Skocz do zawartości

Nagrzewnica Croma


Rekomendowane odpowiedzi

hehe nie wiedziałem że jest ich więcej chodzi mi o przycisk odmrażania smile.gif oraz tą nagrzewnicę która ma się złączać poniżej 12 st C. teraz mam problem taki że kiedyś po minucie przy 0 st na zewnątrz przednia szyba się oczyszczała ..... no właśnie to było kiedyś.... teraz Du...muszę poczekać aż silnik się nagrzeje aby coś zlazło...

włączenie przycisku rozmrażania nie robi "wichury" w samochodzie tylko ustawia się na H i lekko wieje dopiero po tym jak silnik się nagrzeje to zaczyna dmuchać. nawet ostatnio było tak że znak klimatyzacji który się pokazywał po wciśnięciu rozmrażania mrygał a potem zanikł oczywiście klima się nie załączyła frown.gif... obawiałem się że może coś dziać z klimą, no ale na ciepłym silniku klima działała. więc co zrobić aby się rozmrażał lepiej? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimę to poniżej 0...-2C się nie włączy bo jest zabezpieczona

Jesli chodzi o rozmrażanie to twój opis jest poprawny... wichura jest po wstępnym nagrzaniu się silnika

Jak rozumiem ty masz dodatkowe ogrzewanie spalinowe - webasto ( to była opcja ) które się nie włącza... z tym najlepiej udać się do serwisu Webasto - nie FIATA no.gif i tam po podłączeniu testera sprawdzą co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok dzieki za info.

> nie pozostaje mi nic innego jak marznac i czekac az szybka odtaje sama albo wydac trochę kaski

> raz jeszcze dzięki

Niestety jako były serwisant Webastu i Eberszprych twierdzę, że lepiej udać się do kogoś kto ma możliwość odczytania błędów z sterownika... sam możesz co najwyżej sprawdzić czy paliwo dochodzi i czy świeca nie jest spalona - ale to po rozkręceniu osłon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o klimę to poniżej 0...-2C się nie włączy bo jest zabezpieczona

> Jesli chodzi o rozmrażanie to twój opis jest poprawny... wichura jest po wstępnym nagrzaniu się

> silnika

nie, wichura włącza się od razu, bez nagrzewania silnika, przynajmniej u mnie. Wsiadam po nocy do auta, pstrykam i jest wichura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, wichura włącza się od razu, bez nagrzewania silnika, przynajmniej u mnie. Wsiadam po nocy do

> auta, pstrykam i jest wichura.

całkiem od razu nie, ale kilka minut i włącza się max nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od razu po sekundzie od włączenia zimnego silnika

dziwne, u mnie po odpaleniu na mrozie, chwile pochodzi i dopiero huragan włącza i lekko cieplejsze powietrze z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ty masz webasto?

> Nie ma prawa sie włączyć jesli temp płynu nie jest przynajmniej "letni"

teoretycznie nie mam webasto, albo nic mi o tym nie wiadomo.

nie mam dodatkowego pilota itd.

Po uruchomieniu zimnego silnika pstrykam na guziczek i robi się wichura. Może jest jakaś elektryczna grzałka do ogrzewania powietrza? Jak będę miał okazję, to sprawdzę, czy powietrze jest "ciepłe" czy zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyżby w cromach montowali też grzałki PTC

Zgodnie z moimi obserwacjami w mojej jest, jednak mam tez tarcze 305 mm w silniku 150 PS, bardzo możliwe, że od któregoś miesiąca 2006 roku zaprzestali. W Oplach Vectra nagrzewnice PTC były standardowo montowane w wyższych wersjach wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z moimi obserwacjami w mojej jest,

Z moich dochodzeń wynikało, że nie ma żadnej wzmianki ani w schematach ani w opisach o istnieniu PTC ... w Cromach

Ja mam bo dołożyłem dodatkowe ogrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich dochodzeń wynikało, że nie ma żadnej wzmianki ani w schematach ani w opisach o istnieniu

> PTC ... w Cromach

> Ja mam bo dołożyłem dodatkowe ogrzewanie...

Już kiedyś pisałem - była taka opcja w cenniku, a dokładnie dwie opcje: WEBASTO (chyba ponad 2 tyś zł) i dodatkowa nagrzewnica coś za około 600-700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.