Skocz do zawartości

Mazda 6 czy Octavia VRS


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

> Koszt mazdy to 100tyś

> - benzyna

> - z tego co pamiętam 150 czy 160 Ps

> - klima automat i kilka innych bajerów

> Octavia tsi 220 Ps / tdi 186 Ps

> Cena 100 tyś

> wyposażenie : prawie wszystko

> i teraz bardzo ważne pytanie , co bardziej wkurzy sąsiada ? ( żart )

IMO nie ma nawet co porownywac wink.gif, jezeli potrzebujesz ciut wieksze aut z ciekawym i nowoczesnym designem. No i bardzie wkurzy sasiada niz przecietny samochod dla przedstawiciela handlowego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy potrzebujesz samochodu klasy D czy kompakta? To po pierwsze. A po drugie, to zależy Ci głównie

> na osiągach czy nie?

tak, nie i nie i tak sam nie wiem...nie potrzebuje na pewno auta do lansu...mazda jest fajna zewnętrzne ale octa daje więcej frajdy z jazdy..wie teoretycznie łatwy wybór ale...mazda jest ładna oslabiony.gif

bta np kia sportage z silnikiem 115 ps ON z jakimś lepszym wyposażeniem kosztuje prawie 90 tyś , Kia optima 130 ps to koszt 90 tyś...sorry ale nie dam za auto prawie 100tyś aby mieć tyle PS co w punto oslabiony.gif

Miałem kupic malibu ale wiadomo co się stało buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda będzie autem bardziej reprezentatywnym niż Octavia.

Octavia RS a nie VRS wink.gif a będzie dawać więcej frajdy z jazdy niż mazda - jest mniejsza, lżejsza (choć tu pewnie dużych różnic już nie ma).

Mazda jest jednak kawałkiem dużego, raczej dość solidnego Japońskiego auta a Skoda to dalej tylko Skoda grinser006.gif Choć już na pewno lepsza niż te kiedyś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt mazdy to 100tyś

> - benzyna

> - z tego co pamiętam 150 czy 160 Ps

> - klima automat i kilka innych bajerów

> Octavia tsi 220 Ps / tdi 186 Ps

> Cena 100 tyś

> wyposażenie : prawie wszystko

> i teraz bardzo ważne pytanie , co bardziej wkurzy sąsiada ? ( żart )

Jeśli brać pod uwagę "wszystko" to Octavia to będzie lepszy wybór.

Mocniejsze , mniej spali, lepiej wyposażone i mniej straci na wartości,

gwarancja za małą dopłatą nma 4 lata/120 kkm.

Mazda jest ładna i nietuzinkowa, sąsiadów podpytaj co kupić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie tym bardziej, że obcuję z tymi samochodami na co dzień.

dawaj jakieś konkrety. Ja się zastanawiam nad nową trójką jako następnym autem. Mimo, że realnie to pewnie jeszcze z rok zastanawiania, to chętnie już zbieram za i przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dawaj jakieś konkrety. Ja się zastanawiam nad nową trójką jako następnym autem. Mimo, że realnie to

> pewnie jeszcze z rok zastanawiania, to chętnie już zbieram za i przeciw

Trójka jest trochę za krótko w sprzedaży, żeby móc coś więcej powiedzieć na temat jej eksploatacji w przeciwieństwie do szóstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace temu miałem prawie identyczny dylemat - padło na Mazde - z tym, że żeby mięc duuużo więcej frajdy z jazdy wziałem 2.5 benzyne.

W moim porównaniu skoda miała tylko 2 atuty, niższą cene (gorsze wyposazenie) i troche lepsze osiągi w RS. Poza tym Mazda wymiata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...sorry ale nie dam za auto prawie 100tyś aby mieć tyle PS

> co w punto

punto z mocą opisywanej kii zrobi miazgę z Twojej ciężkiej mazdy

najpierw pomyśl, czy wolisz babski wybór - wygląd i kolor, czy wolisz szybciej się poruszać, wybór nasunie się sam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> punto z mocą opisywanej kii zrobi miazgę z Twojej ciężkiej mazdy

> najpierw pomyśl, czy wolisz babski wybór - wygląd i kolor, czy wolisz szybciej się poruszać, wybór

