Skocz do zawartości

Przerywanie w okolicach 3tys, dziwne czasy wtrysku


dixy

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma problem, może ktos sie orientuje:

Posiadam Omegę B od kilku lat. Dwa lata temu zrobiłem kpl remont silnika. Teraz po remoncie silnika mam przejechane 30 000 km.

Problem zaczyna sie gdy auto przełącza się na gaz. Silnik zaczyna rzucać tak jak by nie chodził na wszystkich cylindrach. Nie da sie jechać na gazie auto od dwóch do trzech tysięcy obrotów wariuje, i strasznie rwie.

Po przekroczeniu 3500 tys obrotów auto jedzie już bez problemu. Dodam że wymieniłem listwę wtryskową od gazu, na starej bylo podobnie.

Przewody nowe, swiece nie dawno wymienione.

Gazownik stwierdził że coś jest z czasem wtrysku (wartosci 0,2 - 0,3 i zaraz np. 7 gdy dodaje sie gazu).

Auto na wolnych obrotach przerywa gdy na komputerze pokaże się obciążenie silnika. Ogólnie, obciążenie silnika strasznie losowo wypada, tak samo jak czasy wtryskow...

Proszę was o pomoc może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka masz elektronike? jak bedziesz na grochowie to mam kabel do staga mozna popaczec co i jak

Tam jest Stag4, czerwone valteki (nowe), patrzylem pod komputerem i przy delikatnym wcisnieciu gazu obciazenie silnika idzie na 100%, do tego czasy wtryskow na wolnych sa np. 3,3, po dodaniu gazu spadaja np. do 0,2 0,5 i ida wyzej normalnie.

Ogólnie bardzo dziwna sytuacja, na PB chodzi dobrze, na LPG powyzej 4tys rowniez chodzi niezle, natomiast do 3-4tys dlawi sie, przerywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest Stag4, czerwone valteki (nowe), patrzylem pod komputerem i przy delikatnym wcisnieciu gazu

> obciazenie silnika idzie na 100%, do tego czasy wtryskow na wolnych sa np. 3,3, po dodaniu

> gazu spadaja np. do 0,2 0,5 i ida wyzej normalnie.

> Ogólnie bardzo dziwna sytuacja, na PB chodzi dobrze, na LPG powyzej 4tys rowniez chodzi niezle,

> natomiast do 3-4tys dlawi sie, przerywa...

a po polaczeniu sie ze stagiem jak pracuje na benzynie co pokazuje? jakie czasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na benzynie ogolnie pracuje dobrze, ale czasy pokazuje tez zwariowane jak na lpg

to ja bym zaczal od sprawdzenia polaczen kabelkow ok.gif np przy cewce/tps i przy wtryskach benzynowych zlosnik.gif bo jak pokazuje glupoty to na gazie beda jeszcze wieksze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja bym zaczal od sprawdzenia polaczen kabelkow np przy cewce/tps i przy wtryskach benzynowych

> bo jak pokazuje glupoty to na gazie beda jeszcze wieksze

Zalatwie interfejs do Opla i nim sprawdze kondycje, a potem tak jak mowisz. Tylko pewnie wtyczki lutowane przez montazystow, 5 lat nie ruszane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem z gazem pojawił się nagle czy może da się to połączyć z jakąś wymianą części, wjechaniem w

> kałuże, jakimś "zwierzęciem" pod maską ?

Nagle, prawdopodobnie to problem z którymś złączem/przewodem elektrycznym. Po "grzebaninie" niechcący się naprawiło, pytanie na jak długo.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.