Skocz do zawartości

Bye, bye Chevrolet...


alek_lc

Rekomendowane odpowiedzi

> Nic - poza tym, że to można powiedzieć również o innych autach. Mi generalnie u Opla nie pasują

> ceny i to mnie odrzuca.

Ceny da się nieźle negocjować. Ale jeśli ktoś o tym nie wie, to cennik faktycznie straszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem - dalej ceny były z kosmosu. Na niemieckim rynku im sie naprawdę wydaję, że są tuz za

> mercedesem i zaraz obok Audi ale ciągle jeszcze przed BMW

Mi proponowali 15% tylko za to, że wezmę auto w leasing. I był to początek negocjacji. Pewnie jeszcze coś bym urwał.

Ale Chevrolet dalej wygrywał ceną i też miał wielkie rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Pomysł jakiegoś geniusza hehe.gif

O ile w życiu bym nie pomyślał o kupnie Opla, tak kupno Chevy uważam za zupełnie dobry pomysł hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysł jakiegoś geniusza

> O ile w życiu bym nie pomyślał o kupnie Opla, tak kupno Chevy uważam za zupełnie dobry pomysł

No i teraz Chevyego nie kupisz. Pora zacząć myśleć o kupnie Opla. Plan działa!

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysł jakiegoś geniusza

> O ile w życiu bym nie pomyślał o kupnie Opla, tak kupno Chevy uważam za zupełnie dobry pomysł

tak samo mysle. nie ma odpowiednika Malibu u Opla, nie ma orlando. Captiva o worek złota tańsza od Antary. za cenę takiej se Astry, masz Cruza na absolutnym wypasie.

jakos renault i dacia kanibalizm przezywają. to decyzja GM tutaj jest kuriozalna troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i teraz Chevyego nie kupisz. Pora zacząć myśleć o kupnie Opla. Plan działa!

Jazdę każdym Oplem jakim jeździłem uważam za karę.

Jak się mnie ktoś pyta w robocie jakie chcę auto z wypożyczalni, to biorę każde byleby nie Opla zlosnik.gif Toleruję świetnie nawet wynalazki typu Seat Mii czy inne takie.

Opel Corsa C to bezsprzecznie najgorsze auto jakim jeździłem. Ryło mi psychikę i czułem się jeszcze bardziej nieszczęśliwy z tego tytułu, że moim autem trafiłem kota i uszkodziłem chłodnicę. Corsa była autem zastępczym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazdę każdym Oplem jakim jeździłem uważam za karę.

No jest w Oplu jakieś takie wewnętrzne FUJ sick.gif Duuużo jeździłem Combo, Corsą i innymi. Ale nawet w Insignii jest to "coś" z Combo, co powoduje u mnie obrzydzenie do tego auta. No nie potrafią zrobią dobrego auta po prostu. Poprawne - tak. Dobre - nie. O ile w latach 90. i wcześniej jeszcze tym dało się jeździć, to teraz konkurencja poszła ostro do przodu, a oni nadal tkwią w jakimś dziwnym miejscu. Nigdy do głowy mi nie przyszło kupić Opla i nie kupię, po prostu jako marka dla mnie nie istnieje, coś mnie w tych autach odrzuca, nie wiem do końca co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Tyle, ze chevi i tak nie jest i pewnie nie bedzie krolem sprzeday, tym bardziej nie rozumiem polityki GM. W koncernie zawsze dobrze miec tansza i nizej pozycjonowana marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, ze chevi i tak nie jest i pewnie nie bedzie krolem sprzeday, tym bardziej nie rozumiem

> polityki GM. W koncernie zawsze dobrze miec tansza i nizej pozycjonowana marke.

Może obniżą ceny Opla a jako premium wyślą Wam Buick'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może obniżą ceny Opla a jako premium wyślą Wam Buick'a?

Predzej powiedza ze teraz Opel jest jescze bardziej premium clown.gifgrinser006.gif

Wprowadzanie marek typowo z US to nie wiem czy jest dobry pomysl, zeby przekonywac ludzi, podobnie jak na innych kontynentach przekonywanie do marek z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy taka nagonke na tego biednego Opla?

Nie mowcie ze nowe modele sa blee, bo nie sa.

Insignia jest udana, Adam jest udany, Astra jest OK, Corsa - faktycznie wymaga juz nowego modelu...

Poza tym cenniki moze na pierwszy oka odstraszaja, ale rabaty maja zacne np. dla grup zawodowych, flot, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Predzej powiedza ze teraz Opel jest jescze bardziej premium

> Wprowadzanie marek typowo z US to nie wiem czy jest dobry pomysl, zeby przekonywac ludzi, podobnie

> jak na innych kontynentach przekonywanie do marek z EU.

W Chinach Buick się wspaniale sprzedaje - Chińczycy uważają że to prawie Bentley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jest w Oplu jakieś takie wewnętrzne FUJ

> w Insignii jest to "coś" z Combo, co powoduje u mnie obrzydzenie do tego auta.

