Skocz do zawartości

alternatywa dla Golfa III GTI ( na luzie )


del_goblin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chętnie poczytam opinii ludzi którzy mieli jakieś porównanie, mam ochotę sprawić sobie Golfa III GTI z gazem i pewnie silnikiem 2.0 8v smile.gif

założenia są takie żeby było tanio, ale rozwojowo, Lubie sportowe dodatki i porządne audio - golf 3 ma fajne miejsca żeby zrobić 3-way z przodu smile.gif Części tanio i dużo smile.gif no i drobnym nakładem można mieć fajnego klasyka który nie zrujnuje kieszeni.

do tego ABS, klima, elektryka i poduszki to też nie problem.

Ale grinser006.gif może coś innego spełniało by podobne warunki, Cordoba FL? czy może starsze toledo?

Miałem Cordobe SX i fajne autko, ale w sumie to polo, gdyby dało się coś wygodniejszego ( o ile golfa można uznać za wygodniejszego? )

ciekaw jestem opinii smile.gif

Pozdrawiam.

Gobel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bierzesz tedeika?

> pomysł ok

> pomysl jeszcze nad golfem 2 - choc tu juz mały wybór...

> moze bmw e30?

od lat jestem wierny gazolinie grinser006.gif lepiej się na tym znam wink.gif

w tej chwili mam polo 2 i mam dosyć klekotania, hałasowania i BIEDY TOTALNEJ grinser006.gif coś bardziej cywilizowanego mi się marzy skromny.gif

budżet: ok 5-6k zł

Golf 3 GTI rocznikowo może jeszcze nie, ale zadbany egzemplarz w oryginale to już prawie klasyk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę możesz znaleźć megane I coupe z 2.0 8v 115KM albo przy odrobinie szczęścia 2.0 16v 147KM. Silniki łatwo gazowalne. Konstrukcja trochę nowsza niż golfa, części tanie. Dobrze wyposażony model też łatwo znaleźć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra GSI, ale spotkanie nie zajechanego szrota aktualnie graniczy z cudem. Nie mówię już nawet o

> 16V.. Do tego ruda. Ale auto fajne i rozwojowe.

kurde, może to i myśl, ale jak już to tylko 8v, dwie 16 miałem w lanosie i to strasznie padaczkowe i drogie w eksploatacji silniki.

Tylko gdzie szukać nie zjedzonej astry... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra GSI, ale spotkanie nie zajechanego szrota aktualnie graniczy z cudem.

10-cio letni samochód nawet jak od nowości tylko stał w garażu będzie szrotem! Po 15-tu latach powinien być obligatoryjnie wycofany z ruchu po drogach publicznych! Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek! Podatek ekologiczny załatwił by sprawę, ale głupki w rządzie boją się, że głupki wyborcy nie wybiorą ich jako "swoich" na kolejna kadencje, czy co? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za brednie.. na jakiej podstawie to stwierdzenie ?

bo Amazaque miał lanosa, który mało jeździł ale dzielny właściciel go zarżnął, także nawet do 200 tyś km. nie dojeździł rotfl.gif

Jeszcze pół roku temu piał jak kogut, że to najlepsze auto świata zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-cio letni samochód nawet jak od nowości tylko stał w garażu będzie szrotem! Po 15-tu latach

> powinien być obligatoryjnie wycofany z ruchu po drogach publicznych! Niech ktoś w końcu zrobi

> z tym porządek! Podatek ekologiczny załatwił by sprawę, ale głupki w rządzie boją się, że

> głupki wyborcy nie wybiorą ich jako "swoich" na kolejna kadencje, czy co?

wole 20letniego golfa do którego stać mnie kupić części i pojechać do mechanika, niż 5 letnie auto gdzie Józek z Władkiem będą pęknięte tarcze hamulcowe spawać 270635636-JUMP2.gif

ostatnio Shift-R pokazywał zdjęcia takich przeróbek w nissanie 200sx rotfl.gif co prawda to nie nowość ale takich przypadków nie brakuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo Amazaque miał lanosa, który mało jeździł ale dzielny właściciel go zarżnął, także nawet do 200

