Skocz do zawartości

2.4 benzyna 170 KM V50 lub V70 kilka pytań o lpg i nie tylk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam z sąsiedniego kącika. Jako że jestem w trakcie zmiany samochodu rozważam zakup między innymi Volvo V50 lub V70 2.4 170KM benzyna z ręczną skrzynią. Przeglądałem trochę rynek i raczej V70 z tą jednostką będzie łatwiej kupić, ogólnie trochę pojęcia mam gdyż od 5 lat jest u nas w rodzinie S60 D5 163KM, ale mam do kolegów kilka pytań:

1. Chcę kupić z silnikiem 2.4 170KM i zamontować instalacje gazową, słyszałem że te silniki znoszą zasilanie gazem bez problemu (jakie jest wasze zdanie)?

2. Wyczytałem gdzieś że przy instalacji gazowej należy sprawdzać i regulować luzy zaworowe co około 30 000km i koszt to około 600zł (jakie jest wasze zdanie i jak jest w praktyce)?

3. Dowiedziałem się że w 2.4 benzyna jest koło dwumasowe jak to wygląda w praktyce czy wytrzymuje tyle co w dieslu czy w benzynówce ten element wytrzymuje większe przebiegi?

4. Jeździłem S60 tak że zakładam że jazda V70 będzie prawie identyczna, nie jeździłem V50, osobiście co byście wybrali V50 czy V70 (za i przeciw)?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie głównie interesuje mnie temat regulacji zaworów na LPG.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam z sąsiedniego kącika. Jako że jestem w trakcie zmiany samochodu rozważam zakup między innymi

> Volvo V50 lub V70 2.4 170KM benzyna z ręczną skrzynią. Przeglądałem trochę rynek i raczej V70

> z tą jednostką będzie łatwiej kupić, ogólnie trochę pojęcia mam gdyż od 5 lat jest u nas w

> rodzinie S60 D5 163KM, ale mam do kolegów kilka pytań:

> 1. Chcę kupić z silnikiem 2.4 170KM i zamontować instalacje gazową, słyszałem że te silniki znoszą

> zasilanie gazem bez problemu (jakie jest wasze zdanie)?

Podobne ok.gif

> 2. Wyczytałem gdzieś że przy instalacji gazowej należy sprawdzać i regulować luzy zaworowe co około

> 30 000km i koszt to około 600zł (jakie jest wasze zdanie i jak jest w praktyce)?

Pierwsze słysze icon_eek.gif

> 3. Dowiedziałem się że w 2.4 benzyna jest koło dwumasowe jak to wygląda w praktyce czy wytrzymuje

> tyle co w dieslu czy w benzynówce ten element wytrzymuje większe przebiegi?

To zależy tak jak w dieslu !

jakiś tekst

> 4. Jeździłem S60 tak że zakładam że jazda V70 będzie prawie identyczna, nie jeździłem V50,

> osobiście co byście wybrali V50 czy V70 (za i przeciw)?

To dwie różne bajki ok.gif

Jak masz wybór to raczej v70 większe ok.gif

> Będę wdzięczny za wszystkie sugestie głównie interesuje mnie temat regulacji zaworów na LPG.

> Z góry dziękuje i pozdrawiam.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź raczej zastanowię się nad v70 bo znaleźć v50 z 2.4 (170km) z ręczną skrzynią jest trudno.

Odnośnie zaworów i lpg masz może jakieś doświadczenie (lub ktoś z twoich znajomych) jak jest z tą regulacją, czy trzeba sprawdzać co określony przebieg lub może sprawdzamy regulacje jak są jakieś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie zaworów i lpg masz może jakieś doświadczenie (lub ktoś z twoich znajomych) jak jest z tą

> regulacją, czy trzeba sprawdzać co określony przebieg lub może sprawdzamy regulacje jak są

> jakieś objawy?

Poczytaj ok.gif

Poczytaj

Inne pojemności ale zasady pewnie te same ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba im przyznać rację. Sam też pojeździłem S60-tką i rzeczywiście czuć, że to auto klasy wyższej, chociaż V50tka jest też bardzo solidna. Inna sprawa, że jednak V50tka jest ładniejsza od tych V70-tek sprzed lifta i nie każdemu jest potrzebny taki wieli samochód. Jak dla mnie ogromną zaletą V50tki jest właśnie to, że nie jest wielkie, a jest kombi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez różnicy.

> nie mowię, że v50 jest złe. tylko jak, ktoś ma wybór pomiędzy v50 a v70 to decyzja wydaje się

> oczywista.

ok ale v70 bedzie o wiele drozsze od v50 z tego samego rocznika..

v50 ok 20k do 25k, v70 od 30k w gore

dla mnie nie ma za co przeplacac:)

Moze za wielkosc, jak komus potrzebny faktycznie duze auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie zaworów i lpg masz może jakieś doświadczenie (lub ktoś z twoich znajomych) jak jest z tą

> regulacją, czy trzeba sprawdzać co określony przebieg lub może sprawdzamy regulacje jak są

> jakieś objawy?

Tam jest hydraulicza kasacja luzu, więc nic się nie ustawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.