Skocz do zawartości

Termometr na podczerwien Lidl


Pawel Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

...

> warte to cos?

Miałem taki sam tylko innej firmy. W sumie pirometr dobra rzecz. Trochę oszukuje bo nie zawsze znana jest dokładna emisyjność materiału ale do zgrubnych pomiarów się nadaje.

Łatwo wychwycić mostki cieplne w budynku, zbadać jak grzeją grzejniki, sprawdzić bezdotykowo, która rura jest od ciepłej a która od zimnej wody itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-ADBF73C0-...ail&id=6770

> warte to cos?

> wiem, ze to nie kamera termowizyjna ale co nieco moze da sie wychwycic?

Wydaje mi się, że ten sam efekt będziesz miał z takim termometrem, tylko z mniejszym zakresem pomiaru:

termometr-na-podczerwien-multithermo-3-w-1_0_b.jpg

Akurat taki mam, więc nie mam potrzeby wydawać 99zł grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-ADBF73C0-...ail&id=6770

> warte to cos?

> wiem, ze to nie kamera termowizyjna ale co nieco moze da sie wychwycic?

A jaki ma parametr skupienia D/S ?

Bo są od 1:1 do 15:1

Ja mam taki z 1:1 i dobrze mierzy na małe odległości.

Jak chcesz mierzyć na większe dystanse to co najmniej musi być 10:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Naprawdę trzeba do tego odpowiedniego urządzenia ;-)

To zależy gdzie jest miejsce mierzone.

Jeśli rury są w kanale instalacyjnym, dwa metry poniżej podłogi, tak jak ostatnio miałem to inaczej się nie da. I weź tu znajdź, która jest z zimną wodą, skoro budynek jest sprzed 50 lat i nie ma planów.

Albo mostki termiczne przy suficie. Rękę przykładać z drabiny?

Albo grzejnik, niby jak zmierzyć zwyczajnym termometrem? Przykleić taśmą i zalać klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że ten sam efekt będziesz miał z takim termometrem, tylko z mniejszym zakresem

> pomiaru:

Zgadza się. Tylko błędy pomiarów będą jeszcze większe. Zdaje się, że nie można w nim w ogóle ustawić emisyjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Tylko błędy pomiarów będą jeszcze większe. Zdaje się, że nie można w nim w ogóle

> ustawić emisyjności?

Oczywiscie, ze nie mozna - pomiar z odleglosci wiekszej, jak 10cm, nie ma specjalnie sensu, ale tak, to daje rade do orientacyjnego pomiaru. Tym z lidla tez sobie mostkow na zewnatrz budynku nie zmierzysz - mialem taki w rece i pomiar z odleglosci kilku m byl o 5 stopni nizszy, niz z 10cm. Do tego celu sluza kamery termowizyjne, albo termometry o duzo wyzszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Tym z lidla tez sobie mostkow na zewnatrz budynku

> nie zmierzysz - mialem taki w rece i pomiar z odleglosci kilku m byl o 5 stopni nizszy, niz z

> 10cm...

No to w tym, który używałem nie miała znaczenia odległość. Przynajmniej w zakresie praktycznego użycia, czyli do kilku m. Byle mierzony obiekt był w polu pomiarowym.

Oczywiście im dalej tym bardziej temperatura uśredniona z powierzchni, coraz większego pola.

Taki miałem:

89558863_1_644x461_pirometr-raytek-raynger-st80-odessa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie, ze nie mozna - pomiar z odleglosci wiekszej, jak 10cm, nie ma specjalnie sensu, ale

> tak, to daje rade do orientacyjnego pomiaru. Tym z lidla tez sobie mostkow na zewnatrz budynku

> nie zmierzysz - mialem taki w rece i pomiar z odleglosci kilku m byl o 5 stopni nizszy, niz z

> 10cm.

A wziąłeś pod uwagę kąt odczytu?

Z kilku metrów mierzysz średnią temp z metra kwadratowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-ADBF73C0-...ail&id=6770

> warte to cos?

> wiem, ze to nie kamera termowizyjna ale co nieco moze da sie wychwycic?

właśnie kupiłem go, ostatnią sztukę dorwałem, na razie działa i mierzy wink.gif, przy okazji szarpnąłem (też) ostatnią sztukę zszywacza (taki duży, budowlany) z walizeczką i zszywkami za 25zl. Chiałem jeszcze detektor przewodów kupić za coś koło 40zeta, ale już nie było tongue.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chiałem jeszcze detektor przewodów kupić za coś koło 40zeta, ale już nie było

Nie masz czego żałować, szajs jakich mało.

Kupiłem,to wiem wink.gif

Przewody pod napięciem ukryte pod tynkiem, wykrywa już z odległości 20-30 cm. Piszcząc przy tym i wskazując na wyświetlaczu maks, co nie pozwala zlokalizować w miarę dokładnie miejsca przebiegu przewodu. Brakuje w tym urządzeniu ustawienia czułości.

Metale też losowo wykrywa, ale tu już jest trochę lepiej, bo widać że wskaźnik intensywności w miarę zbliżania się wzrasta.

Reszta funkcji nie sprawdzałem, bo mi się odechciało zlosnik.gif

Dzisiaj jadę oddać ten szajs do Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie kupiłem go, ostatnią sztukę dorwałem, na razie działa i mierzy , przy okazji szarpnąłem

> (też) ostatnią sztukę zszywacza (taki duży, budowlany) z walizeczką i zszywkami za 25zl.

