Skocz do zawartości

Rozrząd Hiena


jozekuno

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, pacjent 1.6 16V, jaki zestaw - pasek, rolki polecacie i wyczytałem gdzieś o zmianie koła na wale, nalot obecnie to 136 tyś w tym 50 tyś po zmianie rozrządu - wcześniej siedział oryginalny grinser006.gif

EDYTA:

Zapomniałem dodać iż sprzedający polecał pasek Gayetsa bo Conti podobno dzwoni yikes.gif a obecnie mam conti i nic nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, pacjent 1.6 16V, jaki zestaw - pasek, rolki polecacie i wyczytałem gdzieś o zmianie

> koła na wale, nalot obecnie to 136 tyś w tym 50 tyś po zmianie rozrządu - wcześniej siedział

> oryginalny

> EDYTA:

> Zapomniałem dodać iż sprzedający polecał pasek Gayetsa bo Conti podobno dzwoni a obecnie mam conti

> i nic nie słyszałem

W grudniu wymieniałem, kupiłem zestaw Dayco paska rozrządu, pompę zmieniałem wcześniej więc została.

Do tego doszły jeszcze jakieś dwie rolki.

Dzięki temu pozbyłem się irytującego wycia, Kolega który zmieniał mówił jedna z dwóch rolek nie była wymieniana przy ostatniej wymianie...

Była na tyle zużyta, że wypluła cały smar. Pewnie przy mrozach zamarzłaby i efekt wiadomy zlosnik.gif

Zamknąłem się w 420PLN, 150 robota, 50 dwie dodatkowe rolki i 220 zestaw paska Dayco.

U mnie 230kkm, koło na wale to które było. Ostatnia wymiana była 60kkm temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymieniam co 60 tyś tylko pasek conti a napinacz i rolke prowadzącą to różnych firm koyo skf ina jednak trzeba patrzeć na ich wykonanie gdyż firmy mają przeróżne zakłady produkcyjne na świecie i zdarzyło mi się, że uszczelniacz na rolce odrazu był źle założony. CO druga wymianę czyli co 120 tys wymieniam koło napędowe na wale i jest ono naprawde już wyeksploatowane i uszkadza pasek wtedy. Pompy wody jeszcze nie zmieniałem mam przejechane już 432 tyś km nikt mi w to nie wierzy ale tak jest. Pozdrawiam wszystkich 1.6 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak z tym kołem na wale, jedni piszą zmieniać, drudzy ze nie zmieniają, póki co to znajomy

> zrobił wstępną wycenę ,pasek conti i rolki INA i powiedział że w 200zł się zmieszczę

Nie wiem, zrób jak uważasz. Ja nie wymieniałem, w sumie to nawet nie pomyślałem o nim... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas wymiany rozrządu zmierz owe koło, gwarantuję że jego zużycie będzie do 2-3mm na środku jego zęba a więc pasek jest napędzany niecała powierzchnią co kwalifikuje owe koło do wymiany. na necie jest pasek conti plus rolka i napinacz za 270, należy pamiętać o pasku alternatora gdyż może potrzebna będzie jego wymiana no i koło wału które pewnie około 100 kosztuje, niestety na niektórych częściach nie oszczędzisz a nie wymieniając ich można dużo dołożyć w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.