Jump to content
Sign in to follow this  
mrarek

jak nie kochać dCi

Recommended Posts

wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy mi nie wyświetliło palacz.gif chyba silnik zaczął paliwo produkować yikes.gif

co dalej robić? jak żyć z tym?

ivik.jpg

> co dalej robić? jak żyć z tym?

Ile to daje średnią l/100km?, bo nie mam teraz głowy do matematyki 270635636-JUMP2.gif.

jakieś 4,5/100 ale to mało prawdopodobne, bo:

1) jazda 80 trasa / 20 miasto

2) rano zimno (-3*)

3) często stoję z 2-5 minut na postoju nie gasząc silnika

jeśli RANGE by pokazywało 522 km to było by OK ok.gif

> jakieś 4,5/100 ale to mało prawdopodobne, bo:

A pomijając wskazania komputera pokładowego zlosnik.gif, masz jakieś bardziej wiarygodne wyliczenia z kalkulatora, suwaka logarytmicznego czy innego Androida? grinser006.gif. Ja mam w Clio 1,2/75 na kompie 5,4 hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif i nie mogę się doczekać drugiego tankowania żeby to zweryfikować hehe.gif.

z prawie 80 kkm już przejechanych średnia jest

1999673349_1.gif

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

> mi nie wyświetliło chyba silnik zaczął paliwo produkować

Sprzedawaj oszczędności!

grinser006.gif

Moje minimum z wyjazdu to 4,6 l /100km średnio na całym baku paliwa.

W cyklu miasto przez 5 dni i wioska w weekendy nie przekraczam 5,6l /100 km wink.gif

Teraz tylko czekam aż się turbina albo wtryski posypią, ale przez prawie 6 lat oszczędności w paliwie wygenerowały oszczędności pokrywające ewentualne awarie.

> A pomijając wskazania komputera pokładowego , masz jakieś bardziej wiarygodne wyliczenia z

> kalkulatora, suwaka logarytmicznego czy innego Androida? . Ja mam w Clio 1,2/75 na kompie

> 5,4 i nie mogę się doczekać drugiego tankowania żeby to zweryfikować .

Wbrew pozorom wskazania z kompa są bardzo wiarygodne, próbowałem na początku liczyć "ręcznie" notując ile wlałem paliwa po określonym przebiegu, nie ma sensu liczyć kalkulatorem, "optymizm" kompa jest w granicach rozsądku (rozbieżności rzędu 0,1 - 0,2 l /100km)

> Moje minimum z wyjazdu to 4,6 l /100km średnio na całym baku paliwa.

a czym powozisz?

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem, ale 1322 (700+622) km na jednym baku to jeszcze nigdy

Moje HDI potrafi w sprzyjających okolicznościach pokazać zasięg 1400 270751858-jezyk.gif

Mój 307 HDI pokazuje średnie 5,4 L/100. Też może być, ale i tak cenowo LPG wygrywa. skromny.gif

To jeszcze przejedz te 622 km. na tym co pozostało hehe.gif

> wiem, że 1,5 dCi jest oszczędnym silnikiem

Gratulacje, mi HDI nie pokazało nigdy więcej niz 1240km zasięgu beksa.gif

> To jeszcze przejedz te 622 km. na tym co pozostało

no jeżdżę i ubywa ok.gifpalacz.gif

Nie wiem jak Wy to robicie. XP użytkowany moim zdaniem najnormalniej raz trasa, raz miasto średnie spalanie z kompa 7.4. Jak samo miasto przez dłuższy czas to spokojnie 8 z małym hakiem. W trasie fakt śmignąć można i 1kkm ale w tempie emeryta, przy normalnych prędkościach autostradowych jakieś 700 km niewiem.gifpalacz.gif

Żony DCi zwyczajnie spala po mieście poniżej 5 l ale to małe gówienko Twingo grinser006.gif raz nawet poniżej 4 udało się zejść i to realnie nie z kompa...... bo go nie ma grinser006.gif

> trasie fakt śmignąć można i 1kkm ale w tempie emeryta, przy normalnych prędkościach

> autostradowych jakieś 700 km

Jeździmy wolno.

Jeśli "normalna autostradowa" to 140 - 150 km/h to 1,5dCi wciągnie pewnie i ponad 7l /100 km wink.gif

> Jeździmy wolno.