> nasunie się sam

Mazda nie osiąga dozwolonych prędkości na drogach? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> punto z mocą opisywanej kii zrobi miazgę z Twojej ciężkiej mazdy

> najpierw pomyśl, czy wolisz babski wybór - wygląd i kolor, czy wolisz szybciej się poruszać, wybór

> nasunie się sam

ta ciężka mazda w podstawoej wersji waży mniej od wiekszosci kompaktów na rynku tzn równe 1300 kg (czyli dokladnie tyle ile co Kia Ceed 1.6 CRDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta ciężka mazda w podstawoej wersji waży mniej od wiekszosci kompaktów na rynku tzn równe 1300 kg

> (czyli dokladnie tyle ile co Kia Ceed 1.6 CRDI)

To fakt, bardzo mocno obniżyli masę auta ok.gif Powiem, że Mazda 6 to bardzo poważny kandydat na moje następne auto, zaczekam jednak jeszcze, jakoś stopień sprężania 14 (czyli na poziomie współczesnego diesla, takiego jak MIVEC DiD, który ma 14.9) nie przekonuje mnie, zwłaszcza w kontekście naszego paliwa. Ale po roku będzie wiadomo, jak się to sprawuje ok.gif Mazda 3, a zwłaszcza 6 to naprawdę doskonały krok do przodu, zobaczymy co na to powie Mitsu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> benzyna 2.0 jest troche slabowita. Te 160KM jest niestety "papierowe"

> dopiero jest 2.5 optymalne do tego modelu

braciszek wlasnie mysli o 2.5 benzynie, bo tylko to u niego jest dostepne w wyposazeniu optimum, ale cos za nim łazi 4x4, wiec bierze pod uwage tez nowa Toyote rav4 (ktora moim zdaniem jest ochydna);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt, bardzo mocno obniżyli masę auta Powiem, że Mazda 6 to bardzo poważny kandydat na moje

> następne auto, zaczekam jednak jeszcze, jakoś stopień sprężania 14 (czyli na poziomie

> współczesnego diesla, takiego jak MIVEC DiD, który ma 14.9) nie przekonuje mnie, zwłaszcza w

> kontekście naszego paliwa. Ale po roku będzie wiadomo, jak się to sprawuje Mazda 3, a

> zwłaszcza 6 to naprawdę doskonały krok do przodu, zobaczymy co na to powie Mitsu

mitsu raczej nic nie powie bo nie ma odpowiednika smile.gif sigmy od dawna nie robią przecież smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> braciszek wlasnie mysli o 2.5 benzynie, bo tylko to u niego jest dostepne w wyposazeniu optimum,

> ale cos za nim łazi 4x4, wiec bierze pod uwage tez nowa Toyote rav4 (ktora moim zdaniem jest

> ochydna);)

Da się do niej przywyknąć zlosnik.gif

Z przodu jeszcze wygląda normalnie, tył jest kaszniasty, ale podejrzewam, że się opatrzy za rok czy 2 i nie będzie się mocno wyróżniać, to nie honda UFO grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta ciężka mazda w podstawoej wersji waży mniej od wiekszosci kompaktów na rynku tzn równe 1300 kg

> (czyli dokladnie tyle ile co Kia Ceed 1.6 CRDI)

to właśnie wszędzie chwalą, że mimo klasy D waży jak klasa C i pali w podobnych granicach co jest mega plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta ciężka mazda w podstawoej wersji waży mniej od wiekszosci kompaktów na rynku tzn równe 1300 kg

> (czyli dokladnie tyle ile co Kia Ceed 1.6 CRDI)

błagam Cię, wierzysz w te bajki producentów odnośnie masy i przyśpieszeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mazde skresla podejscie do kienta

> (szczegolnie wawa gorczewska)

prawie każdą

dodałbym do tego jeszcze ceny części z innej planety, jak coś się już jednak zepsuje w tym cudzie techniki po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawie każdą

> dodałbym do tego jeszcze ceny części z innej planety, jak coś się już jednak zepsuje w tym cudzie

> techniki po gwarancji

najlepsze jest to ze ta sama czesc tylko do innej marki kosztuje polowe mniej hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt mazdy to 100tyś