> Chiałem jeszcze detektor przewodów kupić za coś koło 40zeta, ale już nie było

Ten zszywacz też badziew. Mogę oddać za połowę ceny komplet jak ktoś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz czego żałować, szajs jakich mało.

> Kupiłem,to wiem

> Przewody pod napięciem ukryte pod tynkiem, wykrywa już z odległości 20-30 cm. Piszcząc przy tym i

> wskazując na wyświetlaczu maks, co nie pozwala zlokalizować w miarę dokładnie miejsca

> przebiegu przewodu. Brakuje w tym urządzeniu ustawienia czułości.

> Metale też losowo wykrywa, ale tu już jest trochę lepiej, bo widać że wskaźnik intensywności w

> miarę zbliżania się wzrasta.

> Reszta funkcji nie sprawdzałem, bo mi się odechciało

> Dzisiaj jadę oddać ten szajs do Lidla.

a czy ty go dobrze używasz?

Bo powinno sie go przyłożyć do ściany równolegle - po to są takie materiałowe paski , a nie prostopadle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy ty go dobrze używasz?

> Bo powinno sie go przyłożyć do ściany równolegle - po to są takie materiałowe paski , a nie

> prostopadle...

no za kogo Ty mnie uważasz? spineyes.gif

Własnie użyłem go w praktyce. Szukałem kabla, którego po remoncie kazałem zatynkować, bo miał być niepotrzebny zlosnik.gif

Niestety okazało się, że jest potrzebny. Przewód bez napięcia, więc szukałem metalu. I........... yikes.gif

znalazłem, z dokładnością do 1 cm. Dziwne, ale prawdziwe. Zaoszczędziło mi to kucia i bałaganu. Ładnie wkrętaczkiem wykułem dwa cm tynku i mam go.

No więc cofam, co mówiłem o szukaniu metalu. Musze potrenować z AC, ale widziałem co robi ten przyrząd w miejscu, gdzie wiem na 100%, że jest przewód pod napięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robilem proby i zszywki 12mm wbija bez problemu w drewno, jak dla mnie za to cene jest na prawde ok

A nie blokuje się co któryś strzał, bo nie wystrzeliwuje pojedynczej zszywki tylko np. 2 lub 3? Za 15 zeta Ci sprzedam. Chcesz?

Co do termometru - wziąłem właśnie od sąsiada na próbę, bo kupił wczoraj. Ciekawi mnie jedna rzecz - czemu to to nie mierzy temperatury człowieka poprawnie? Kieruję ustrojstwo wiązką na siebie i ... 27*C pokazuje smile.gif Nie żyję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie blokuje się co któryś strzał, bo nie wystrzeliwuje pojedynczej zszywki tylko np. 2 lub 3? Za

> 15 zeta Ci sprzedam. Chcesz?

Jeden mi wystarczy, na probie zszywki podaje prawidlowo pojedynczo.

Moze powinienies go wyregulowac .. jak sie da.

> Co do termometru - wziąłem właśnie od sąsiada na próbę, bo kupił wczoraj. Ciekawi mnie jedna rzecz

> - czemu to to nie mierzy temperatury człowieka poprawnie? Kieruję ustrojstwo wiązką na siebie

> i ... 27*C pokazuje Nie żyję?

IMO to kwestia powierzchni i temp sredniej. Tak jakos to instrukcja opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są takie laserowe w przychodniach, że pani pyknie w czółko i ma odczyt... To jakie to są?

IMo zasada jest podobna, bo tez mam taki zblizeniowy termometr, tyle, ze tam sie nastawia, czy mierzy sie skore, ucho czy gdzie indziej grinser006.gif. Jak nie przestawisz to tez wyjdzie Ci zupelnie inny pomiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są takie laserowe w przychodniach, że pani pyknie w czółko i ma odczyt... To jakie to są?

Zasadniczo pomiary pirometrem mają dokładność maksymalnie 1*C. Wiele kamer termowizyjnych ma dokładność 2-3*C, nawet takie co kosztują 50 tys. zł. Oczywiście wykazują różnicę temperatur 0,1*C, albo i mniej, ale zasadnicza dokładność pomiaru jest o rząd mniejsza.

Wniosek taki, że do pomiaru temperatury ludzi się to niespecjalnie nadaje. Może jacyś producenci wymyślili, jak uzyskać znacznie większą pozorną dokładność, ale faktycznie nie są to pewne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie blokuje się co któryś strzał, bo nie wystrzeliwuje pojedynczej zszywki tylko np. 2 lub 3? Za

> 15 zeta Ci sprzedam. Chcesz?

Reklamuj, mój z biedronki tak robi - nie mam paragonu bo bym reklamował. W zszywaczu z biedronki najlepsze były zszywki - wbijaliśmy do tynku - nie gięły się, wszystkie inne gięły i zapychały zszywacz.

Zszywacz Dedra z casto działa dobrze 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wniosek taki, że do pomiaru temperatury ludzi się to niespecjalnie nadaje. Może jacyś producenci

> wymyślili, jak uzyskać znacznie większą pozorną dokładność, ale faktycznie nie są to pewne

> wyniki.

Są takie, które mierzą na różnych długościach fal jednocześnie, ale są dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.