> Jeśli "normalna autostradowa" to 140 - 150 km/h to 1,5dCi wciągnie pewnie i ponad 7l /100 km

No wiesz XP 2.0HDI do demonów prędkości nie należy. Staram się jeździć tak aby nie tamować ruchu. Z tego co ja zauważyłem to komp potrafi pokazać wynik w przedziale (noga na gazie) od 4 do 15l. Faktycznie przy stałej prędkości ok 105 km komp się wyrównuje i pokazuje tak 5.4 do 5,7.

> Faktycznie przy stałej prędkości ok 105 km komp się wyrównuje i pokazuje tak 5.4 do 5,7.

Nie porównujmy Xsary Picasso do Megane grinser006.gif

Zwłaszcza przy prędkościach autostradowych, Picasso po prostu musi więcej spalić.

> Nie porównujmy Xsary Picasso do Megane

> Zwłaszcza przy prędkościach autostradowych, Picasso po prostu musi więcej spalić.

też prawda palacz.gif

zauważyłem jeszcze, że duże przełożenie na spalanie mają opony icon_eek.gif

> Jeździmy wolno.

> Jeśli "normalna autostradowa" to 140 - 150 km/h to 1,5dCi wciągnie pewnie i ponad 7l /100 km

Ja co prawda mam benzyne 1,6 THP, ale nie jeżdżę szybko i trasa z Bialki do Rumi, jadać nie więcej niz 110 km/h wyszło 6,9 l/100km. w tamta strone jechałem szybciej i 8,2 l. Co ciekawe sprawdzałem chwilowe na kompie jadąc 110-130 i różnica to prawie 2 l /100 km icon_eek.gif 110 - 120 to litr róznicy

> Ja co prawda mam benzyne 1,6 THP, ale nie jeżdżę szybko i trasa z Bialki do Rumi, jadać nie więcej

> niz 110 km/h wyszło 6,9 l/100km. w tamta strone jechałem szybciej i 8,2 l. Co ciekawe

> sprawdzałem chwilowe na kompie jadąc 110-130 i różnica to prawie 2 l /100 km 110 - 120 to

> litr róznicy

Niestety noPB nie sa zbyt ekonomiczne przy predkosciach autostradowych grinser006.gif

U mnie potrafi wciagnac dyszke, jak sie leci 140+...

Za to srednio mam raptem 1,5ltr roznicy pomiedzy 1.9dci a 2.0 noPB na przestrzeni 40kkm ok.gif

> Nie wiem jak Wy to robicie. XP użytkowany moim zdaniem najnormalniej raz trasa, raz miasto średnie

> spalanie z kompa 7.4. Jak samo miasto przez dłuższy czas to spokojnie 8 z małym hakiem. W

> trasie fakt śmignąć można i 1kkm ale w tempie emeryta, przy normalnych prędkościach

> autostradowych jakieś 700 km

Ujezdzam zachipowanego XP i srednie mam na poziomie 6.9 a bylo ponad 7.0 ale to okazalo sie ze pedal przyspieszenia jest uwalony i jak rzucil wreszcie bledem to po wymianie spalanie znacvzaco spadlo. Aczkolwiek zauwazylem ze im wiecej latam z predkosciami autostradowymi tym wieksze spalanie. Predkosc tak do 130 km/h pozwalana na osiagniecie spalania na poziomie 6.2-6.6l . W moim przypadku sporo zalezy od pory roku latem przy upalach pali wiecej ze wzgledu na klime a zima ze wzgledu na mrozy przez dogrzewanie. Przez jakis czas jak auto bylo nowsze udawalo sie osiagac spalanie na poziomie 6.2 l na 100 km.

pozdr.

M.

> Ujezdzam zachipowanego XP i srednie mam na poziomie 6.9 a bylo ponad 7.0 ale to okazalo sie ze

> pedal przyspieszenia jest uwalony i jak rzucil wreszcie bledem to po wymianie spalanie

> znacvzaco spadlo. Aczkolwiek zauwazylem ze im wiecej latam z predkosciami autostradowymi tym

> wieksze spalanie. Predkosc tak do 130 km/h pozwalana na osiagniecie spalania na poziomie

> 6.2-6.6l . W moim przypadku sporo zalezy od pory roku latem przy upalach pali wiecej ze

> wzgledu na klime a zima ze wzgledu na mrozy przez dogrzewanie. Przez jakis czas jak auto bylo

> nowsze udawalo sie osiagac spalanie na poziomie 6.2 l na 100 km.

