Skocz do zawartości

Jak to jest z ABS przy uszkodzeniu czujnika?


franki

Rekomendowane odpowiedzi

> Załóżmy że pada czujnik ABSu. Oczywiście zapala się kontrolka itd. itp. Ale czy w takim przypadku

> komp całkowicie wyłącza ABS czy tylko ABS nie działa na kole z uszkodzonym czujnikiem?

Nie działa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze, najgorszy scenariusz to gdy uszkodzony jest przewód czujnika, wtedy w niespodziewanym momencie abs głupieje, czyli po dotknieciu na pedał hamulca niby załącza się abs ( bo czuć typowe drżenie pedału) ale auto prawie nie hamuje, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyjecie bezpiecznika od abs-u, wtedy mamy sprawny hamulec ale bez abs-u,niestety sam przerabiałem taką usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uszkodzony jeden czujnik. Objawiało się to tak, że przy manewrowaniu na parkingu lub zjeździe z kraweznika zapalała się kontrolka ABS. Do zgaszenia silnika kontrolka swieciła i ABS nie dzialał.

Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka gasła i ABS działał.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załóżmy że pada czujnik ABSu. Oczywiście zapala się kontrolka itd. itp. Ale czy w takim przypadku

> komp całkowicie wyłącza ABS czy tylko ABS nie działa na kole z uszkodzonym czujnikiem?

u mnie było tak że padł czujnik to ABS na żadnym kole nie działał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem uszkodzony jeden czujnik. Objawiało się to tak, że przy manewrowaniu na parkingu lub

> zjeździe z kraweznika zapalała się kontrolka ABS. Do zgaszenia silnika kontrolka swieciła i

> ABS nie dzialał.

> Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka gasła i ABS działał.

> dranio

Właśnie teraz mam identycznie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zawsze, najgorszy scenariusz to gdy uszkodzony jest przewód czujnika, wtedy w niespodziewanym

> momencie abs głupieje, czyli po dotknieciu na pedał hamulca niby załącza się abs ( bo czuć

> typowe drżenie pedału) ale auto prawie nie hamuje, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem

> jest wyjecie bezpiecznika od abs-u, wtedy mamy sprawny hamulec ale bez abs-u,niestety sam

> przerabiałem taką usterkę

w moim przypadku przy uszkodzonym przewodzie czujnika (przewod przegryziony przez jakies zwierzatko) zapalila sie kontrolka ABS. Przy doktnieciu pedalu hamowal normalnie, przy mocniejszym wcisnieciu pedalu hamulca - blokowal kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim wypadku nie powinien czasem odblokowywac koło w którym jest walniety przewóD (bo wykrywa

> pseudo poslizg), zaś pozostałe nie powinny hamować normalnie ( brak poślizgu i zablokowanych

> kół)

system abs jak i poduszki powietrzne ma system samo diagnozy-samonaprawy zlosnik.gif, czyli może tak być ze przekręcamy kluczyk zapalają się nam wszystkie kontrolki, następnie gasną wszystkie oprócz smarowania silnika i ładowania, uruchamiamy silnik wszystkie kontrolki zgasły i na przykład poruszymy kierownicą lub dotkniemy hamulca, w pierwszym przypadku niech pęknie taśma w zwijaku od poduszki powietrznej w kierownicy a w drugim przypadku jest uszkodzony nie czujnik abs-u bo tu wiadomo JEST uszkodzony i sie nie naprawi i system hamulcowy odłącza wszystkie koła z funkcji abs, i teraz gasimy silnik i odpalamy jeszcze raz i nagle zwijak taśmy poduszki ustawi się tak że uszkodzona ścieżka na chwile zewrze się z drugim końcem scieszki i kontrolka od poduszek nie zasygnalizuje nam ze jest ten układ niesprawny ale gdy tylko zakręcimy kierownica wiadomo ścieżki w taśmie się porusza i zaświeci się kontrolka o niesprawnych poduszkach, natomiast jeśli czujnik absu jet (sprawny)ale uszkodzony jest przewód owego czujnika i przy hamowaniu przewód się zwiera i rozwiera to układ komputera absu dostaje sprzeczne wiadomości , abs działa abs nie działa abs działa abs nie działa i wtedy niema prawie w w ogóle hamowania jak już pisałem niby pedał hamulca drzy ale hamowanie jest takie jabyś hamował na wypolerowanej tafli lodu a nie na suchym asfalcie

a to wszystko przez samo naprawę owych systemów, bo jeśli wymienisz uszkodzony czujnik abs-u to przy następnym uruchomieniu silnika kontrolka od układu abs już nie będzie się świecić informując o uszkodzeniu bo już wymieniliśmy czujnik na sprawny i nie musimy jechać na skaner ażeby aktywował nam system abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w moim przypadku przy uszkodzonym przewodzie czujnika (przewod przegryziony przez jakies

> zwierzatko) zapalila sie kontrolka ABS. Przy doktnieciu pedalu hamowal normalnie, przy

> mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca - blokował kola.

ale przewód całkowicie przegryziony a uszkodzony tylko drucik w przewodzie to zupełnie mogą być różne objawy zlosnik.gif, ile razy nieraz ruszało się uszkodzonym przewodem przy wtyczce i urządzenie elektryczne, raz działało a raz nie w zależności jak się druciki stykały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zawsze, najgorszy scenariusz to gdy uszkodzony jest przewód czujnika, wtedy w niespodziewanym

> momencie abs głupieje, czyli po dotknieciu na pedał hamulca niby załącza się abs ( bo czuć

> typowe drżenie pedału) ale auto prawie nie hamuje, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem

> jest wyjecie bezpiecznika od abs-u, wtedy mamy sprawny hamulec ale bez abs-u,niestety sam

> przerabiałem taką usterkę

A kontrolka świeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.