Skocz do zawartości

jak nie kochać dCi


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy mi nie wyświetliło palacz.gif chyba silnik zaczął paliwo produkować yikes.gif

co dalej robić? jak żyć z tym?

ivik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 4,5/100 ale to mało prawdopodobne, bo:

1) jazda 80 trasa / 20 miasto

2) rano zimno (-3*)

3) często stoję z 2-5 minut na postoju nie gasząc silnika

jeśli RANGE by pokazywało 522 km to było by OK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś 4,5/100 ale to mało prawdopodobne, bo:

A pomijając wskazania komputera pokładowego zlosnik.gif, masz jakieś bardziej wiarygodne wyliczenia z kalkulatora, suwaka logarytmicznego czy innego Androida? grinser006.gif. Ja mam w Clio 1,2/75 na kompie 5,4 hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif i nie mogę się doczekać drugiego tankowania żeby to zweryfikować hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

> co dalej robić? jak żyć z tym?

Sprzedawaj oszczędności!

grinser006.gif

Moje minimum z wyjazdu to 4,6 l /100km średnio na całym baku paliwa.

W cyklu miasto przez 5 dni i wioska w weekendy nie przekraczam 5,6l /100 km wink.gif

Teraz tylko czekam aż się turbina albo wtryski posypią, ale przez prawie 6 lat oszczędności w paliwie wygenerowały oszczędności pokrywające ewentualne awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pomijając wskazania komputera pokładowego , masz jakieś bardziej wiarygodne wyliczenia z

> kalkulatora, suwaka logarytmicznego czy innego Androida? . Ja mam w Clio 1,2/75 na kompie

> 5,4 i nie mogę się doczekać drugiego tankowania żeby to zweryfikować .

Wbrew pozorom wskazania z kompa są bardzo wiarygodne, próbowałem na początku liczyć "ręcznie" notując ile wlałem paliwa po określonym przebiegu, nie ma sensu liczyć kalkulatorem, "optymizm" kompa jest w granicach rozsądku (rozbieżności rzędu 0,1 - 0,2 l /100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

> co dalej robić? jak żyć z tym?

Moje HDI potrafi w sprzyjających okolicznościach pokazać zasięg 1400 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

> co dalej robić? jak żyć z tym?

Nie wiem jak Wy to robicie. XP użytkowany moim zdaniem najnormalniej raz trasa, raz miasto średnie spalanie z kompa 7.4. Jak samo miasto przez dłuższy czas to spokojnie 8 z małym hakiem. W trasie fakt śmignąć można i 1kkm ale w tempie emeryta, przy normalnych prędkościach autostradowych jakieś 700 km niewiem.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

> co dalej robić? jak żyć z tym?

Żony DCi zwyczajnie spala po mieście poniżej 5 l ale to małe gówienko Twingo grinser006.gif raz nawet poniżej 4 udało się zejść i to realnie nie z kompa...... bo go nie ma grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździmy wolno.

> Jeśli "normalna autostradowa" to 140 - 150 km/h to 1,5dCi wciągnie pewnie i ponad 7l /100 km

No wiesz XP 2.0HDI do demonów prędkości nie należy. Staram się jeździć tak aby nie tamować ruchu. Z tego co ja zauważyłem to komp potrafi pokazać wynik w przedziale (noga na gazie) od 4 do 15l. Faktycznie przy stałej prędkości ok 105 km komp się wyrównuje i pokazuje tak 5.4 do 5,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździmy wolno.

> Jeśli "normalna autostradowa" to 140 - 150 km/h to 1,5dCi wciągnie pewnie i ponad 7l /100 km

Ja co prawda mam benzyne 1,6 THP, ale nie jeżdżę szybko i trasa z Bialki do Rumi, jadać nie więcej niz 110 km/h wyszło 6,9 l/100km. w tamta strone jechałem szybciej i 8,2 l. Co ciekawe sprawdzałem chwilowe na kompie jadąc 110-130 i różnica to prawie 2 l /100 km icon_eek.gif 110 - 120 to litr róznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja co prawda mam benzyne 1,6 THP, ale nie jeżdżę szybko i trasa z Bialki do Rumi, jadać nie więcej

> niz 110 km/h wyszło 6,9 l/100km. w tamta strone jechałem szybciej i 8,2 l. Co ciekawe

> sprawdzałem chwilowe na kompie jadąc 110-130 i różnica to prawie 2 l /100 km 110 - 120 to

> litr róznicy

Niestety noPB nie sa zbyt ekonomiczne przy predkosciach autostradowych grinser006.gif

U mnie potrafi wciagnac dyszke, jak sie leci 140+...