> tyś km. nie dojeździł

> Jeszcze pół roku temu piał jak kogut, że to najlepsze auto świata

czekam na wyjaśnienie.. bo nie wiem jak mam się czuć , skoro mój Focus ma 10 lat.. kurde no wszystko sprawne.. a Amazaque twierdzi że mam szrota hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo Amazaque miał lanosa, który mało jeździł ale dzielny właściciel go zarżnął, także nawet do 200

> tyś km. nie dojeździł

Mam go dalej biglaugh.gif, nawet na złomie marudzą że trzeba go odebrać facepalm%5B1%5D.gif. Fakt, że nie dojeździł do 200 tys. Ma tylko 140 zlosnik.gif a strach go przestawić z miejsca na miejsce, co dopiero jeździć po drogach publicznych panic.gif. W starych butach czy kurtce zimowej kupionych 10 lat temu w sumie też można jeszcze chodzić grinser006.gif, zwłaszcza jak jeszcze nie przeciekają hehe.gifbiglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam go dalej , nawet na złomie marudzą że trzeba go odebrać . Fakt, że nie dojeździł do 200 tys.

> Ma tylko 140 a strach go przestawić z miejsca na miejsce, co dopiero jeździć po drogach

> publicznych . W starych butach czy kurtce zimowej kupionych 10 lat temu w sumie też można

> jeszcze chodzić , zwłaszcza jak jeszcze nie przeciekają .

Jak się dba tak się ma grinser006.gif Rocznik nie jest dla mnie wyznacznikiem złomu, tylko stan techniczny ok.gif

Ale gdzieś tam masz rację grubo ponad połowa 15 letnich samochodów w Polsce to szrot ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się problemu z częściami zamiennymi do tych samochodów..niestety,.

do jakich samochodów?? do golfa?? smile.gif z tipo tez nie powinno być problemu, tipo/tempra/delta/dedra i kompatybilne części z innych modeli.

a jak z prowadzeniem, z które z tych aut będzie się najlepiej prowadziło / będzie najbardziej komfortowe??

a może jakaś honda civic/mazda 323 (oczywiście nie w topowej wersji) - tylko obawiam się czy koszty części/eksploatacji/spalania nie będą ciut za wysokie smile.gif

edit:

chyba w wątki o takich starych trupach to już niewiele ludzi zagląda grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.0 GTI .... tego 8v...

Tanie części , proste naprawy... Ale na zadbany egzemplarz z prawdziwego zdarzenia 5 tyś. zł icon_rolleyes.gif Może się uda... hmmm szkoda , że to nie było 4 miesiące temu . Znajomy miał dosłownie ideał do sprzedania, znałem to auto na wylot i śmiało mógłbym polecić. Chciał 4 i pół tysiąca. Ale mało ludzi się tymi autami interesuje w tej chwili i poszedł na części.

Zainteresuj się GOLFEM III 2.8 VR6 ... to będzie klasyk za niedługo ...

Również GOLF 2 GTI lub GTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

> Zainteresuj się GOLFEM III 2.8 VR6 ... to będzie klasyk za niedługo ...

> Również GOLF 2 GTI lub GTD

2.8 - marzenie, ale jako drugie auto - do jazdy na co dzień do roboty to raczej by mnie nie było stać grinser006.gif

A jak Ci się jeździło tym golfem? jakieś porównania do innych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach

> 2.8 - marzenie, ale jako drugie auto - do jazdy na co dzień do roboty to raczej by mnie nie było

> stać

> A jak Ci się jeździło tym golfem? jakieś porównania do innych aut?

Zszokowało mnie to jak wiele ten silnik potrafi zrobić z tą budą.... Wrażenie jakby pod maską było conajmniej 150KM .

