Skocz do zawartości

Epica kupno używanego auta z fabryczną instalacją PL


Konraddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie zastanawiam się nad kupnem znowu Epici z fabryczną instalacją 77tys przebiegu od 1 właściciela z PL.

http://otomoto.pl/chevrolet-epica-C31644438.html

Rok temu kupiłem epice z założona nowa instalacją ale tak jak purche brały że sprzedałem ją w czerwcu tego roku na szczęście z zyskiem i nie wiem co mi strzeliło do głowy ale kupiłem Audi A6 C6 kombi w full wersji 2.0TFSI chip 200KM Okazało się że wszystkie 4 wtryski już padają więc pozbyłem jej się kilka dni temu na szczęście z kasa wyszedłem znowu do przodu (na szczęście bo żona by mi żyć nie dała) Teraz stwierdzam że nie ma się co pchać w auta za ok 50tys (chyba że nowy accord) i mam sentyment do epici której znowu poszukuje.

Zastanawiam się tylko czy 77tys przelatane w gazie to nie jest za dużo już na silnik. Co sądzicie o tej ofercie do której podałem linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się tylko czy 77tys przelatane w gazie to nie jest za dużo już na silnik. Co sądzicie o

> tej ofercie do której podałem linka.

Ja to bym się bardziej zastanowił kto kupuje auto klasy D , zakłada gaz i robi tylko 77 tys km...

Czyli mówiąc w skrócie widzę tu bardzo duże prawdopodobieństwo znacznie większego przebiegu...

A co do 77kkm na gazie to jest nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drogo

Też mi się tak wydaje. Ja swoją z 2007r sprzedałem za 27tys komplet kół na Alu felgach ale kupcy oglądali ją 2min bo byli tak napaleni. Kolega moje młodszego brata . W sumie jest zadowolony (mieszkają 2km od mojego domu). Auto zostało doinwestowane ( super sprzęt audio, zawieszenie i parę innych) . Widzę ją co drugi dzień i tak pomyślałem czemu by znowu nie kupić tylko teraz dobrze będę lakier oglądał.

Ta co dałem link do ogłoszenia niestety wlew gazu ma pod zderzakiem. Osoba przez telefon ok 50lat. Tak naprawdę ciężko jest sprzedać epice bo ludzie się boja, bym mu 24tys zaproponował przy oględzinach. Wiem że ma purchle pod srebrną listwą na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to bym się bardziej zastanowił kto kupuje auto klasy D , zakłada gaz i robi tylko 77 tys km...

> Czyli mówiąc w skrócie widzę tu bardzo duże prawdopodobieństwo znacznie większego przebiegu...

> A co do 77kkm na gazie to jest nic...

No właśnie, ale jak ma dokumenty z polski i wnętrze oraz praca silnika będzie wskazywać że nie jest zawyżony. Da się to trochę wyczuć przecież przy oględzinach. Może mu wcisnęli jak nowego kupował w promocji że będzie taniej jeździł. Też na żywo w rozmowie więcej można wywnioskować niż przez telefon. Z rozmowy też wywnioskowałem że ma drugie auto. Ja w sumie też mam drugie auto którym jeżdze więcej i na 13 lat diesla ma 150 tys też od nowości go mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dowiedz sie gdzie byl serwisowany i zadzwon, pojedz zweryfikowac

2. zbadac dokladnie w ASO

3. pogratulowac glupoty pierwszemu wlascielowi jezeli przebieg jest autentyczny i kupic

Osobiscie nie podobaja mi sie zdjecia z parkingu podziemnego i maly przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, ostatnio ubezpieczałem swoją - wartość ubezpieczeniowa tego rocznika to ok 20k PLN.

> Jeśli przebieg jest autentyczny i nie ma zastrzeżeń do stanu technicznego to można dać 23k.

na dniach ubezpieczałem swoją to w wycenie podali 21600 , zawsze można prosić o podwyższenie wartości co wiąże się z wyższą składką ok.gif ( ja sobie strzeliłem full pakiet z AC bez utraty wartości i na oryginałach - odpukać oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi się tak wydaje. Ja swoją z 2007r sprzedałem za 27tys komplet kół na Alu felgach ale kupcy

> oglądali ją 2min bo byli tak napaleni. Kolega moje młodszego brata . W sumie jest zadowolony

> (mieszkają 2km od mojego domu). Auto zostało doinwestowane ( super sprzęt audio, zawieszenie i

> parę innych) . Widzę ją co drugi dzień i tak pomyślałem czemu by znowu nie kupić tylko teraz

> dobrze będę lakier oglądał.

> Ta co dałem link do ogłoszenia niestety wlew gazu ma pod zderzakiem. Osoba przez telefon ok 50lat.

> Tak naprawdę ciężko jest sprzedać epice bo ludzie się boja, bym mu 24tys zaproponował przy

> oględzinach. Wiem że ma purchle pod srebrną listwą na klapie.

