Skocz do zawartości

Sposób na złodzieja


karolKK

Rekomendowane odpowiedzi

> tak, właśnie chciałem o to spytać

> Przyjeżdząją na bombach włączonych i jeszcze wystawiają trójkąt taki jak przy wypadkach, tylko nie

> z napisem "wypadek" tylko"uwaga kradzież"

Tak na szybko znalezione:

pierwszy artykuł

drugi artykuł

Poza tym czasem na jakimś forum czytałem o przypadkach gdzie auto zdechło w trasie, właściciel musiał je zostawić na noc i rano już go nie było. Logiczne jest że wtedy też została użyta laweta skoro auto było niesprawne.

Jak ma być kompletnie za darmo to chyba tak by trzeba robić jak Jaś Fasola smile.gif - wyjmować kierownice na noc. Zaskoczenie gwarantowane.

Natomiast ukryty wyłącznik powinien zrobić ktoś z głową - bo samo odcięcie pompy jest mało skuteczne. Taki ukryty wyłącznik powinien zwierać a nie rozwierać. Trudniej jest go wtedy wykryć - ale szczegóły to już elektryk może podać jak to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio masz jakąś paranoje sick.gif

Z darmowych sposobów to jedynie przycisk na pompe paliwa lub rozrusznik ....

Z tanich to lokalizator GPS , rejestrator itp.

Amatorzy nie kradną takich aut a profesjonaliście i tak ukradną co byś nie wsadził ....

Zaparkuj pod oknami , latarnią , komisariatem , pod kamerą przemysłową i idź spać bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na szybko znalezione:

> pierwszy artykuł

> drugi artykuł

> Poza tym czasem na jakimś forum czytałem o przypadkach gdzie auto zdechło w trasie, właściciel

> musiał je zostawić na noc i rano już go nie było. Logiczne jest że wtedy też została użyta

> laweta skoro auto było niesprawne.

> Jak ma być kompletnie za darmo to chyba tak by trzeba robić jak Jaś Fasola - wyjmować kierownice

> na noc. Zaskoczenie gwarantowane.

> Natomiast ukryty wyłącznik powinien zrobić ktoś z głową - bo samo odcięcie pompy jest mało

> skuteczne. Taki ukryty wyłącznik powinien zwierać a nie rozwierać. Trudniej jest go wtedy

> wykryć - ale szczegóły to już elektryk może podać jak to wykonać.

Ciekawe artykuły, nie powiem bo pomysłowe to ale i maksymalnie bezczelne.

Jednak mój samochód, tak jak większość aut nie łapie się pod założenia tego procederu.

Samochodem jeżdzę codziennie, nie stoi nawet jednego dnia nieruszany. Do tego codziennie staję w innym miejscu parkingu co już samo w sobie jest sygnałem, że auto nie zimuje.

Ponadto musiało trafić na wyjątkowych naiwniaków, którzy niby podeszli spytać co to za powód odholowania ale jak otrzymali bajkę o straży miejskiej to odpuścili.

U mnie na osiedlu była taka sytuacje, że 2 lata temu sąsiadowi zaczął alarm wyć, nie było go w domu, to po nitce do kłębka doszli sąsiedzi i zdobyli numer telefonu i zadzwonili do pracy - przyjechał, wyłączył. Alarm wył jakieś 15min, a zainteresowali się już po 5. Pozostałe 10min zajęło im szukanie namiaru na sąsiada. Sąsiad z mojego piętra więc wiem doskonale, bo opowiadał.

Nie wspominam już o sytuacjach typu ktoś kogoś zablokował i nie może wyjechać - od razu wiedzą do kogo zapukać, zadzwonić. Osiedle do małych nie należy.

To teraz sobie wyobraź, że w biały dzień laweta przyjeżdża - a emeryci wiszą na parapetach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serio masz jakąś paranoje

> Z darmowych sposobów to jedynie przycisk na pompe paliwa lub rozrusznik ....

> Z tanich to lokalizator GPS , rejestrator itp.

> Amatorzy nie kradną takich aut a profesjonaliście i tak ukradną co byś nie wsadził ....

> Zaparkuj pod oknami , latarnią , komisariatem , pod kamerą przemysłową i idź spać bez stresu.

Ja mam paranoję? Czy Ci co mnie straszą lawetami w tym wątku?