- miałem obniżone zawieszenie o 80mm , więc ciężko to nazwać komfortem wink.gif

- bardzo częste problemy ze skrzynią w tych GTI a koszt skrzyni dość duży a podaż mała. (synchronizatory i sterowanie biegami - linki , plastiki itp.)

- fajny bajer MFA- bardzo rozbudowany komputer jak na te czasy i klase auta.

-szyberdach .... prowadnice często siadają.. koszt też duży...

- rdza.... rdzewieje bardziej niż dwójka.

Miałem przed golfem e36 , co prawda 1.6 tylko , ale żałowałem przesiadki do golfa:)

ps. nie oczekuj też niskiego spalania wink.gif 13 potrafi wciągnąć bez większych problemów.... ale i mój rekord to 5.6 litra grinser006.gif i nie nazwałbym tego jazdą (90km/h za tirem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e36 się bardzo fajnie prowadzi, i można kupić czasem w dobrych pieniądzach, ale koszty utrzymania

> chyba poza moim zasięgiem.

koszty utrzymania niskie jesli chodzi o e36

ale za kilka tysi bedzie to zgnity pazdzierz

316-318 nie jedzie

318is/ti w gore mozna kupowac ale za zadbany egz trzeba troche dac

golfa III jak znajdziesz zdrowego bierz

vr6 bedzie drozsze w utrzymaniu bedzie duzo paliwo niekoniecznie bedzie szybkie, w pl duzo zajezdzonych sprzetow tak jak w przypadku e36

e36 to jednak troche wyzsza klasa niz golf, komfort wyzszy, lepsze prowadzenie

japonczyki typu civic czy 323 to z komfortem maja mniej wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-cio letni samochód nawet jak od nowości tylko stał w garażu będzie szrotem!

nie czuje aby moje A4 było padalcem ...

Po 15-tu latach powinien być obligatoryjnie wycofany z ruchu po drogach publicznych!

a 911 ma 30 lat...

> Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek! Podatek ekologiczny załatwił by sprawę, ale głupki w rządzie boją się, że

> głupki wyborcy nie wybiorą ich jako "swoich" na kolejna kadencje, czy co?

i co pokażesz swoim dzieciom.... clio czy ceed'a? smile.gif

oby nigdy takich rządzących... juz wole tych co są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszty utrzymania niskie jesli chodzi o e36

Nie przesadze jeśli napisze,że niższe niż w przypadku Golfa grinser006.gif

> ale za kilka tysi bedzie to zgnity pazdzierz

Racja wink.gif

> 316-318 nie jedzie

Racja .... ja popełniłem ten błąd :/

> 318is/ti w gore mozna kupowac ale za zadbany egz trzeba troche dac

Po użytkowaniu tego auta stwierdzam , jak e36 to tylko r6 grinser006.gif

> golfa III jak znajdziesz zdrowego bierz

> vr6 bedzie drozsze w utrzymaniu bedzie duzo paliwo niekoniecznie bedzie szybkie, w pl duzo

> zajezdzonych sprzetow tak jak w przypadku e36

Jak zdrowe - to będzie szybkie grinser006.gif ....

> e36 to jednak troche wyzsza klasa niz golf, komfort wyzszy, lepsze prowadzenie

> japonczyki typu civic czy 323 to z komfortem maja mniej wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fiat tipo sedicivalvole 2.0 16v , tak samo tanio

Do kompletu dodam Punto GT 1,4 turbo. Miałem parę lat, rok jeździłem na co dzień. Auto jest leciutkie i osiągi ma super. Niestety dobry egzemplarz to już rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, chętnie poczytam opinii ludzi którzy mieli jakieś porównanie, mam ochotę sprawić sobie Golfa

> III GTI z gazem i pewnie silnikiem 2.0 8v

W/g Twoich kryteriów moim zdaniem nic lepszego nie da się znaleźć. Może jakieś E36 niewiem.gif

Co do Golfa III, to jaki jest, każdy widzi. W środku jest jeszcze gorzej zlosnik.gif

Ale jest to dość trwałe wozidło, całkiem wygodne i ma dużo miejsca w środku. Teściu miał 1.8 90KM z przebiegiem nieznanym. Jak go kupował było magiczne 18xtyś km, jak sprzedawał było ponad 300tyś km na liczniku.

