Skocz do zawartości

Gdzie umieścić czujnik tem wody


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie gdzie umieścić czyjnik tem wody myslałem żeby wcinke wstawic w przewód dolny od zbiorniczka wyrównawczego ale nie wiem czy to dobre miejsce żeby wskazywało jak najlepiej temperature ?

Jakieś wskazówki rady itpmile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej to dałbym czujnik w głowice

> ja za pierwszym razem dałem ciała i zrobiłem soie czujnik w wężu wodnym i wskaźnik zaczynał działać

> dopiero jak otworzył się termostat nie idź tą drogą

no przecież wystarczy na wężu małego obiegu - zasilanie lub powrót z nagrzewnicy, mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej to dałbym czujnik w głowice

> ja za pierwszym razem dałem ciała i zrobiłem soie czujnik w wężu wodnym i wskaźnik zaczynał działać

> dopiero jak otworzył się termostat nie idź tą drogą

a czy czujnik i adapter takiego wskaźnika bedzie pasowałw głowic

http://allegro.pl/wskaznik-zegar-temperatury-wody-indiglo-vat-i3878880099.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy czujnik i adapter takiego wskaźnika bedzie pasowałw głowic

> http://allegro.pl/wskaznik-zegar-temperatury-wody-indiglo-vat-i3878880099.html

nie mam pojęcia czy ten z aukcji podejdzie

ztcp to w głowicy wierciłem otwór wiertłem 16mm pod oryginalny fiatowski czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam pojęcia czy ten z aukcji podejdzie

> ztcp to w głowicy wierciłem otwór wiertłem 16mm pod oryginalny fiatowski czujnik

Nie no wiercic to ja bym nie chciałnic myslałem raczej o miejscu w który jest wkrecony ten czujnik od przegrzania od tej kontrolki z licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj taki czujni jak na zdjęciu poniżej i będziesz miał i kontrolkę na liczniku i temperaturę na wskazówce

$%28KGrHqRHJEEE94gWt8S1BPkU7lVuTg~~60_35.JPG

A na Centomania.com masz więcej informacji na ten temat.

Sam tak miałem zrobione i byłem zadowolony z efektu bo nie trzeba było nic ciąć, przerabiać czy wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jak w temacie gdzie umieścić czyjnik tem wody myslałem żeby wcinke wstawic w przewód dolny od

> zbiorniczka wyrównawczego ale nie wiem czy to dobre miejsce żeby wskazywało jak najlepiej

> temperature ?

> Jakieś wskazówki rady itpmile widziane

Wymienić czujnik w głowicy na ten pod wskaźnik, albo kupić 2 pinowy czujnik od AR, teraz modelu nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymienić czujnik w głowicy na ten pod wskaźnik, albo kupić 2 pinowy czujnik od AR, teraz modelu nie

> pamiętam...

Czujnik jest w zestawie tylko nie wiem czy redukcje ktore saw komplecie beda pasowac ale to bede sie martwił jak przyjdzie paczka

PS

Czy przy wykrecaniu czujnika z głowicy duzo płynu wyleci czy lepiej najpierw troche spuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede sie starał szybko

Opracowałem technologię "na palec" hehe.gif Wykręcasz ekspresowo stary czujnik, z racji że ma się tylko 2 ręce to przytykam palcem otwór w głowicy, odkładam stary zlosnik.gif biorę nowy i szybko wkręcam, ubytek płynu rzędu ml tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opracowałem technologię "na palec" Wykręcasz ekspresowo stary czujnik, z racji że ma się tylko 2

> ręce to przytykam palcem otwór w głowicy, odkładam stary biorę nowy i szybko wkręcam, ubytek