Jak ostatnio siedziałem w Insignii, to faktycznie miała takie wewnętrzne FUJ, tyle, że to FUJ miało obiektyw i monitor rotfl.gif

Za podziwianie wnętrza zapłaciłem 200pln i 6p. Nie podobało mi się! biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zlosliwosc z mojej strony, ale wolalbym wszystko inne niz Lancera. Gadasz tak na opla ale szczerze nie rozumiem jak moze sie taki lancer hb komus podobac, szczegolnie wnetrze. Mnie to odrzuca na kilometr. Wiadomo, ze gusta są rozne, ale szczerze, nie rozumiem. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Chinach Chevrolet to Chevrolet a Biuck to Buick - te samochody nie są sprzedawane pod jedną

> marką.

Moze cos sie zmienilo, ale 2-3 lata temu jezdzilo tam sporo Lacetti jako wlasnie Buicki...

Cruze moze faktycznie jest juz pod marka Chevroleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to zlosliwosc z mojej strony, ale wolalbym wszystko inne niz Lancera. Gadasz tak na opla

> ale szczerze nie rozumiem jak moze sie taki lancer hb komus podobac, szczegolnie wnetrze. Mnie

> to odrzuca na kilometr. Wiadomo, ze gusta są rozne, ale szczerze, nie rozumiem.

Mnie nie odrzuca. Ale przede wszystkim cenię Lancera za niezawodność - to jest to, na czym mi zależy i póki co nie zawiodłem się. A cała reszta jest poprawna, plastiki jak to Japonia, ale nie mam w zwyczaju macania tego. Przez 100 kkm jedyną usterką był chrypiący głośnik, wymieniony w ramach gwarancji. I następne auto też będzie japońskie, choć niekoniecznie Mitsu. A Ople mnie odrzucają, nie wiem czemu. Może za dużo jeździłem Combo? hmm.gif Nawet Fiat mnie tak nie odrzuca... Popatrz - Skoda robi równie nudne auta jak Opel, a lubię, miałem dwie Fabie i bardzo sobie chwalę, chociaż niezawodne nie były ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to zlosliwosc z mojej strony, ale wolalbym wszystko inne niz Lancera. Gadasz tak na opla

> ale szczerze nie rozumiem jak moze sie taki lancer hb komus podobac, szczegolnie wnetrze. Mnie

> to odrzuca na kilometr. Wiadomo, ze gusta są rozne, ale szczerze, nie rozumiem.

Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Mitsubishi produkuje panicznie brzydkie samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia jest za ciasna, Astra przekombinowana, Antara miałka, Corsa przestarzała.

> Coś pominąłem?

Chevrolety przynajmniej mają charakter - ciut odmienny od europejskich aut. NIektórym to pasowało i w połączeniu z niską ceną, decydowali się na zakup. Do nich ja się zaliczam. Kiedyś kupowałem Ople, potem Chevrolety. Teraz nie wiem na co będę musiał się przerzucić ... szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevrolety przynajmniej mają charakter - ciut odmienny od europejskich aut. NIektórym to pasowało i

> w połączeniu z niską ceną, decydowali się na zakup. Do nich ja się zaliczam. Kiedyś kupowałem

> Ople, potem Chevrolety. Teraz nie wiem na co będę musiał się przerzucić ... szkoda.

A widzisz, marketingowcy Opla jednak zbadali rynek. Dużo znam ludzi, którzy kupowali Ople, a potem przerzucili się na Chevrolet. Pytanie tylko - czy wrócą z powrotem do Opla? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak dla pewności - lancer naprawde ci sie podoba?

Wizualnie? Może być, lubię takie japońskie pokraki grinser006.gif Środek - OK, dobrze spasowany, spartański, ale wygodny. Technicznie - bardzo się podoba ok.gif Ale ja cenię głównie technikę, wygląd jakoś mnie średnio obchodzi, potrafię przez rok nie myć auta i nie przeszkadza mi zlosnik.gif Ale technicznie ma być wszystko sprawne na 100% nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz, marketingowcy Opla jednak zbadali rynek. Dużo znam ludzi, którzy kupowali Ople, a potem

> przerzucili się na Chevrolet. Pytanie tylko - czy wrócą z powrotem do Opla?

Wątpię. Ople nie są warte swojej wygórowanej ceny.

IMO jakość gorsza od Chevroleta z Korei, a cena o 20% wyższa. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię. Ople nie są warte swojej wygórowanej ceny.

> IMO jakość gorsza od Chevroleta z Korei, a cena o 20% wyższa.

No i dlatego przegrywa z Chevroletem. I z Koreą. I z Japonią. I z VW. Z całą resztą, generalnie. Gdyby Ople były tańsze o 15-20% od konkurencji (i właściwie powinny), to miałyby sens i ludzie kupowaliby ok.gif Ja akurat nie kupiłbym, ale rynek byłby ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dlatego przegrywa z Chevroletem. I z Koreą. I z Japonią. I z VW. Z całą resztą, generalnie.