Nawrt mało palił ten 1.8. Nie wiem czy to można jakos porównac z 2.0.

Ja swego czasu miałem Lanosa 1.6 16V, więc pojemność, moc i gabaryty auta dosyć podobne, ale Golf palił dobre 2l/100km mniej. Ale był paskudny w środku, nawet dla posiadacza Lanosa. To coś znaczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W/g Twoich kryteriów moim zdaniem nic lepszego nie da się znaleźć. Może jakieś E36

> Co do Golfa III, to jaki jest, każdy widzi. W środku jest jeszcze gorzej

> Ale jest to dość trwałe wozidło, całkiem wygodne i ma dużo miejsca w środku. Teściu miał 1.8 90KM z

> przebiegiem nieznanym. Jak go kupował było magiczne 18xtyś km, jak sprzedawał było ponad

> 300tyś km na liczniku.

> Nawrt mało palił ten 1.8. Nie wiem czy to można jakos porównac z 2.0.

> Ja swego czasu miałem Lanosa 1.6 16V, więc pojemność, moc i gabaryty auta dosyć podobne, ale Golf

> palił dobre 2l/100km mniej. Ale był paskudny w środku, nawet dla posiadacza Lanosa. To coś

> znaczy

Ale wiesz że Golf III to staroć, nawet w porównaniu z Lanosem? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiesz że Golf III to staroć, nawet w porównaniu z Lanosem?

Bez przesady wink.gif Lanosy zaczęli produkować chyba 1997 wink.gif Golfa III jakoś wtedy kończyli chyba robić, więc to porównywanie starszej generacji samochodu lepszej marki, to nowszej generacji gorszej marki.

No i Lanos miał wiele wspólnego z Kadetem, a to jeszcze starsze niż Golf III zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-cio letni samochód nawet jak od nowości tylko stał w garażu będzie szrotem! Po 15-tu latach

> powinien być obligatoryjnie wycofany z ruchu po drogach publicznych! Niech ktoś w końcu zrobi

> z tym porządek! Podatek ekologiczny załatwił by sprawę, ale głupki w rządzie boją się, że

> głupki wyborcy nie wybiorą ich jako "swoich" na kolejna kadencje, czy co?

100% racji ok.gif to samo powinno być z pralkami, lodówkami, komputerami etc I jeszcze proponuję obligatoryjny strzał w tył głowy każdemu 55 latkowi, po co ma nas i siebie męczyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, chętnie poczytam opinii ludzi którzy mieli jakieś porównanie, mam ochotę sprawić sobie Golfa

> III GTI z gazem i pewnie silnikiem 2.0 8v

> założenia są takie żeby było tanio, ale rozwojowo, Lubie sportowe dodatki i porządne audio - golf 3

> ma fajne miejsca żeby zrobić 3-way z przodu Części tanio i dużo no i drobnym nakładem można

> mieć fajnego klasyka który nie zrujnuje kieszeni.

> do tego ABS, klima, elektryka i poduszki to też nie problem.

> Ale może coś innego spełniało by podobne warunki, Cordoba FL? czy może starsze toledo?

> Miałem Cordobe SX i fajne autko, ale w sumie to polo, gdyby dało się coś wygodniejszego ( o ile

> golfa można uznać za wygodniejszego? )

> ciekaw jestem opinii

> Pozdrawiam.

