Skocz do zawartości

soczewki valeo


Rekomendowane odpowiedzi

witam.po dłuuuuuuugich poszukiwaniach udało mi się zanabyć ww soczewki w stanie igiełeczka i do tego z kompletem żarówek ok.gif

podmianka już za mną i mam nadzieję że wieczorem zobacze różnice zlosnik.gifmam jednak maleńki problem,a mianowicie brak świateł postojowych sick.gifw lampach soczewkowych postojówki są tam gdzie kierunkowskazy i zastanawiam się gdzie podpiąć kabelki z wtyczki świateł postojowych(lampy kupiłem z wszystkimi wtyczkami ),żeby mi to ładnie wszystko grało hmm.gifmile widziany manual,albo opis (kolory kabelków) co do czego ok.gifz góry dzięki 20.GIF

ps.za cały komplet dałem 140zł palacz.gif

można zazdraszczać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd do postojowych bierzesz z głównej wtyczki do lampy, wtyczka jest taka sama (zresztą wesz, bo już podłączyłeś), ale w soczewkach jest jeden pin niewykorzystany, właśnie od postojowych.

Ja po prostu parę cm od głównej wtyczki odizolowałem dwa przewody (ten wspomniany wyżej oraz od masy) i dolutowałem porządnie kabelki do wtyczki do pozycyjnych (całe szczęście jak piszesz masz te wtyczki). Tak samo dla drugiej lampy.

Kolorów ani kolejności nie pamiętam, ale każdym miernikiem sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba najprościej i bez użycia miernika(bo nie mam blush.gif) będzie porównać wtyczki z soczewek z tymi co mam w aucie i będzie wiadomo które przewody nie były używane w soczewce i te właśnie trzeba będzie spiąć ze sobą do postojowych ok.gifchyba że się mylę oink.gif

właśnie wróciłem z testów na ciemnej i krętej drodze i jestem zachwycony yay.gif

jutro powalcze z kabelkologią ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba najprościej i bez użycia miernika(bo nie mam ) będzie porównać wtyczki z soczewek z tymi

> co mam w aucie i będzie wiadomo które przewody nie były używane w soczewce

Jeden nie był. Pozostałe trzy były. Z czego jeden to masa. Chce Ci się zgadywać? wink.gif Choć na 99% pamiętam, że masa jest tam czarna.

Miernik do takich potrzeb kosztuje 10zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.po dłuuuuuuugich poszukiwaniach udało mi się zanabyć ww soczewki w stanie igiełeczka i do

> tego z kompletem żarówek

> podmianka już za mną i mam nadzieję że wieczorem zobacze różnice mam jednak maleńki problem,a

> mianowicie brak świateł postojowych w lampach soczewkowych postojówki są tam gdzie

> kierunkowskazy i zastanawiam się gdzie podpiąć kabelki z wtyczki świateł postojowych(lampy

> kupiłem z wszystkimi wtyczkami ),żeby mi to ładnie wszystko grało mile widziany manual,albo

> opis (kolory kabelków) co do czego z góry dzięki

> ps.za cały komplet dałem 140zł

> można zazdraszczać

jak czasami czytam posty ludzi od kilku lat obecnych na forum to ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we wtyczce od lampy - czarny masa, zolty swiatla postojowe

jedna lampa zdrutowana,ale zaciekawiła mnie jedna rzecz.

mianowicie postojowe świecą zarówno same jak i ze światłami mijania i drogowymi icon_eek.gifto jest normalne????moze to się wydać głupie,ale ja na prawde nie wiem,bo nigdy nie zwróciłem na to uwagi blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsio dziala.temat ogarniety na tiptop.adres na szrot to nowa ruda ul.swidnicka108

Nie ściemniaj nam tutaj, tylko foty dawaj natychmiast, jak świeci teraz i poprzednio zlosnik.gif ale to już !!!, ja mam soczewki DJ i zenony - 4,3 palacz.gifzlosnik.gifadmin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ściemniaj nam tutaj, tylko foty dawaj natychmiast, jak świeci teraz i poprzednio ale to już

> !!!, ja mam soczewki DJ i zenony - 4,3

niestety fotek nie robiłem i musisz mi uwierzyć na słowo ok.gif

dodam tylko że stare lampy były w stanie agonalnym i jazda w nocy była praktycznie niemożliwa oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie demonizujmy. Ustaw jak należy i dbaj o ich czystość, żeby nie oślepiać, to będzie dobrze.

> Valeo ma b.kulturalną wiązkę.

niedługo zbliża się przegląd zobaczymy jak zareagują na hidy 5000k + symulację testu układu samopoziomującego + wysuwane spryski zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedługo zbliża się przegląd zobaczymy jak zareagują na hidy 5000k + symulację testu układu

> samopoziomującego + wysuwane spryski

Ale im wyższa temperatura barwowa, tym mniejsza czułość ludzkiego oka... Najlepiej w nocy widzimy przy 2700K -> zatem wkładanie 5000K jest, jak dla mnie, zupełnie bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale im wyższa temperatura barwowa, tym mniejsza czułość ludzkiego oka... Najlepiej w nocy widzimy

> przy 2700K -> zatem wkładanie 5000K jest, jak dla mnie, zupełnie bez sensu...

żebym to ja jeszcze tym autem w nocy jeździł.. zlosnik.gif aktualnie ze względu na sól na drogach czeka na lepsze czasy i kwitnie w garażu w +20*C . zlosnik.gif u mnie hid wszedł przede wszystkim za namową ludzi że niby +10 do lansu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żebym to ja jeszcze tym autem w nocy jeździł.. aktualnie ze względu na sól na drogach czeka na

> lepsze czasy i kwitnie w garażu w +20*C . u mnie hid wszedł przede wszystkim za namową ludzi

> że niby +10 do lansu

Nie lubię oślepiaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Soczewki w BBM mają bardzo ładne, ostre odcięcie wiązki, lepsze niż niejedne oryginalne ksenony.

soczewki do xenonów mają inne odcięcie....wiem bo jeżdżę teraz kijanką ceed z 2013r i tam odcięcie nie jest takie jak w BBMach czyli __/--- tylko jest prawie płaskie...tzn na środku jest taki jakby garbik i za nim odcięcie znowu opada do poziomu przed garbikiem ---=--- coś jak ten znaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> soczewki do xenonów mają inne odcięcie....wiem bo jeżdżę teraz kijanką ceed z 2013r i tam odcięcie

> nie jest takie jak w BBMach czyli __/--- tylko jest prawie płaskie...tzn na środku jest taki

> jakby garbik i za nim odcięcie znowu opada do poziomu przed garbikiem ---=--- coś jak ten

> znaczek

Ja w swoich soczewkach mam takie ___/--- i takie widziałem też w soczewkach od oryginalnych ksenonów: Audi, Opel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ledy h1 ???

Bardziew, panie.

Tungsram w wersji Sportlight lub Megalight i będziesz zadowolony.

Wbrew obiegowej opinii, że żarówki o podwyzszonej mocy świetlnej szybciej się przepalają, miałem je kilka lat i działały bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.