> - benzyna

> - z tego co pamiętam 150 czy 160 Ps

> - klima automat i kilka innych bajerów

> Octavia tsi 220 Ps / tdi 186 Ps

> Cena 100 tyś

> wyposażenie : prawie wszystko

> i teraz bardzo ważne pytanie , co bardziej wkurzy sąsiada ? ( żart )

Ojciec kupił nową Mazdę 6, dwa litry benzyna, skrzynia manual. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz auto wygląda świetnie, średnie spalanie z kulania się po Katowicach ma 6,7 litra za dwa miesiące posiadania samochodu, jak na 160 parę koni, chyba nieźle.. ale:

- po 2000 (dwóch tysiącach) kilometrów podczas hamowania czuć było bicie na kierownicy. Podjechał do ASO, tarcze hamulcowe wykazały zużycie kwalifikujące do wymiany na gwarancji yikes.gif

Tata jest kierowcą spacerowym, nie potrafiliśmy dojść do tego jak to się mogło stać. Jak dla mnie dziwna sprawa w nowym samochodzie tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> błagam Cię, wierzysz w te bajki producentów odnośnie masy i przyśpieszeń ?

Ja przyspieszeń nigdy nie mierzyłem, bo sprzętem nie dysponuję, ale kilka nowych samochodów ważyłem i jakichś szalonych odchyłek nie zaobserwowałem. Ważyłem na wadze węglowej, czyli z wszystkimi legalizacjami itp. ok.gif

Co do przyspieszeń to w czasie testów redakcyjnych całkiem spory odsetek aut ma lepsze czasy niż podawane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> błagam Cię, wierzysz w te bajki producentów odnośnie masy i przyśpieszeń ?

a w co mam nie wierzyć, wszędzie mam się spodziewać spisku i oszustwa ? icon_eek.gif

Samochodu nie ważyłem, osiągi samochodu są rewelacyjne, a spalanie po mieście jeszcze lepsze. Samochód daje świetną radość z jazdy. Czego mam chcieć wiecej od samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec kupił nową Mazdę 6, dwa litry benzyna, skrzynia manual. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz

> auto wygląda świetnie, średnie spalanie z kulania się po Katowicach ma 6,7 litra za dwa

> miesiące posiadania samochodu, jak na 160 parę koni, chyba nieźle.. ale:

> - po 2000 (dwóch tysiącach) kilometrów podczas hamowania czuć było bicie na kierownicy. Podjechał

> do ASO, tarcze hamulcowe wykazały zużycie kwalifikujące do wymiany na gwarancji

bicie i kwalifikacja do wymiany po 2kkm, to IMO krzywe tarcze, zdarza sie, takie przypadki byly i w Avensisach i w niektorych Subaru i wielu innych autach. Zazwyczaj wieksza predkosc, zhamowanie, wjazd w kaluze i tak kilka razy i moze byc po tarczach.

Dziwne tylko, ze to co piszesz styl jazdy nie byl agresywny. Wazne, ze serwis wymienil a nie odeslal, jako zuzycie z winy uzytkownika wink.gif

Ja bym nie przekreslal samochodu po takiej wpadce wink.gif tylko w te spalanie trudno jest mi uwierzyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przyspieszeń nigdy nie mierzyłem, bo sprzętem nie dysponuję, ale kilka nowych samochodów ważyłem

> i jakichś szalonych odchyłek nie zaobserwowałem. Ważyłem na wadze węglowej, czyli z wszystkimi

> legalizacjami itp.

to jesteś pierwszą osobą, nie raz słyszałem, że na takiej wadze wychodzi często ponad 100 kg nadwagi

> Co do przyspieszeń to w czasie testów redakcyjnych całkiem spory odsetek aut ma lepsze czasy niż

> podawane przez producenta.

chyba w gazetach, bo w praktyce często to pseudo szybkie sedany nie jadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochodu nie ważyłem, osiągi samochodu są rewelacyjne, a spalanie po mieście jeszcze lepsze.

No wyśmienite, producent obiecuje 7,8 do 100, a jak patrzę na filmiki to ledwo 9 robi licznikowego 100, gdzie mamy przekłamanie, więc do 105-110 powinniśmy patrzeć ok.gif

Rzekoma masa 1300kg, w grande miałem 60kg mniej oraz 30PS mnie, a miażdzyło przyśpieszeniem tą mazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.