Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 CDTI falujące obroty, gaśnie


pacza_cienki700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Mam taki problem, auto jak stoi ok 6h w górę odpala odrazu ale obroty faluja od 900 -->600 600-->1000 spadna np do 500 i zgśnie ale nie zawsze po wyjechaniu z garażu auto pracuję normalnie. Byłem u jednego mechanika stwierdził, że coś z pompą albo wtryskami, pojechałem do nastepnego jakiś brud na czujniku z pompy, przepustnica strasznie zapchana, poprawiło się. Teraz po odpaleniu jest 900-->1000 i tak przes chwilę widac, że silnik ma cieżko ale już nie gaśnie wczoraj po przejechaniu ok 150km podczas trasy 3 razy zgasło mi przy dojeżdzaniu do skrzyżowania. Odpala normalnie, spalanie itp jest w normie, nie ma żadnych błedów. Zaciekawiło mnie jeszcze, że wczoraj jak dałem nawet na połowe ogrzewanie to temp silnika na "zegarze" spadała do "zera" wyłączyłem ogrzewanie i temp się dzwigała, wiem że tak można zbijac temp ale żeby zegar pokazywał zero?

z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiepskie paliwo, z którego wytrąca się parafina.

2. Do wymiany zawór SCV.

Odnośnie temperatury, to wskaźnik na desce nie wskazuje temperatury od zera tylko od 70 stopni, a więc jeśli przykładowo temperatura spadnie do poziomu 60 stopni to wskazówka jak wiadomo leży.

Jeśli przy tej temperaturze chłodziwa węże do chłodnicy masz zimne, to nie ma powodu do obaw, taka przypadłość tych i innych diesli, które mają wysoki bilans cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> paliwo z bp zawsze tankuje, czujnik podobno dobry nie ma zadnych błedów. Może faktycznie trzeba

> będzie go wymienić. A co mowicie o dolewaniu mixolu do ropy?

Niedomagania SCV rzadko powoduje zapisanie błędu. O mixolu się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałem, że może być też przyczyną obudowa filtra paliwa, więcej jednak za SCV, z boscha za

> 650zl, a GM 812zł

Oczywiście, że filtr może być przyczyną, jednak podałem Ci typowy problem tego układu wtryskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staniesz na noc tyłem auta do góry czyli silnikiem do dołu. Np. na jakimś podjeździe i rano będzie OK, to masz jakąś nieszczelność w układzie paliwowym. Często jest niedokręcony, albo pęknięty filtr paliwa (bo za słąbo lub za mocno jest zakręcany filtr. Bezpieczniej jest użyć klucza dynamometrycznego.

Co do objawów to niestety wypisz-wymaluj typowy objaw awarii zaworu regulacji dawki paliwa SCV Denso w pompie CR.

Inna przyczyna to rzadka jazda na niedogrzanym silniku, na krótkich odcinkach i na starym paliwie.

Więc czasem pomaga zrobienie jak poniżej.

A) Nagrzać silnik auta do normalnej temperatury pracy 84-89st.C

Jak po 15km wskazówka temperatury leży lub opada poniżej 80 st.C to termostat do wymiany.

B) Aby wyczyścić układ paliwowy nalej bardzo dobrego paliwa. Wg mnie Shell V-Power i dolej też 2 butelki uszlachetniacza paliwa do CDTI do czyszczenia układu paliwowego STP, Xeramic etc.

C) Następnie pojeździj lekko ostro - zmiennie traktując pedał przyspieszenia. I tak przez 20 minut, żeby wszystko popracowało solidnie, a temperatura stała 85-95st.C.

D) Później dolej do baku 2 butelki oleju do pił spalinowych STIHL. Są od razu w takich 50ml buteleczkach. Olej jest dobrej jakości. Znów jazda ze 20 minut.

Czasem układ jest tak zasyfiony-zastały, że może to pomóc nawet na kilka lat.

Jeżeli nie pomoże na dłużej, to przykro mi, ale wg mnie pozostaje to co na pisałem na wstępie w pompie CR.

Powodzenia

Co do temperatury silnika to na początku nie poznasz jej ze wskaźnika, bo on zaczyna wskazywanie od 70st.C.

Prawdziwą temperaturę odczytasz poprzez odczyt temperatury płynu chłodzącego podawaną przez komputer pokładowy w ukrytym menu wyświetlacza.

A zrobisz to tak.

1) Włączasz radio, aby lekko było słuchać muzę.

2) Wciskasz i przytrzymujesz przez 7-10 sekund przycisk SETTINGS do czasu, aż usłyszysz głośne piknięcie

3) Wówczas puszczasz przycisk SETTINGS i 5 razy, w odstępach 0,5 sekundowych przyciskasz przycisk BC.

4) Na wyświetlaczu wyświetlą się różne parametry, a na 5 tej pozycji od góry masz napis COOLANT (chłodziwo) podający faktyczną temperaturę płynu chłodzącego w bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawanie z górki nic nie pomaga bo stała już tak, pójdę zaraz i zobaczę jak wygląda ta obudowa, ale wydaję mi się, że wymiana czujnika mnie nie ominie. A co do paliwa nalałem kiedyś nitro i mam niemiłe wspomnienia.