Ja tylko pytam jak utrudnić kradzież byle frajerowi w tym fachu.

Wspomniałem już, że na fachowca nie ma rady.

Swoją drogą to teraz mi się przypomniało jak mojemu wujkowi w latach 80tych skradli malucha miesięcznego, odebrał z Polmozbytu nowego.

Było to Boże Narodzenie, chyba drugie święto. Dzień wcześniej wrócili z ciocią od rodziny z drugiego końca Polski, dojechał do domu na oparach paliwa. Tej nocy auto ukradli i zostało znalezione porzucone rano 500m dalej na parkingu pod innym blokowiskiem. Po naprawie stacyjki silnik nie chciał odpalić, bo nie było paliwa zlosnik.gif

To jest chyba naskuteczniejszy sposób na złodzieja, bo chyba żaden się tego nie spodziewa jak mu zdechnie po paruset metrach od miejsca kradzieży zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam paranoję? Czy Ci co mnie straszą lawetami w tym wątku?

A jak to inaczej nazwać .... Prawdopodobieństwo ,że ci ukradną auto jest tak małe, że nie warto sobie tym zaprzątać głowy.

> Ja tylko pytam jak utrudnić kradzież byle frajerowi w tym fachu.

Byle frajer weźmie się za inne auto, które łatwo ukraść.

> Wspomniałem już, że na fachowca nie ma rady.

> Swoją drogą to teraz mi się przypomniało jak mojemu wujkowi w latach 80tych skradli malucha

> miesięcznego, odebrał z Polmozbytu nowego.

> Było to Boże Narodzenie, chyba drugie święto. Dzień wcześniej wrócili z ciocią od rodziny z

> drugiego końca Polski, dojechał do domu na oparach paliwa. Tej nocy auto ukradli i zostało

> znalezione porzucone rano 500m dalej na parkingu pod innym blokowiskiem. Po naprawie stacyjki

> silnik nie chciał odpalić, bo nie było paliwa

> To jest chyba naskuteczniejszy sposób na złodzieja, bo chyba żaden się tego nie spodziewa jak mu

> zdechnie po paruset metrach od miejsca kradzieży

może i jest jakiś sposób wink.gif ale pusto w baku to nie najlepszy pomysł grinser006.gif (korozja, woda , syf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tej nocy auto ukradli i zostało

> znalezione porzucone rano 500m dalej na parkingu pod innym blokowiskiem. Po naprawie stacyjki

> silnik nie chciał odpalić, bo nie było paliwa

> To jest chyba naskuteczniejszy sposób na złodzieja, bo chyba żaden się tego nie spodziewa jak mu

> zdechnie po paruset metrach od miejsca kradzieży

Kiedyś mi rozbebeszyli zamek i stacyjkę z przewodami w strupieszałym polonezie. Ale (jak przypuszczam) gdy usłyszeli piękny gang silnika na chodzącego na 3 cylindrach, to odpuścili łup hehe.gif

W sumie może to byłby jakiś sposób... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prezes znajomej kupił nowe Audi A6 full opcje - trzymane w garażu, jak wyjeżdżał do centrum

> handlowego to na parking strzeżony..aż do momentu, jak jechał do domu, czarny ML zajechał

> drogę, koleś wyciągnął giwerę - audi pojechało z nowym właścicielem

Albo to było 100 lat temu albo jest drugie dno i ktoś komuś leciał kasę a auto poszło w zastaw albo dla odebrania AC.

U mnie w okolicy z droższych fur jeździ Maserati, ze 3 nówki prosiaki Cayenne, BMW M5 F10 na hitlerowskich blachach, i jakoś nic nie ginie w ten sposób.Zwykłe BMW 7 albo Audi A6 to nawet nie zwraca uwagi. Raz na rok obrobią jakąś chatę na śpiocha, zawiną kluczyki i odjadą autem z garażu. Ale daaaawno nie słyszałem by kogoś z auta wyciągnięto. To nie te czasy. Wszędzie pierdylion kamer, monitoringów. Za duze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak samo jak w biznesie - nie inwestuje się w przedsięwziecie o wątpliwej stopie zwrotu lub

> wręcz gdy wiadomo, że ta stopa będzie niziutka..

Ok tylko pamiętaj, że nie każdy złodziej ma rozum i czasem kradną tylko po to żeby się przejechać, coś ukraść, itp.

