Jump to content

Przepustnica z 1.6 do 1.2 16v

Recommended Posts

A nie masz przypadkiem w tym silniku z palio pod przepustnicą oryginalną takiego łącznika, który jest do kolektora przykręcony trzema śrubami?? Do tego łącznika przepustnica ori jest przykręcona czterema śrubami. Ja mam taki kolektor z Bravo 80KM, wywala się ten łącznik i przykręcasz normalnie przepustnicę od 1.6. Dodam tylko od siebie, że przepustnica z 1.6 nie ma najmniejszego sensu, bo nic tym nie osiągniesz. Tylko, będzie agresywnie reagował na każdy delikatny nacisk na pedał przyśpieszenia.

> A nie masz przypadkiem w tym silniku z palio pod przepustnicą oryginalną takiego łącznika, który

> jest do kolektora przykręcony trzema śrubami?? Do tego łącznika przepustnica ori jest

> przykręcona czterema śrubami. Ja mam taki kolektor z Bravo 80KM, wywala się ten łącznik i

> przykręcasz normalnie przepustnicę od 1.6. Dodam tylko od siebie, że przepustnica z 1.6 nie ma

> najmniejszego sensu, bo nic tym nie osiągniesz. Tylko, będzie agresywnie reagował na każdy

> delikatny nacisk na pedał przyśpieszenia.

Nie, u mnie nie ma łącznika, od razu są 4 otwory na przepustnice. Nie chodzi mi o osiągi, tylko nie mogę dostać tps do tej przepustnicy nigdzie.

> Nie, u mnie nie ma łącznika, od razu są 4 otwory na przepustnice. Nie chodzi mi o osiągi, tylko nie

> mogę dostać tps do tej przepustnicy nigdzie.

nie dostaniesz, tps byl sprzedawany razem z ta przepustnica - nie jest (teoretycznie) wymienny, wiec albo szukasz po forach samego tpsa, bo jest wciskany, albo calej przepustnicy, albo wytcieczka na szrot ew nowa w sklepie za 1500zł (w autolandzie tak mi powiedzieli grinser006.gif )

> Nie, u mnie nie ma łącznika, od razu są 4 otwory na przepustnice. Nie chodzi mi o osiągi, tylko nie

> mogę dostać tps do tej przepustnicy nigdzie.

Idzie to zmienić pamiętam że z któregoś seja się wciskało i klejem uszczelniało do szyb..

• 2 years later...

ogrzeje kotleta czym sie różni przepustnica z kolektora plastikowego od tej z kolektora aluminiowego ?

można je odróżnić

do plastiku jest na 3 śruby http://allegro.pl/przepustnica-fiat-brava-bravo-marea-1-6-16v-i6493771148.html

do aluminium na 4 śruby http://allegro.pl/przepustnica-siena-palio-bravo-brava-marea-1-6-16v-i5927706330.html