Póki jest to element wymienny rdza jest małym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na dniach ubezpieczałem swoją to w wycenie podali 21600 , zawsze można prosić o podwyższenie

> wartości co wiąże się z wyższą składką ( ja sobie strzeliłem full pakiet z AC bez utraty

> wartości i na oryginałach - odpukać oczywiście)

Nie wiem, czy w kilkuletnich autach jest opcja AC z zachowaniem stałej kwoty przez okres obowiązywania polisy. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Jeśli wszystko co jest w ogłoszeniu jest prawdą, to warto dać więcej za dobry samochód,

> no 1500zł utargować i brać.

Ale nie przesadzajmy. Można ciut dorzucić, ale nie sporo więcej powyżej wyceny.

A jeśli już przepłacać, to najpierw solidnie sprawdzić auto u mechanika i blacharza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedający nie ma czasu mówi że pomaga zonie przed świętami itp. Jutro to tak chwile ale po 14 wiec ja nie mogę. Mówi ze najlepiej po świętach. Naprawdę po tych zdjęciach można wywnioskować ze ma 277tys wydaje mi się ze nie. Wszystko zobaczę na żywo. Moja miała jak kupiłem 98 jak sprzedałem 101tys i rzeczywiście wnętrze miała super oprócz klamek przedni wewnętrznych (obtarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy w kilkuletnich autach jest opcja AC z zachowaniem stałej kwoty przez okres

> obowiązywania polisy.

od 10 lat (poprzednie auta i ciągłość) mam zawsze ac to podejrzewam że jako stały klient to może jest taka opcja hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie przesadzajmy. Można ciut dorzucić, ale nie sporo więcej powyżej wyceny.

> A jeśli już przepłacać, to najpierw solidnie sprawdzić auto u mechanika i blacharza.

Sprawdzić trzeba, a za święty spokój te 2-3tysie warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dziś na oględzinach. Co do blachy to żaden element nie był malowany. Klapa skorodowana wokół srebrnej listwy od góry i dołu oraz z jednej strony rant klapy na ok 1cm. Była by ona do malowania. Wymieniany był reduktor LPG bo padł (niby od teżo że mało jeździła. Prawe tylne drzwi nie otwierają się od zewnątrz tylko od wewnątrz. Środek w bardzo dobrym stanie lepiej jak w mojej poprzedniej tylko lewarek jakiś brudny w tych wyżłobionych cyferkach. Olej do wymiany mówił że już 15 tys po terminie jest i był już trochę ciemny. Nie widziałem purchli i mój brat też ale auto było dość brudne. Niby ma jeszcze inne auto bo jeździ na polowania. Mówił czy chce wierzyć czy nie ale do kwietnia tego roku miała przejechane 42tys. Jak by tak było rzeczywiście to w sumie też źle jak auto dużo stoi i nie jest jeżdzone. Instalacja BRC przełącza się bez żadnego szarpnięcia czy innych dziwnych rzeczy. W mojej epice jak stała na biegu jałowym to pedantycznie wyczuwałem lekkie drgania czy wibracje ale takie bardzo delikatne. W tej zero nic kompletnie. Powiedział że za 25500. Tak więc rzeczy negatywne to:

-klapa do malowania

-olej już za długo trzymany i do wymiany ale to i tak w sumie bym robił

-nie otwierają się tylne prawe drzwi od zewnątrz

-purchel na ramce metalowej na szybie (tylna szyba) na swojej też tu miałem

- nie była garażowana i od spodu nie wygląda najlepiej

Plusy to

- auto krajowe

- nie bite

- mały przebieg jeśli wiarygodny

Skłaniam się do jej wzięcia ale będę dzwonił że za 24500 max 25000 żeby na klapę było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa to pryszcz. W moim poprzednim megane też były purchle przy listwie i tak sobie były przez kilka lat - bardzo wolno się powiększały. Zauwałyłem je jak Megane miała 5-6 lat. Jak ją szwagrostwo sprzedawało (szwagierka przejęła ode mnie) miała ponad 10 lat i klapa nie wyglądała źle. Ja bym w ogóle nie robił. Może ktoś się zlituje i wjedzie ci w dupkę to sobie zrobisz na koszt fundatora wink.gif

Negocjuj mocno cenę, bo jak będziesz musiał np. na dzień dobry kupić 2 komplety opon to ze 3k wydasz. BTW przy tym przebiegu to Epica powinna jeszcze stać na oryginalnych GY NCT5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ta cena moze byc problem ale bede probowal. Mial zimowe a letnie mowil ze chyba goodear. Tutaj

> nie ma.purchli na klapie tylko duze rdzawe miejsca.

> Sorry ze bez polskich znakow pisze z tel.

Ta korozja to prawie w wszystkich jest.

- Megane mialo

- Astra III miala

- Captiva ma nawet informacje techniczna o problemach

- Cruze tez ma problemy

Problemem jest ten chrom co reaguje z lakierem i sola z naszych dróg.

W Renault poradzili sobie z tym klejac grubą folie przezroczysta pod listwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.