Ale podejrzewam, że nie potrzebnie się boisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC. Teraz staje się to dla mnie już ekonomicznie

> nieuzasadnione.

dopoki nie przypakujesz w kogos na sniegu.

Koles AC nie mial bo szkoda 800 zl, i nagle jedzie, jakis olej i bum..4300 naprawa

Pomijam stres przy CH, wyjscia do kina, wyjazdu na wakacje.

Sorki, ale stracic 17 tysi i pewna historie auta za 1200 zl to glupota.

ja mialem na LANOSA o wartosci 4700 AC za 700 zl i....dzieki bogu bo chwila nieuwagi na luku i...bum czolowo, calka ale naprawilem bo wystarczylo 3400zl bo wiem co mam mechanicznie wiec zonka powozi furmanka, a jak otrze to nie zal.

Teraz oczywiscie juz bez OC bo udzial w wartosci to jakies 35% , hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu gorzej? Ja tez mam garaz za 150zł miesięcznie na blokowisku, od roku, po ponad 10 latach

> parkowania pod chmurką i po prostu widze same zalety zarówno latem jak i zimą

Ale co Ty dyskutujesz z takimi argumentami...

Jedyną trudnością i to przy naprawdę dużych opadach jest łopata w dłoń i odkopanie garażu - 10-15min. Przy normalnych opadach odgarniam otwierając wrota.

Wszelkie skrobanie szyb, kucie lodu odpada. Umyte auto w garażu zostawiam na tydzień i wyjeżdżam lśniącym po tygodniu, a po tygodniu stania pod blokiem jest brudne, zacieknięte od deszczu, w lecie zakurzone.

Można to przeliczyć na ilość zużytych odmrażaczy do szyb, skrobaczek, rzadsze mycie w lecie bo się nie kurzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo to było 100 lat temu albo jest drugie dno i ktoś komuś leciał kasę a auto poszło w zastaw albo

> dla odebrania AC.

> U mnie w okolicy z droższych fur jeździ Maserati, ze 3 nówki prosiaki Cayenne, BMW M5 F10 na

> hitlerowskich blachach, i jakoś nic nie ginie w ten sposób.Zwykłe BMW 7 albo Audi A6 to

> nawet nie zwraca uwagi. Raz na rok obrobią jakąś chatę na śpiocha, zawiną kluczyki i odjadą

> autem z garażu. Ale daaaawno nie słyszałem by kogoś z auta wyciągnięto. To nie te czasy.

> Wszędzie pierdylion kamer, monitoringów. Za duze ryzyko.

Wracał drogą gdzie nie ma kamer tylko droga i las ok.gif

Dostał kasę z AC i kupił inne auto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomimo wszelkich ubezpieczen mam to pomontwane w kazym samochodzie & motocyklu. LINK

> Na bateryjce dziale 3-4 dni

> Zapasowa bateria w komplecie ale przykladowo ja mam podlaczone na stale pod zasilanie.

> Tanie, proste, skuteczne

właśnie zamówiłem - brałeś u tego sprzedawcy z linka? jaką kartę sim włożyłeś? z jaką dokładnością pokazuje ci lokalizację w edi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja już podjąłęm decyzję - nie chcę AC, co już dość wyraźnie zaznaczyłem na początku. Pytałem

> tylko o domowe sposoby utrudnienia kradzieży. Zdaje sobie sprawę, że jak będą chcieli ukraść

> to przylecą śmigłowcem z magnesem i zabiorą.

> Tyle tylko, że ja jako złodziej bym szacował ryzyko w stosunku do potencjalnych zysków.

> To tak samo jak w biznesie - nie inwestuje się w przedsięwziecie o wątpliwej stopie zwrotu lub

> wręcz gdy wiadomo, że ta stopa będzie niziutka..

Wartość auta nie ma znaczenia. Auta chyba glownie kradzione są na części, a wiadomo, ze używane części kupuję się nie do nowek tylko wlasnie aut w podobnym wieku do twojego auta. Jak poprzednicy polecam wykupic mini casco. Zaplacisz maksymalnie 200 zl jak twoje auto jest wysoko w rankingu kradzieży, ale masz spokuj.

Tylko ty chyba jie szukasz dobrej rady, tylko zapewnienia, że nie ukradna ci auta?