> płynu rzędu ml

Też mam taki zamiarto zrobic o ile adaptery w komplecie beda pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku przestrodze jak ktoś zapragnie mieć wskaźnik temperatury wody taki jak w załączniku tzn nie z czujnikiem na kabelki tylko z tzw kapilara to uprzedzam że żadna dołaczona redukcja nie pasuje bo gwinty w nich są calowe a nie metryczne Na szczęście mam w pobliżu warsztat i w pare minut udało mi się dorobić odpowiednia redukcje tak że trochę czasu i nerwów mnie to kosztowało ale czujnik działa pokazuje temperaturę i wszystko OK

Zastanawiam się tylko czy ta kapilara się z czasem nie ułamie bo przecież silnik się rusza . Nie zrobiłem tego na sztywno wiadomo ale obawy mam wiec jak ktoś ma podobny czujnik to będę wdzięczny za opinię

post-13259-14352523045684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zegary SM Warning ale czujniki są takie same. Działa bez problemu na czujniku Fiata bo oba

> czujniki działają na tej samej zasadzie (termistor NTC). No i jest ten plus, że nie trzeba

> rzeźbić i czujnik jest w oryginalnym miejscu w głowicy.

No ale te termistory muszą mieć jeszcze te same parametry, sprawdzałeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zegary SM Warning ale czujniki są takie same. Działa bez problemu na czujniku Fiata bo oba

> czujniki działają na tej samej zasadzie (termistor NTC). No i jest ten plus, że nie trzeba

> rzeźbić i czujnik jest w oryginalnym miejscu w głowicy.

Ale chyba czujniki sa różne ja miałem w głowicy czujnik na 1 kabelek wiec chyba i tak by nie działało bo czujniki od zegarów sa na 2 kabelki wiem ze sa tez czujniki fiata na 2-3 kabelki to wtedy pewnie by działało

poza tym ten co ja kupiłem nie jest na czujnik termiczny tylko na przewód kapilarny wiec raczej z tym nic się nie da zrobić i trzeba rzeźbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale te termistory muszą mieć jeszcze te same parametry, sprawdzałeś to?

Nie mierzyłem, zaufałem informacjom z forum. Porównywałem kiedyś temperaturę z kompa z tą z zegara i były bardzo zbliżone, więc jeśli nawet przekłamuje to jest to kosmetyczna różnica. Jak ktoś ma oba czujniki na wierzchu to może włożyć do tej samej szklanki i zmierzyć rezystancję, albo może ktoś dysponuje specyfikacją obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam taki wskaźnik temperatury wody i pokazuje ok z ori czujnikiem.

Chcę go zabudować w lewy słupek.

Czy te adaptery są odpowiednie do wkomponowania w słupek lewy czy też nie będą pasować.

Ewentualnie gdzie zanabyć pasujące do słupka na 2 wskaźniki.

Planuję wodę i napięcie.

Chciałbym pomodzić te adaptery na lewym słupku i oflokować.

http://allegro.pl/podwojny-adapter-na-lewy-slupek-autogauge-52-mm-i4104825549.html

Przyszłościowo dokupię jeszcze:

http://allegro.pl/wskaznik-cisnienia-paliwa-smoke-autogauge-sm-52mm-i4070575074.html

http://allegro.pl/wskaznik-woltomierz-volt-auto-gauge-evo-series-i4096243650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w zestawie daszek.

Dostałem ofertę na lewy słupek z 2 daszkami za 230zł. I flokowanie to za drobną rzecz wyjdzie 300zł. To lekkie przegięcie bo te daszki z allegro są za 40zł to robota i trochę materiału wychodziłoby 190zł. Dlatego chyba zrobię sam ale nie wiem jaki jest wymiar tych daszków z allegro, czy to przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rzeźbić (żywica + szpachla). Sam daszek jest cienki i musisz za nim zrobić tunel żeby zegar miał gdzie wejść. do zrobienia takiego tunelu możesz użyć kawałka rurki lub oryginalnego kubeczka z zestawu.

Tutaj jest przykład jak zrobić na oryginalnych kubkach: http://www.leonclub.pl/forum/viewtopic.php?t=24316&start=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.