif i pije jak smok smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 HDi 68KM - NIE jedzie w tym samochodzie buda waży prawie 1300kg i pije jak smok

To już czytałem, jednak większość dziwnym cudem osiąga niskie zużycie, w granicach 4-5 litrów na trasie spineyes.gif

Ale dziękuje za poradę, coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już czytałem, jednak większość dziwnym cudem osiąga niskie zużycie, w granicach 4-5 litrów na

> trasie

> Ale dziękuje za poradę, coś więcej?

Benzyny powstałe we współpracy z BMW miały kłopoty z rozrządem i nie są polecane przez użytkowników.

5.6 l/100 to pali SW z silnikiem 1.6 hdi w małym mieście z dojazdami spod niego i 90 KM daje rade z taką budą. 1.4 hdi to będzie muł bagienny jak 206 z silnikiem 1.9 D tylko bardziej skomplikowany.

Wtryski Boscha z tego cow iem dają się regenerować sprawdzić po VIN jaki system wtryskowy ma kupowany bolid.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już czytałem, jednak większość dziwnym cudem osiąga niskie zużycie, w granicach 4-5 litrów na

> trasie

> Ale dziękuje za poradę, coś więcej?

No na trasie spalał ~5 ale co to za jazda smile.gif przed wyprzedzaniem TIRa redukcja do 4 i 3x Zdrowaś......

Mieszany i po Warszawie 7-8 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 HDi 68KM - NIE jedzie w tym samochodzie buda waży prawie 1300kg i pije jak smok

Napiszę dla porównania.

Nie wiem jak z wagą 208, ale w trakcie wakacji na Sardynii, taka 208 spaliła pod moją nogą ~5L/100km. Auto obciążone 3-ema dorosłymi osobami. Jazda - jak to na południu tej wyspy - parę km pod górę, potem parę km w dół. I tak w kółko. Do tego trochę kręcenia po mieście (Cagliari) i jazdy autostradowej (pierwszy raz w życiu tak długimi tunelami jeździłem i żałowałem w nich, że nie mam pod butem jakiegoś V8 z jego słodkim brzmieniem).

Przyznam, że byłem mocno zaskoczony tym autkiem w kwestii jego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No na trasie spalał ~5 ale co to za jazda przed wyprzedzaniem TIRa redukcja do 4 i 3x

> Zdrowaś......

> Mieszany i po Warszawie 7-8

No niestety 1.4 HDI zlosnik.gif Presence

Warto się pakować? Auto ma jeździć w mieście, na trasy mamy inne auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety 1.4 HDI Presence

> Warto się pakować? Auto ma jeździć w mieście, na trasy mamy inne auto

Wybór należy do Ciebie smile.gif taniej jest MZK a czasami szybciej smile.gif

mam na miasto C3II 1.6HDi 110 smile.gif też pali sporo ponad 7 ale za to jaka przyjemność z jazdy smile.gif

PS.

Jest do wzięcia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość diesli wolno się grzeje i spalanie na krótkich odcinkach jest podobne jak w benzynie

Pokaż mi 1.6i (~115KM) które w mieście spali < 9-10 litrów i zapewni frajdę z jazdy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> racjonalnie rzecz biorąc (i ekonomicznie), diesel nie jest stworzony do miasta,

> ale nikt bogatemu nie zabroni

w 100% popieram. Jedyne zastosowanie diesla, to auto na trasy, ciężarówki, autobusy, traktory i inne maszyny rolniczo-budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 100% popieram. Jedyne zastosowanie diesla, to auto na trasy, ciężarówki, autobusy, traktory i

> inne maszyny rolniczo-budowlane

Tiaaaa smile.gif

A na benzynę i gasssssss to tylko zapalniczki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pokaż mi diesla który sprawi frajdę z jazdy

prawdziwą frajdę sprawi od V6 w górę więc bez cudowania.

Dieslem z fajnym momentem można się jako tako pobawić przy niższych prędkościach jak ma "kopa w fotel", poza tym jest jak każdy inny tylko ma inną charakterystykę.

Wracając do tematu:

My rezygnujemy, jeśli ktoś chce to zapraszam

http://chwalinski.otomoto.pl/peugeot-207-salon-pl-1-4-hdi-presence-C31482260.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość diesli wolno się grzeje i spalanie na krótkich odcinkach jest podobne jak w benzynie

Mam dwie 207sw z 1.6hdi 90KM (prywatny) i drugi eHDI 92KM (służbowy) smile.gif Jednym lata żona tylko po mieście, krótkie odcinki do pracy i na zakupy. Średnie spalanie 6.7

Moim latam trochę w trasy, ale też dużo po mieście i cisne jak jest możliwość bo spokojna jazda mnie męczy smile.gif średnie spalanie 6.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety 1.4 HDI Presence

> Warto się pakować? Auto ma jeździć w mieście, na trasy mamy inne auto

Przed 207 miałem p206 z tym silnikiem i nawet jakoś to jeździło i spalanie miałem na poziomie 5.5.

Jak tylko do miasta to powinieneś być zadowolony, daje radę. W trasie będzie słabo przy próbie wyprzedzania. Prosta konstrukcja ciesząca się raczej dobrą opinią.

Tu masz parę słów o tym silniku http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-silniku-14-hdi-czy-maly-diesel-zaliczyl-kosztowne-wpadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety 1.4 HDI Presence

> Warto się pakować? Auto ma jeździć w mieście, na trasy mamy inne auto

Właśnie taki egzemplarz posiadam. nie jest to demon predkosci ale w mieszanej trasie pali mi srednio 4.5l/100km. silnik bez dwumasy i innych ustrojstw ktore by sie psuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.