Czy podprowadzenie civica za 15k pln za pomocą lawety jest mozliwe i warte zachodu? Nie wiem, ale jakies 7 lat temu w srodku nocu obudzil mnie alarm. Podszedlem do okna i zobaczyłem dsoch gosci grzebiacych pod maską stojącej na srodku drogi osiedlowej skody felicji ! Nie wiem moze to byli koledzy freda77 i fani felicji ale goscie uciekli dopiero jak wybiegl wlasciciel auta. Także zależało im na tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie zamówiłem - brałeś u tego sprzedawcy z linka? jaką kartę sim włożyłeś? z jaką dokładnością

> pokazuje ci lokalizację w edi?

Dokladnosc do 2 metrow. Wsadzilem karte piersza doladowana co mialem pod reka http://www.vectonemobile.co.uk/

Zamow sobie jeszcze przejsciowke 12V na USB (sa po 1 funcie i przesykla za FREE) maly drucik i wpielem pod bezpiecznik zeby dzialalo 24/7

Oczywicie calosc sprytnie ukryta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś mi rozbebeszyli zamek i stacyjkę z przewodami w strupieszałym polonezie. Ale (jak

> przypuszczam) gdy usłyszeli piękny gang silnika na chodzącego na 3 cylindrach, to odpuścili

> łup

> W sumie może to byłby jakiś sposób...

Moj ojciec kiedyś podszedł do swojego poloneza, otworzył drzwi kluczykiem, wsiadł i ... o ku...ra to nie moje auto. Jego stalo kilka metrow dalej. Poldki chyba zamki mialy od pamiętników dla dziewczynek. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 kolegi dziadek zabezpieczał swojego Fiata Uno w ten sposób, że pod koralikowy pokrowiec, na siedzenie kierowcy kładł deskę z wbitym w nią okopconym gwoździem. Metoda dość niehumanitarna. Potem gość bardzo się chwalił wszytskim, że to rozwiązanie jest bardzo skuteczne, bo mu Uniaka nie ukradli - tylko nie mówił, że prawdopodobnie nigdy nie próbowali. Jakaby spróbowali to by obolali, ale pojechali.

Prawda jest taka, że skutecznych zabezpieczeń nie ma - jak złodzieje będą chcieli ukraść, to każde zabezpieczenie obejdą - niestety.

W stosunku do liczby zarejestrowanych samochodów, ta ilość która co roku ginie w Polsce , stanowi zaledwie promil. Trzeba mieć naprawdę mega pecha, żeby padło akurat na Twój samochód.

Życzę Ci szczęścia, żeby nigdy nie padło na Twój 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W latach 90 kolegi dziadek zabezpieczał swojego Fiata Uno w ten sposób, że pod koralikowy

> pokrowiec, na siedzenie kierowcy kładł deskę z wbitym w nią okopconym gwoździem. Metoda dość

> niehumanitarna.

Metoda niehumanitarna, ale raczej dla dziadka kolegi.

Mój dziadek, stary wojskowy, zastawił z kolegami z jednostki sidła na na gnojka, który kilka razy włamywał się do altanki i kradł narzędzia. Pech chciał, że pułapka była skuteczna, a złodziej głupi. Sprawa ciągnęła się długo i mimo znajomości tu i tam facet zrobił na tym interes życia.

Z tego gwoździa złodziej mógłby w naszym pięknym kraju wyciągnąć kilkukrotność wartości Uniacza, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metoda niehumanitarna, ale raczej dla dziadka kolegi.

> Mój dziadek, stary wojskowy, zastawił z kolegami z jednostki sidła na na gnojka, który kilka razy

> włamywał się do altanki i kradł narzędzia. Pech chciał, że pułapka była skuteczna, a złodziej

> głupi. Sprawa ciągnęła się długo i mimo znajomości tu i tam facet zrobił na tym interes życia.

> Z tego gwoździa złodziej mógłby w naszym pięknym kraju wyciągnąć kilkukrotność wartości Uniacza,

> niestety.

W tym temacie pomijamy tego typu rozwiazania. W moim przypadku jak uparty frajer zostal ustrzelony z wojskowej flary to przelecial przez ulice. Facet nie byl w stanie wyjsc z krzakow w ktore wpadl i milicja przyjechala. No ale to byly inne czasy i dziadek z mundorowymi wiedzial jak rozmawiac. Pytali sie ze smiechem czy zabierac czy dobic pacjenta na miejscu.

