Skocz do zawartości

Nietypowy problem akumulatorowy potrzebna porada.


briano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Stalem sie posiadaczem auta ktore fabrycznje bylo wyposazone w troche nietypowy akumulator 95Ah i 450A i teraz mam problem z dobraniem identycznego sa zblizone parametry ale z duzo wiekszym pradem rozruchowym. Czy mogebgo np zastapic 80Ah i 700A chce zeby aku byl optymalnie ladowany, alternator mam 140A. z gory dzieki za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne grono.

> Stalem sie posiadaczem auta ktore fabrycznje bylo wyposazone w troche nietypowy akumulator 95Ah i

> 450A i teraz mam problem z dobraniem identycznego sa zblizone parametry ale z duzo wiekszym

> pradem rozruchowym. Czy mogebgo np zastapic 80Ah i 700A chce zeby aku byl optymalnie ladowany,

> alternator mam 140A. z gory dzieki za wszelkie wskazowki.

możesz wsadzić cokolwiek co pasuje mechanicznie i ma trochę lepsze parametry

prąd to masz podane co aku może z siebie dać a nie co na siłą wypchnie do rozrusznika więc tego się nie bój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz wsadzić cokolwiek co pasuje mechanicznie i ma trochę lepsze parametry

> prąd to masz podane co aku może z siebie dać a nie co na siłą wypchnie do rozrusznika więc tego się

> nie bój

wejdź na dowolny kalkulator doboru akumulatora i dobierz jaki powinien być

A odnośnie prądu [A] to zobacz wg jakiej normy był on podany na starym aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to audi a4 b7 1,9tdi ale ma bardzo duza pradachlajacych fantow typu grzane stolki, webasto, audio ze wzmacniaczrm bose itp. koledzy majacy golasy maja aku 74a na pierwszy montaz u mnie i wg vinu i po kodach wyposazenia hest wlasnie taki jak wam napisalem i taki siedzial od nowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz jakie to auto.. albo dobierz sobie : tu

Ostrożnie z takimi wyszukiwarkami.

Szukanie akumulatora do benzynowej KIA CEED daje taki wynik:

http://katalog.sznajder.pl/productaplication/show/560%2068

Podstawa B00, czyli bez występów/zaczepów ,umożliwiających

przymocowanie jedną śrubą z prostokątną podkładką

do korytka w aucie.

Ten "wyszukany" trzeba by sznurkiem przywiązać, by nie wypadł. 270751858-jezyk.gif

W przypadku CEEDa chyba wszystkie wyszukiwarki wpuszczają w takie maliny.

Ktoś kiedyś się pomylił a inni bezmyślnie od niego zrzynali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozesz

> ja mam u siebie prad rozruchowy w impulsie 3-5 sek 6750A

Chyba coś pomyliłeś? Aku o pojemności stosowanej w autach ma rezystancje wewnętrzną rzędu 5-7miliomów. Nawet przy zwarciu nie popłynie taki prąd.

Chyba, że to akumulator do lokomotywy albo innego potwora?

Z resztą nie wiem jakie pojemności się stosuje w lokomotywach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stalem sie posiadaczem auta ktore fabrycznje bylo wyposazone w troche nietypowy akumulator 95Ah i

> 450A i teraz mam problem z dobraniem identycznego sa zblizone parametry ale z duzo wiekszym

> pradem rozruchowym. Czy mogebgo np zastapic 80Ah i 700A chce zeby aku byl optymalnie ladowany,

Skoro masz tyle elektrycznych utensyliów, to ja bym nie wsadził do auta aku o gorszych/mniejszych parametrach, niż był. Skoro był 95Ah, to daj taki lub większy/pojemniejszy, większy prąd rozruchowy w niczym nie przeszkadza. Od przybytku głowa nie boli grinser006.gif Daj największy, jaki fizycznie się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.