> Gdyby Ople były tańsze o 15-20% od konkurencji (i właściwie powinny), to miałyby sens i ludzie

> kupowaliby Ja akurat nie kupiłbym, ale rynek byłby

Opel ogólnie ma milsze zawieszenie, lepszą tapicerkę i wykończeni wnętrza. Ale niestety psuje się i jest mocno drogi. Chciałbym jeździć Oplem, ale gdyby za swoją cenę był bardziej niezawodny.

Znajomy po przekroczeniu 100kkm w Astrze ciągle zostawia auto w serwisie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to jest kanibalizacja marek?

Kiedy np. Chevrolet poprzez swoją sprzedaż zmniejsza sprzedaż Opla. Podsumowując nie zwiększa się sprzedaż dwóch marek, tylko nadal sumarycznie jest taka sama (ilościowo), ale traci na tym droższa marka bo klienci przerzucili się na tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo mysle. nie ma odpowiednika Malibu u Opla,

No jednak jest. wink.gif

> nie ma orlando.

Zafira.

> Captiva o worek złota tańsza od

> Antary.

Troszkę się to zmieniło i po lifcie Antara staniała, ale zgadzam się nadal jest z droższa i z tych dwóch wybrał bym Captivę. zlosnik.gif

> za cenę takiej se Astry, masz Cruza na absolutnym wypasie.

No może nie takiej se, ale Astra jest kilka % droższa, a nie "widać" tej różnicy w cenie.

Ale są braki w wyposażeniach Cheviego - choćby ksenonów nie można zamówić chyba do żadnego modelu. Podobnież miało się to zmienić z nową Captivą, ale tego nie wiem

> jakos renault i dacia kanibalizm przezywają. to decyzja GM tutaj jest kuriozalna troche.

A tutaj się w pełni zgadzam. Klient Chevyego to nie klient Opla. Generalnie powinni pójść drogą Forda, duuuuże rabaty na floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Ale są braki w wyposażeniach Cheviego - choćby ksenonów nie można zamówić chyba do żadnego modelu.

> Podobnież miało się to zmienić z nową Captivą, ale tego nie wiem

> (...)

Malibu LTZ ma. Captiva po liftingu też miała mieć ale chyba nie dostała. Idiotyczna oszczędność bo ma samopoziomowanie i spryskiwacze. Wystarczyło wsadzić palnik za kilka dolarów i brać kilka tys. zł dopłaty.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy taka nagonke na tego biednego Opla?

> Nie mowcie ze nowe modele sa blee, bo nie sa.

są.

> Insignia jest udana,

który aspekt jest udany? drewniane prowadzenie? czy nadwaga? czy lifting którego nie widać? czy bagażnik kombi który jest mniejszy niż w... uwaga.... Astrze kombi.

> Adam jest udany,

a to to się dowiemy, jak ktoś wreszcie jakiegoś kupi smile.gif

> Astra jest OK, Corsa - faktycznie wymaga juz nowego modelu...

tu zgoda.

> Poza tym cenniki moze na pierwszy oka odstraszaja, ale rabaty maja zacne np. dla grup zawodowych,

> flot, itp

to prawda. ale nadal do cheviego im kilometr brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jednak jest.

Insignia? nie zartuj.

> Zafira.

nie bardzo. cena? segment?

> Troszkę się to zmieniło i po lifcie Antara staniała, ale zgadzam się nadal jest z droższa i z tych

> dwóch wybrał bym Captivę.

ok.gif

> No może nie takiej se, ale Astra jest kilka % droższa, a nie "widać" tej różnicy w cenie.

jak bylem na ofertowaniu i jazdach próbnych (koniec 2012), to astra która była ok (benzyna) wyszła mi 85 tys po rabatach (sobie flex ride strzeliłem). Cheviego z absolutnie wszystkim czego potrzebuje mam za 15 tys taniej (z najmocniejszym dieslem)... takze nie kilka %, a przepaść.

> Ale są braki w wyposażeniach Cheviego - choćby ksenonów nie można zamówić chyba do żadnego modelu.

i bardzo dobrze. na grzyba mi 10% lepsze swiatla, za 15% wartosci auta. to jest marka budzetowa.

> Podobnież miało się to zmienić z nową Captivą, ale tego nie wiem

> A tutaj się w pełni zgadzam. Klient Chevyego to nie klient Opla. Generalnie powinni pójść drogą

> Forda, duuuuże rabaty na floty.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są.

> który aspekt jest udany? drewniane prowadzenie? czy nadwaga? czy lifting którego nie widać? czy

> bagażnik kombi który jest mniejszy niż w... uwaga.... Astrze kombi.

Wyglad, wyposazenie, prowadzenie

> a to to się dowiemy, jak ktoś wreszcie jakiegoś kupi

Sam bym kupil. Cena nie odbiega mocno od Fiata...

> tu zgoda.

> to prawda. ale nadal do cheviego im kilometr brakuje.

Historia jak ze Skoda i VW, tylko ze Opel nie ma tak wyrobionej marki jak VW zeby mogl w EU strawic obydwie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.