Skocz do zawartości

Klapka wlewu paliwa


jacekgdy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, przy ostatnim tankowaniu (nie chodzi o rachunek wink.gif), została mi w reku klapka od wlewu paliwa. Okazało się, że ułamał się kawałek z tworzywa, z tyłu klapki, w który wchodzi sprężynka.

i teraz pytanie za 100pkt, czy da się to jakoś naprawić, czy muszę szukać jakiejś używki w odpowiednim kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam mały problem, przy ostatnim tankowaniu (nie chodzi o rachunek ), została mi w reku klapka od

> wlewu paliwa. Okazało się, że ułamał się kawałek z tworzywa, z tyłu klapki, w który wchodzi

> sprężynka.

> i teraz pytanie za 100pkt, czy da się to jakoś naprawić, czy muszę szukać jakiejś używki w

> odpowiednim kolorze?

pewnie da sie dorobic

miec na wzor to co sie ulamalo, kawalek materialu, wyrobic, skleic i bedzie dzialalo

przynajmniej przez jakis czas

tylko czy

nie prosciej?

nie taniej?

nie szybciej?

wyjdzie kupic klapke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam mały problem, przy ostatnim tankowaniu (nie chodzi o rachunek ), została mi w reku klapka od

> wlewu paliwa. Okazało się, że ułamał się kawałek z tworzywa, z tyłu klapki, w który wchodzi

> sprężynka.

> i teraz pytanie za 100pkt, czy da się to jakoś naprawić, czy muszę szukać jakiejś używki w

> odpowiednim kolorze?

Foty daj dokładniej co popsułeś- foty swojej uszkodzonej klapki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam swojej, ale mam coś z netu

lutownica, klej i kawałek tworzywa i da radę wystrugać ok.gif

jeśli nie, to wymiana na używkę lub nową, ale pamiętaj o solidnym smarowaniu części ruchomych oink.gifhorse.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lutownica, klej i kawałek tworzywa i da radę wystrugać

nigdy nie lutowałem tworzywa hmm.gif

> jeśli nie, to wymiana na używkę lub nową, ale pamiętaj o solidnym smarowaniu części ruchomych

nie mów, że kiedys tam cos smarowałeś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie lutowałem tworzywa

zawsze musi być ten pierwszy raz, tylko uważaj,żeby nie przegrzać wink.gif

> nie mów, że kiedys tam cos smarowałeś

oczywiście, w każdym swoim pojeździe mam przesmarowane klapki wlewu, bo ciężko pracowały i nie chciałem urwać busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze musi być ten pierwszy raz, tylko uważaj,żeby nie przegrzać

chyba jednak poszukam używki

> oczywiście, w każdym swoim pojeździe mam przesmarowane klapki wlewu, bo ciężko pracowały i nie

> chciałem urwać

a u mnie pracowała bardzo lekko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano, przed montażem dobrze oczyść i przesmaruj

a jakim smarem jeszcze podpowiedz - bo plastik dziwnie potrafi reagowac na niektore smary - puchnie i moze byc tak ze lepsze wrogiem dobrego wink.gif

a tak serio... nie nadawaj chlopakowi zbednej roboty

jak klapka cala to mozne wyczyscic ale tylko ze wzgledow estetycznych, zakladac i zapomniec o temacie

stara pekla bo moze gdzies ktos za mocno otworzyl albo calkiem nieswiadomie zaczepil o klapke i zostalo naruszone to ucho a nie z powodu braku smarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakim smarem jeszcze podpowiedz - bo plastik dziwnie potrafi reagowac na niektore smary - puchnie

> i moze byc tak ze lepsze wrogiem dobrego

najpierw smar suchy - teflonowy i później smar stały biały, nadmiar usunąć i spokój na długo zlosnik.gifok.gif

> a tak serio... nie nadawaj chlopakowi zbednej roboty

> jak klapka cala to mozne wyczyscic ale tylko ze wzgledow estetycznych, zakladac i zapomniec o

> temacie

> stara pekla bo moze gdzies ktos za mocno otworzyl albo calkiem nieswiadomie zaczepil o klapke i

> zostalo naruszone to ucho a nie z powodu braku smarowania

ja bym w Stilo urwał, bo się zastało, wyczyściłem i nasmarowałem, 2 lata spokoju ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 793

pozaczepialbym tych z allegro co maja te klapki

a na poczatek mozesz wstapic do pierwszego lepszego goscia co "spawa" plastiki i za maks 20 zl zrobi - o ile to tworzywo da sie skleic oczywiscie

ja kleilem uchyt w reflektorze (kupielm nowy reflektor i zaraz przy wyjmowaniu z paczki udalo mi sie uchwyt jeden ulamac) - gosc mi skleil za 15 zeta i trzymalo jak lysy slepego za brode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam mały problem, przy ostatnim tankowaniu (nie chodzi o rachunek ), została mi w reku klapka od

> wlewu paliwa. Okazało się, że ułamał się kawałek z tworzywa, z tyłu klapki, w który wchodzi

> sprężynka.

> i teraz pytanie za 100pkt, czy da się to jakoś naprawić, czy muszę szukać jakiejś używki w

> odpowiednim kolorze?

Mialem to samo jakies 2 m-ce temu.

Poszukalem w necie sprzedawcy.

Kolo W-wy jest niedaleko Kałuszyna ... zadzownilem czy ma w kolorze.. pojechalem i wzialem ... chyba 50-80PLN i 5 min roboty.

Wg mnie nie ma szans tego skleic porzadnie (chyba ze wzmocnic, prostopadle do zlamania, jakimis wzmocnieniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem to samo jakies 2 m-ce temu.

czyli nie jestem sam zlosnik.gif

> Poszukalem w necie sprzedawcy.

> Kolo W-wy jest niedaleko Kałuszyna ... zadzownilem czy ma w kolorze.. pojechalem i wzialem ...

> chyba 50-80PLN i 5 min roboty.

> Wg mnie nie ma szans tego skleic porzadnie (chyba ze wzmocnic, prostopadle do zlamania, jakimis

> wzmocnieniami).

w necie znalazłem tylko jedna aukcje z moim kolorem, a sprzedawca jakiś mało komunikatywny, więc na na obecną chwilę spróbuje dac to pospawać ( polutować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety spawanie się nie sprawdziło, pusciło przy próbie założenia

> więc zostaje tylko druga opcja, szukanie używki

Jak dasz radę, to starej nie wywalaj, bo aż jestem ciekawy czemu puściło hmm.gif

Czy spawacz wzmocnienie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dasz radę, to starej nie wywalaj, bo aż jestem ciekawy czemu puściło

na razie na pewno nie wywale, bo mam ją prowizorycznie założoną grinser006.gif pusciło, bo to cieniutki plastyk jest wink.gif

> Czy spawacz wzmocnienie zrobił?

na tyle ile mógł, to zrobił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.