Za to srednio mam raptem 1,5ltr roznicy pomiedzy 1.9dci a 2.0 noPB na przestrzeni 40kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak Wy to robicie. XP użytkowany moim zdaniem najnormalniej raz trasa, raz miasto średnie

> spalanie z kompa 7.4. Jak samo miasto przez dłuższy czas to spokojnie 8 z małym hakiem. W

> trasie fakt śmignąć można i 1kkm ale w tempie emeryta, przy normalnych prędkościach

> autostradowych jakieś 700 km

Ujezdzam zachipowanego XP i srednie mam na poziomie 6.9 a bylo ponad 7.0 ale to okazalo sie ze pedal przyspieszenia jest uwalony i jak rzucil wreszcie bledem to po wymianie spalanie znacvzaco spadlo. Aczkolwiek zauwazylem ze im wiecej latam z predkosciami autostradowymi tym wieksze spalanie. Predkosc tak do 130 km/h pozwalana na osiagniecie spalania na poziomie 6.2-6.6l . W moim przypadku sporo zalezy od pory roku latem przy upalach pali wiecej ze wzgledu na klime a zima ze wzgledu na mrozy przez dogrzewanie. Przez jakis czas jak auto bylo nowsze udawalo sie osiagac spalanie na poziomie 6.2 l na 100 km.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ujezdzam zachipowanego XP i srednie mam na poziomie 6.9 a bylo ponad 7.0 ale to okazalo sie ze

> pedal przyspieszenia jest uwalony i jak rzucil wreszcie bledem to po wymianie spalanie

> znacvzaco spadlo. Aczkolwiek zauwazylem ze im wiecej latam z predkosciami autostradowymi tym

> wieksze spalanie. Predkosc tak do 130 km/h pozwalana na osiagniecie spalania na poziomie

> 6.2-6.6l . W moim przypadku sporo zalezy od pory roku latem przy upalach pali wiecej ze

> wzgledu na klime a zima ze wzgledu na mrozy przez dogrzewanie. Przez jakis czas jak auto bylo

> nowsze udawalo sie osiagac spalanie na poziomie 6.2 l na 100 km.

> pozdr.

> M.

Klimę mam załączoną cały czas (tryb auto). Po zakupie wywalało mi 2 będy - pedału sprzęgła i wspomnianego przez ciebie pedału przyspieszenia. Wymiana piewszego (czujnika sprzęgła) przywróciła działanie tempomatu. Robię dość krótkie odciki więc uważam, że spalanie jest jaknajbardziej OK. Duży spadek spalania w moim przypadku przyniosła wymiana starych opon na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klimę mam załączoną cały czas (tryb auto). Po zakupie wywalało mi 2 będy - pedału sprzęgła i

> wspomnianego przez ciebie pedału przyspieszenia. Wymiana piewszego (czujnika sprzęgła)

> przywróciła działanie tempomatu. Robię dość krótkie odciki więc uważam, że spalanie jest

> jaknajbardziej OK. Duży spadek spalania w moim przypadku przyniosła wymiana starych opon na

> nowe.

Tez mam na "auto" ale kwestia jest tego kiedy dziala sprezarka. smile.gif

No to na krotkich odcinkach to to auto faktycznie pali wiecej. smile.gif

Maksymalnie udalo mi sie ukrecic nim niecale 1000 km. Ale to byla dluga trasa równe tempo i pomimo pełnego obciążenia spalanie wyszło niskie.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak Wy to robicie.

w zasadzie nihil novi:

- ciśnienie w oponach zawsze kontrolowane (teraz 2,3 atm)

- w miarę stałe prędkości na drodze (jestem szalonym maniakiem tempomatu zlosnik.gif )

- hamowanie silnikiem dokąd się da

- przewidywanie sytuacji

wolno nie jeżdżę, szybko też nie. kiedyś robiłem pomiary i na autostradzie Katowice - Brzesko (128 km autostradą A4) różnica pomiędzy 130 km/h, a 100/110 km/h którą to prędkością jeżdżę była ok. 10-15 minut. szybciej nie cisną, bo mam zawsze 2+2 na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim 1.9 Dci zrobiłem kiedyś prawie 1200 ale w trasie do Bułgarii. Normalnie mi spala przy dłuższych przejazdach do pracy (ok 40 km w jedną stronę + trochę po wawie) około 5,8-6 a jak tylko po wawie to 7-7,2 :/ z zamkniętym bagażnikiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

> co dalej robić? jak żyć z tym?

moje Clio DCI też bardzo mało paliło ok.gif

teraz już Ci nie powiem żeby nie skłamać ale jazda do moich rodziców 600km to spalał około pół baku hmm.gif

szok bardziej że w takim dużym aucie tak działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.