Skocz do zawartości

Naprawa pralki Hotpoint WMD 722B- łożysko.


Mayo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam ile dokładnie ta pralka ma lat, ale ze dwa-trzy lata, i zaczęła wyć. no.gif Da się bez większych problemów zmienić łożysko, ma ktoś w tym doświadczenie?

Bo jak mają się mnie w domu kręcić majstry z programu "Usterka", jak w mieszkaniu służbowym, gdzie trzy razy gość poprawiał robotę przy pralce, to wolę to sam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam ile dokładnie ta pralka ma lat, ale ze dwa-trzy lata, i zaczęła wyć. Da się bez

> większych problemów zmienić łożysko, ma ktoś w tym doświadczenie?

> Bo jak mają się mnie w domu kręcić majstry z programu "Usterka", jak w mieszkaniu służbowym, gdzie

> trzy razy gość poprawiał robotę przy pralce, to wolę to sam zrobić.

poszukaj odpowiedzi na to pytanie na elektroda.pl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać, ale prawdopodobnie to pierwsza usterka z szeregu kolejnych, miałem podobnie z pralką Whirlpool. Po wymianie łożysk "poleciał" mechanizm zamykania drzwi (pralka nie chciał wystartować, bo czujnik sygnalizował otwarte drzwi), następnie zaczęła cieknąć (wymiana różnych rurek), aż w końcu przekonała mnie do zakupu nowej.

Teraz konstruktorzy "programują" zużycie na okres ok. +1 rok od upływu okresu gwarancji.

Ale pobawić się możesz - komplet łożysk (2 szt.) nie powinien kosztować więcej niż 150 zł, a satysfakcja z własnoręcznej wymiany - bezcenna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pobawić się możesz - komplet łożysk (2 szt.) nie powinien kosztować więcej niż 150 zł, a

> satysfakcja z własnoręcznej wymiany - bezcenna

Pod jednym warunkiem - że to jeszcze model pralki z wymiennymi łożyskami. Teraz modna wśród producentów stała się konstrukcja w której zewnętrzna bieżnia łożyska jest niewymiennym elementem bębna, więc od razu jego trzeba wymieniać, a to już 70-80% ceny nowej pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod jednym warunkiem - że to jeszcze model pralki z wymiennymi łożyskami. Teraz modna wśród

> producentów stała się konstrukcja w której zewnętrzna bieżnia łożyska jest niewymiennym

> elementem bębna, więc od razu jego trzeba wymieniać, a to już 70-80% ceny nowej pralki.

No tak ... działy R&D muszą spowodować, żeby interes się kręcił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod jednym warunkiem - że to jeszcze model pralki z wymiennymi łożyskami. Teraz modna wśród

> producentów stała się konstrukcja w której zewnętrzna bieżnia łożyska jest niewymiennym

> elementem bębna, więc od razu jego trzeba wymieniać, a to już 70-80% ceny nowej pralki.

Ech... sciana.gif Będę jak Konik i następną kupię Franię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę krakać, ale prawdopodobnie to pierwsza usterka z szeregu kolejnych, miałem podobnie z

> pralką Whirlpool. Po wymianie łożysk "poleciał" mechanizm zamykania drzwi (pralka nie chciał

> wystartować, bo czujnik sygnalizował otwarte drzwi), następnie zaczęła cieknąć (wymiana

> różnych rurek), aż w końcu przekonała mnie do zakupu nowej.

> Teraz konstruktorzy "programują" zużycie na okres ok. +1 rok od upływu okresu gwarancji.

> Ale pobawić się możesz - komplet łożysk (2 szt.) nie powinien kosztować więcej niż 150 zł, a

> satysfakcja z własnoręcznej wymiany - bezcenna

sciana.gifzlosnik.gif No nic, zobaczymy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech... Będę jak Konik i następną kupię Franię.

Masz dwie opcje do wyboru zlosnik.gif

Mojego kolegi Anglika, któremu się zepsuła stara pralka. Wezwany mechanior powiedział - starą można naprawić za (umownie) 50 funtów i będzie działała dalej, a jeżeli się zepsuje, to części będą dalej dostępne i naprawy niedrogie. Może pan też za (znowu umownie, chodzi o proporcje) kupić nową pralkę za 200 funtów, ale jeżeli ta się popsuje, to już naprawa nie będzie opłacalna, bo tak są robione, żeby musiała kosztować ponad 100 funtów, a trwałość jest projektowana na kilka lat*. Czyli potem co kilka lat będzie Pan wydawał te 200 funciaków. Kolega naprawił starą za owe 50 funtów i już mu po tej naprawie służy kilka lat bezawaryjnie.

*) W sklepach, gdy sam szukałem nowej pralki, wprost mi sprzedawcy mówili, że one są projektowane na mniej więcej 280 cykli prania rocznie x 3 lata.

Druga opcja to mojego szwagra Portugalczyka. Kupił kiedyś drogą zmywarkę. Ta się spaliła miesiąc po gwarancji. No to następną kupił najtańszą, wychodząc z założenia, że minimalizuje "koszty odtwarzania" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.