Skocz do zawartości

W końcu podłączyłem światła dzienne w Idea.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą prezentuję zdjęcia, schemat i krótki opis.

Podłączenie świateł jest banalnie proste i nie powoduje żadnych komplikacji z instalacją elektryczną.

Wszelkie podłączenia zostały wykonane w centralce elektrycznej znajdującej się w komorze silnika co wyeliminowało konieczność przeciągania przewodów elektrycznych z kabiny.

Z instalacji samochodu potrzebujemy jedynie prąd z jednej przedniej lampy pozycyjnej oraz z plusa pojawiającego się po włączeniu zapłonu.

Aby uzyskać prąd zasilający przednią lewą lampę pozycyjną musimy wyjąć z peszla ochronnego przewody zasilające lewy reflektor.

Przewód zasilający lampę pozycyjną jest brązowo-biały. Do tego przewodu podpinamy sobie przewód, który następnie wyprowadzamy do centralki elektrycznej w komorze silnika.

W moim przypadku użyłem zwykłej klamry mostkującej. Całość zawinąłem taśmą izolacyjną.

b0lm.jpg

Aby uzyskać prąd pojawiający się po włączeniu zapłonu to odbezpieczamy dwa zaczepy całego zestawu bezpieczników i przekaźników i trochę podnosimy/otwieramy.

W wiązce przewodów znajdujących się pod spodem odnajdujemy przewód koloru pomarańczowego.

Do tego pomarańczowego przewodu podpinamy drugi o niewielkiej długości.

Tu również użyłem klamry mostkującej.

24w4.jpg

Główny prąd do bezpośredniego zasilania obu lamp bierzemy ze stałego plusa bezpośrednio z akumulatora.

Najwygodniej jest przykręcić zasilanie do grubego czerwonego przewodu idącego od akumulatora do zasilania centralki elektrycznej.

Za punkt masy posłużyła mi klema minusowa akumulatora. Tam przykręciłem wszystkie przewody masowe.

Centralka elektryczna w komorze silnika ma w sobie wygodne dwa zaczepy, które pozwalają na wygodne przypięcie dodatkowych dwóch gniazd przekaźników.

Dla oprawki bezpiecznika niestety nie było już zaczepów dlatego wsadziłem go obok przekaźników luzem.

Na zdjęciu widoczna centralka elektryczna.

U góry zacisk z grubym czerwonym przewodem, który biegnie bezpośrednio z akumulatora (stały plus).

Po prawej stronie dwa przekaźniki oraz bezpiecznik.

Jeden przekaźnik jest zwierno-rozwierny, a drugi zwierny (nie wiem jak one się fachowo nazywają). Bezpiecznik ma 15A.

vjvy.jpg

A tutaj schemat elektryczny.

5ejc.png

A tutaj kilka odsłon samochodu ze świecącymi światłami. Dodam, że zdjęcia nie oddają pełnego efektu świecenia. Na żywo lampy świecą lepiej.

Tu słońce świeci w przód samochodu.

5gkf.jpg

9fq0.jpg

Tu słońce świeci w tył samochodu.

7oo5.jpg

uw96.jpg

Tu słońce świeci z boku.

iudj.jpg

poj1.jpg

g3cv.jpg

illm.jpg

d6en.jpg

Usunąłem ponadwymiarowy obrazek

Iron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku użyłem zwykłej klamry mostkującej. Całość zawinąłem taśmą izolacyjną.

czerwona.gif dla takich połączeń, takie coś tylko świadczy o osobie montującej to ustrojstwo, wejdzie ci wilgoć i za niedługi czas zrobi spustoszenie, wydajesz tyle $$$ na auto a poszczędziłeś cyny i koszulki termokurczliwej z klejem? takie połączenia jeżeli już jest potrzeba to robi się we wnętrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujesz. Rozumiem podłączanie ważnych odbiorników w miejscach narażonych na błoto, wilgoć itp.

Tu prąd potrzebny jest tylko do zasilenia małej cewki przekaźnika, a całość schowana w komorze silnika i zaizolowana.

W kilku samochodach zastosowałem taki sposób połączeń i od kilku lat wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No super tylko zastanawiam sie po co? Dla oszczędności, , bo inni mają , nie rozumiem tego ciągu do

> świateł dziennych

Po co? A tak dla prostej logiki.

Po kiego grzyba ma mi się w samochodzie świecić wszelkie oświetlenie, którego największa efektywność świecenia jest wówczas gdy jest ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co? A tak dla prostej logiki.

> Po kiego grzyba ma mi się w samochodzie świecić wszelkie oświetlenie, którego największa

> efektywność świecenia jest wówczas gdy jest ciemno?

i tylko po to taką rzeźbę robić? Ja lubię jak w aucie jest wszystko jest oryginalne, ale gust jak dupa każdy ma inną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tylko po to taką rzeźbę robić? Ja lubię jak w aucie jest wszystko jest oryginalne, ale gust jak

> dupa każdy ma inną...

nie wiem po co te komentarze - jak chłop chciał to se założył i w zasadzie g.. to kogo obchodzi po co te światła , a że trochę" druciarnie" zrobił to on będzie naprawiał nikt inny czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No super tylko zastanawiam sie po co? Dla oszczędności, , bo inni mają , nie rozumiem tego ciągu do

> świateł dziennych

W przypadku posiadania oświetlenia typu Xenon , to już ma na pewno sens smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

> W moim przypadku użyłem zwykłej klamry mostkującej. Całość zawinąłem taśmą izolacyjną.

czerwona.gif dla takich połączeń, takie coś tylko świadczy o osobie montującej to ustrojstwo, wejdzie ci wilgoć i za niedługi czas zrobi spustoszenie, wydajesz tyle $$$ na auto a poszczędziłeś cyny i koszulki termokurczliwej z klejem? takie połączenia jeżeli już jest potrzeba to robi się we wnętrzu...

Minęły dwa lata i wszystko działa, podłączenia spełniają swoją funkcję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.