Chocby samochod byl na noc niezamykany to i tak by nikt go nie dotknal bo wiesc o wydarzeniu rozeszla sie bardzo szybko po okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mysle ze jakims rozwiazaniem jest lokalizator GPS, Ja juz parę lat jezdze z Alfatrackiem: www.sklep-seko.pl/?pages=alfatrack/lokalizator_s200 urzadzenie sprawuje sie dobrze ale nikt mi nie chciał ukrasc auta wiec w akcji bojowej lokalizatora nie uzywałem :)

 

Wykop jeszcze ze dwa kilkuletnie posty, do każdego wstaw linka do sklepu, nikt się nie zorientuje, że to nachalna reklama...  :smirk: 

 

Do widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszelkich ubezpieczen mam to pomontwane w kazym samochodzie & motocyklu. LINK

Na bateryjce dziale 3-4 dni

Zapasowa bateria w komplecie ale przykladowo ja mam podlaczone na stale pod zasilanie.

Tanie, proste, skuteczne

 

Wogole nie skuteczne. Wystarczy prosty zagluszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zakupy czasem jeździsz tym autem? Wtedy zostawiasz kogoś w środku do pilnowania? A co z kinem? Kupujesz bilety na dwa seanse po kolei, by zawsze był ktoś w samochodzie? :D

Zalożę się, że nawet jak byś nie zamykał tego paździerza przez miesiąc, to nic mu się nie stanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z "domowych" sposobów na złodzieja (czyli tych bezkosztowych) polecacie?

 

 

Stary smartfon, karta za 5 z rocznym dostępem, ładowarka samochodowa-ustawiasz historię lokalizacji i dostęp do GPS, podciągasz zasilanie z aku, żeby stale ładowało smarka, chowasz go gdzieś w bagażniku pod wykładziną i masz lokalizator samochodu. Po zakońzzeniu akcji "ochrona" tel sprzedajesz odzyskując 95% kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stary smartfon, karta za 5 z rocznym dostępem, ładowarka samochodowa-ustawiasz historię lokalizacji i dostęp do GPS, podciągasz zasilanie z aku, żeby stale ładowało smarka, chowasz go gdzieś w bagażniku pod wykładziną i masz lokalizator samochodu.

Można zainstalować na telefonie aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=wialon.GPS_Tag_Orangeodpowiednio ją skonfigurować i na stronie http://gps-trace.com/ lub na smartfonie (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gurtam.gps_trace_orange&hl=pl) można monitorować samochód (jest historia tras, prędkość pojazdu, alarmy na obszar, prędkość itp)

Taki budżetowy monitoring :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 19:54

AkuQ, dnia 29 Lip 2015 - 2:06 PM, napisał:

Stary smartfon, karta za 5 z rocznym dostępem, ładowarka samochodowa-ustawiasz historię lokalizacji i dostęp do GPS, podciągasz zasilanie z aku, żeby stale ładowało smarka, chowasz go gdzieś w bagażniku pod wykładziną i masz lokalizator samochodu.

Można zainstalować na telefonie aplikację https://play.google.....GPS_Tag_Orangeodpowiednioją skonfigurować i na stronie http://gps-trace.com/ lub na smartfonie (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gurtam.gps_trace_orange&hl=pl) można monitorować samochód (jest historia tras, prędkość pojazdu, alarmy na obszar, prędkość itp)

Taki budżetowy monitoring :)

 

Tak, tylko te wszystkie informacje są zwracane w jaki sposób? Otóż za pomocą internetu, czyli potrzebny jest stosowny transfer - 5zł na rok nie wystarczy w żaden sposób, no chyba, że za interent w aplikacji nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, tylko te wszystkie informacje są zwracane w jaki sposób? Otóż za pomocą internetu, czyli potrzebny jest stosowny transfer - 5zł na rok nie wystarczy w żaden sposób

Kupujemy na allegro taka karte:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=orange+free&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-0629

Po roku przedluzamy o kolejny rok wysylajac sms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy na allegro taka karte:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=orange+free&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-0629

Po roku przedluzamy o kolejny rok wysylajac sms

 

Nawet nie musi być tak wielka, teraz sporo promocji wakacyjnych do wyczerpania transferu, na sam gps znikome, wręcz śladowe ilości transferu idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.