Skocz do zawartości

Montaż pieca żeliwnego i podkładka pod niego na panele


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem piec żeliwny do pokoju zamiast kominka.

I mam teraz trzy pytanie do Was.

Pierwsze w jakiej odległości dać go od ściany ? Na ścianie gips i gładź.

A drugie pytanie na podłodze są panele. Wiadomo, że przestrzeń pod piecem grzeje wiec co dać płyte jakoś marmur, może granit? Tylko jakiej grubości (ile cm) no i co pod tą płytę. Czy dać ją bezpośrednio na panele czy może jakaś pianka z folią aluminiową (jak się daje za kaloryfery - styropian od strony paneli, a od płyty folia aluminiowa (grubość całości to + - kilka mm) a na to ta płyta marmurowa czy granitowa.

No i ostatnie pytanie ile taka płyta powinna wychodzić poza zarys pieca, głownie chodzi żeby czasem panele się nie stopiły smile.gif jak się zapali w takim piecu drewnem.

Piec (parametry i wymiary)

Moc nominalna - [kW] 12

Wymiary zewnętrzne wys. [mm] 1800

szer. 520

głęb. 450

Wymiary paleniska wys. [mm] 560

szer. 280

głęb. 260

Otwór paleniska wys. [mm] 300

szer. 190

Waga - [kg] 150

Średnica wylotu spalin - [kg] 130

Opał/paliwo - - drewno

7157f2da005976e11dca3e8ed004a84e.jpg

9c98b3331db5b96b8f10d9c47ce6b212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem piec żeliwny do pokoju zamiast kominka.

> I mam teraz trzy pytanie do Was.

> Pierwsze w jakiej odległości dać go od ściany ? Na ścianie gips i gładź.

> A drugie pytanie na podłodze są panele. Wiadomo, że przestrzeń pod piecem grzeje wiec co dać płyte

> jakoś marmur, może granit? Tylko jakiej grubości (ile cm) no i co pod tą płytę. Czy dać ją

> bezpośrednio na panele czy może jakaś pianka z folią aluminiową (jak się daje za kaloryfery -

> styropian od strony paneli, a od płyty folia aluminiowa (grubość całości to + - kilka mm) a na

> to ta płyta marmurowa czy granitowa.

> No i ostatnie pytanie ile taka płyta powinna wychodzić poza zarys pieca, głownie chodzi żeby czasem

> panele się nie stopiły jak się zapali w takim piecu drewnem.

> Piec (parametry i wymiary)

> Moc nominalna - [kW] 12

> Wymiary zewnętrzne wys. [mm] 1800

> szer. 520

> głęb. 450

> Wymiary paleniska wys. [mm] 560

> szer. 280

> głęb. 260

> Otwór paleniska wys. [mm] 300

> szer. 190

> Waga - [kg] 150

> Średnica wylotu spalin - [kg] 130

> Opał/paliwo - - drewno

Nie bedziesz mial problrmu z goracymi nogami tego pieca cieplo ucieka do goru i nogi powinny byc zimne wiec jak bardz chcesz mozesz postawic to bezposrednio na panele. Problem jest inny o ktorum nie wspomniales przy piecu bardzo sie syfi do dego czesto moze cos goracego z niego wyleciec na panele a wtedy kaplica. U mnie sprawdzila siesz szyba pod piec jest mega wutrzymala i nie wyglada zle. Co do wielkosci to musisz se dopasowac do rozmiaru pieca u mnnie jest ok 30cm po bokach i ok70 cm z przodu. Pamietaj tez o zabezpieczeniu wlotu do komina bo bedzie pekac sciana w tym miejscu od ciepla. Mozna to zrobc sznurem do uszcelniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bedziesz mial problrmu z goracymi nogami tego pieca cieplo ucieka do goru i nogi powinny byc

> zimne wiec jak bardz chcesz mozesz postawic to bezposrednio na panele. Problem jest inny o

> ktorum nie wspomniales przy piecu bardzo sie syfi do dego czesto moze cos goracego z niego

> wyleciec na panele a wtedy kaplica. U mnie sprawdzila siesz szyba pod piec jest mega

> wutrzymala i nie wyglada zle. Co do wielkosci to musisz se dopasowac do rozmiaru pieca u mnnie

> jest ok 30cm po bokach i ok70 cm z przodu. Pamietaj tez o zabezpieczeniu wlotu do komina bo

> bedzie pekac sciana w tym miejscu od ciepla. Mozna to zrobc sznurem do uszcelniania.

szyba mi się w ogóle nie podoba, a żonie jeszcze bardziej więc odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.