> pozdr.

> M.

Klimę mam załączoną cały czas (tryb auto). Po zakupie wywalało mi 2 będy - pedału sprzęgła i wspomnianego przez ciebie pedału przyspieszenia. Wymiana piewszego (czujnika sprzęgła) przywróciła działanie tempomatu. Robię dość krótkie odciki więc uważam, że spalanie jest jaknajbardziej OK. Duży spadek spalania w moim przypadku przyniosła wymiana starych opon na nowe.

u mnie zmalało spalanie jak zresetowali mi skrzynie biegów zlosnik.gif

różnica 2L zlosnik.gif

> Klimę mam załączoną cały czas (tryb auto). Po zakupie wywalało mi 2 będy - pedału sprzęgła i

> wspomnianego przez ciebie pedału przyspieszenia. Wymiana piewszego (czujnika sprzęgła)

> przywróciła działanie tempomatu. Robię dość krótkie odciki więc uważam, że spalanie jest

> jaknajbardziej OK. Duży spadek spalania w moim przypadku przyniosła wymiana starych opon na

> nowe.

Tez mam na "auto" ale kwestia jest tego kiedy dziala sprezarka. smile.gif

No to na krotkich odcinkach to to auto faktycznie pali wiecej. smile.gif

Maksymalnie udalo mi sie ukrecic nim niecale 1000 km. Ale to byla dluga trasa równe tempo i pomimo pełnego obciążenia spalanie wyszło niskie.

pozdr.

M.

> Nie wiem jak Wy to robicie.

w zasadzie nihil novi:

- ciśnienie w oponach zawsze kontrolowane (teraz 2,3 atm)

- w miarę stałe prędkości na drodze (jestem szalonym maniakiem tempomatu zlosnik.gif )

- hamowanie silnikiem dokąd się da

- przewidywanie sytuacji

wolno nie jeżdżę, szybko też nie. kiedyś robiłem pomiary i na autostradzie Katowice - Brzesko (128 km autostradą A4) różnica pomiędzy 130 km/h, a 100/110 km/h którą to prędkością jeżdżę była ok. 10-15 minut. szybciej nie cisną, bo mam zawsze 2+2 na pokładzie

a może dlatego, że masz bagażnik otwarty ? dodatkowy spojler ? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

może...

ale dziś jeździłem z zamkniętym i wynik nadal mnie szokuje grinser006.gif

dk2f.jpg

> może...

> ale dziś jeździłem z zamkniętym i wynik nadal mnie szokuje claps.gif

raz tylko miałem taki zasięg... jak mnie ciągnęli na holu hehe.gif

wtedy produkował paliwo ? hehe.gif

Phi 270751858-jezyk.gif mi w Modusie po tankowaniu pokazał że na baku 1420km zrobię zlosnik.gif 1.4 16V 270751858-jezyk.gif

kolego - nie wiesz, co to dCi . benzynówkę to prawie każdy ma grinser006.gif

> kolego - nie wiesz, co to dCi . benzynówkę to prawie każdy ma

heh ok.gifzlosnik.gif

ja w swoim 1.9 Dci zrobiłem kiedyś prawie 1200 ale w trasie do Bułgarii. Normalnie mi spala przy dłuższych przejazdach do pracy (ok 40 km w jedną stronę + trochę po wawie) około 5,8-6 a jak tylko po wawie to 7-7,2 :/ z zamkniętym bagażnikiem wink.gif

moje Clio DCI też bardzo mało paliło ok.gif

teraz już Ci nie powiem żeby nie skłamać ale jazda do moich rodziców 600km to spalał około pół baku hmm.gif

szok bardziej że w takim dużym aucie tak działa smile.gif

no też jestem w szoku... teraz się nieco komp opamiętał, ale i tak dużo pokazuje

dk2f.jpg

Dci robi wrażenie, tutaj spalanie w Dacii Doker

znaczy co - chwilowym się podniecasz? oink.gif

Nie takie chwilowe, a całkowite uważam też zacne jak na tą budę, zwłaszcza że oglądam ten kanał od jakiegoś czasu i gość rzetelnie wszystko pokazuje i testuje.

5,1/100 na 1,5 tony masy?