> Gobel

A ja polecę co kolego Bravo 2,0 16v , części sporo i koszta nie wielkie a 150km robi robotę w tym aucie , a można i więcej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i tak sobie oglądałem ostatnio różne zabawki i jest serce.gifsmile.gif

Tipo Sedicivalvole serduszka.gif robi robotę, spełnia wszystkie warunki, ma dużo możliwości modyfikacji uzbroj_zlo.gif no i to rodzina z Uno do którego mam sentyment, a nie kupiłem sobie tylko dlatego że za szybko znikają z parkingu wink.gif

gdzieś bliżej wiosny/lata będę szukał czegoś - niestety pewnie z za granicy, bo niewiele tego już na naszym rynku beksa.gif ale jak się coś trafi, to kto wie grinser006.gif

Pozdrawiam i dzięki za głos w dyskusji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawrt mało palił ten 1.8. Nie wiem czy to można jakos porównac z 2.0.

Podobno palą podobnie, kolega twierdził, że 1.9 w Golfie i Pasacie również pali podobnie, jak nie tyle samo, ale różnica w masie jest.

> Ja swego czasu miałem Lanosa 1.6 16V, więc pojemność, moc i gabaryty auta dosyć podobne, ale Golf

Miałem 1.6 16V, obecnie mam od kUka Golfa 1.8 75KM - różnicę da się odczuć od razu, myślałem, że nadrobi pojemnością, ale nieee... Choć ciągnie bardziej od dołu, z tym, że nie aż tak bardzo mocno wyczuwalne to jest.

> palił dobre 2l/100km mniej. Ale był paskudny w środku, nawet dla posiadacza Lanosa. To coś

> znaczy

Z tym paleniem to faktycznie, nie wiem dokładnie ile Lanos palił, ale Golf średnio na mieście 7 do 8 maksymalnie, zimą do 8,5; natomiast trasa to średnio 6, przy większych prędkościach 7 - obecnie ma wstawiony gaz i przy dużych prędkościach pali 10, ale LPG smile.gif

Natomiast czy jest paskudny w środku? Gust jest jak d..a zlosnik.gif ale może to też kwestia przyzwyczajenia... No i brakuje mi paru pierdół ułatwiających życie, np. elektryczne szyby, wewnętrzny obieg powietrza tez by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-cio letni samochód nawet jak od nowości tylko stał w garażu będzie szrotem! Po 15-tu latach

> powinien być obligatoryjnie wycofany z ruchu po drogach publicznych! Niech ktoś w końcu zrobi

> z tym porządek! Podatek ekologiczny załatwił by sprawę, ale głupki w rządzie boją się, że

> głupki wyborcy nie wybiorą ich jako "swoich" na kolejna kadencje, czy co?

10cio letnie samochody w Polsce to mają drugą młodość bo dopiero stają się cenowo dostępne dla większości ludzi.

Osobiście mam 2 samochody klasy kompakt - pierwszy ma 8 lat, drugi 9. Od nowości u mnie, przebiegi odpowiednio 120 i 180kkm.

Bezwypadkowe nie licząc wymiany zderzaka po obcierce w jednym z nich.

Jeżdimy nimi za granicę co roku na wakacje, po PL to w ogóle bez problemu trasy typu Poznań - Zakopane.

Nie mogę sobie wyobrazić , bym za rok jak dobiją to 10 lat był zmuszony je złomować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dobrze siedziało w Calibrze i ten silnik 2.0 8v jest jaki jest tzn napewno bezawaryjny ale mocny to też nie jest i w sumie ma co napędzać.

Jak wsiadłem z starego Bravo/Astry do Calibry(też stara) to dość pozytywnie się zaskoczyłem mimo, że praktycznie to samo co w Astrze. Przede wszystkim wygodniej i rzekomo lepiej się prowadzi na zakrętach. Czuć też klimacik nadwozia coupe. Chętnie sprawił bym sobie takie autko w nienagannym stanie do dłubania w wolnym czasie. A

Dla mnie to autko ma coś co przykuwa moją uwagę. Mimo, że to tylko Opel w dodatku zniszczony przez najmłoszych bez $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.