Dzięki za rady 20.GIF myślę, że jak ogarnę ten czujnik to przeczyszczę układ

a mixol z orlenu ten zóły będzie dobry? słyszałem, że te "czerwone" źle się rozpuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Dopiero teraz spojrzałen na pierwszy wpis, że stała z górki. OK.

Podałem Ci swój prosty sposób, ale co do oleju, to nie dodałbym Mixolu S.

Jeżeli już polski produkt to Orlen Platinum Moto 2T, a z zagranicznych Liqui Moly o symbolu 1052, Liqui Moly Racing 2T. etc.

Dobrze smarują i czyszczą.

Kilka (7) aut uratowałem w ten sposób na 3-4 miesiące, ale z reguły poszły na sprzedaż, więc nie wiem co dalej.

2 egzemplarze wiem na pewno, że chodzą prawie 2 lata.

Pozostałym pomagało na krótko, bo ten objaw to w 95% SCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem ale od tamtego czasu nie byłem jeszcze na forum. Czujnik wymieniony, narazie tylko 2 razy odpaliłem auto po dłuższych postojach i jest ok, nic się nie dzieje. Mam nadzieje, że to pomoże bo jednak trochę kosztowało. Tam gdzie kupiłem czujnik Pan powiedział, że są to początki końca pompy, ale ja się nie znam więc nie wypowiadam.

DZIĘKI 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, wiem ale od tamtego czasu nie byłem jeszcze na forum. Czujnik wymieniony, narazie tylko 2

> razy odpaliłem auto po dłuższych postojach i jest ok, nic się nie dzieje. Mam nadzieje, że to

> pomoże bo jednak trochę kosztowało. Tam gdzie kupiłem czujnik Pan powiedział, że są to

> początki końca pompy, ale ja się nie znam więc nie wypowiadam.

> DZIĘKI

nono.gif Nie zamartwiaj się na zapas. Bo to GUZIK prawda co Pan sprzedawca mówi. Wie, że w którymś kościele dzwoni, ale nie wie w którym.

On nie wymienia tylko sprzedaje, a że niektórzy kupują całą pompę zamiast tylko wyczyścić lub wymienić sam zawór, to stąd jego wiedza nt. koća początku hahaha.gif chyba swojego hahaha.gif

Otóż właśnie miałeś awarię pompy bylo.gif, bo ten zawór CSV jest elementem sterującym właśnie w pompie CR. No i naprawiłeś bez wymiany całości. claps.gif

A tak między nami to gdybyś przeczyścił i dolał oleju Liqui Moly 1052 lub Racing 2T to też byś naprawił na trochę i np...... sprzedał.

Wybrałeś wymianę CSV na nowy, więc lepszą, pewniejszą opcję. Gratujulę. ok.gif

Będzie dobrze. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz właśnie chcę dolewać co jakiś czas dodatki, a te oleje dolewać w proporcjach ok 250-300ml na

> bak tylko co ile? Bo jedni piszą co tankowanie, a nastepni co 2-3baki. Miejmy nadzieje, że

> będzie dobrze bo mam zamiar jeszcze trochę pojeździć

Niemiecki ADAC pisał, że badał wpływ i mierzył ile można.

Z tego co pamiętam to było w przedziale 150ml-250ml Liqud Moly 1052 czy 1604 na 50 litrów ON. Czyli ile na bak to zalezy od jego pojemności.

Osobiście nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz właśnie chcę dolewać co jakiś czas dodatki, a te oleje dolewać w proporcjach ok 250-300ml na

> bak tylko co ile? Bo jedni piszą co tankowanie, a nastepni co 2-3baki. Miejmy nadzieje, że

> będzie dobrze bo mam zamiar jeszcze trochę pojeździć

STP ma napisane żeby wlewać co (ileś tam) km.

Druga opcja - zasłyszane - podobny efekt to lanie droższego paliwa aniżeli zwykłe PB/ON, efekt podobny.

Wiadomo że co użytkownik naleje to widzi więc wie. I już.

W obu przypadkach: działa? hmm.gif

Ja jestem sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, sprawa dotyczy tego alternatora. Okazało się, że padl mostek i regulator. Wymienione, zalożone próba odpalenia z alternatora dym i okazało się, że mostek znowu, myślimy, że wadliwy, dajemy nowy sytuacja się powtarza drugi raz spalony mostek. Cała instalacja przekopana wszystko dobre, pomiary, wiązka itd. Trzecia próba włączyliśmy aku do ładowania, jak było pełne to odłączone i auto odpaliło odrazu. Aku oryginalne kupiłem rok temu ok. kwietnia założone. Rok temu (grudzień 2012 po przebiegu ok 35tkm) był wymieniany mostek na starym aku. Pytanie czemu paliło te mostki?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zakładać nowego tematu, sprawa dotyczy tego alternatora. Okazało się, że padl mostek i

> regulator. Wymienione, zalożone próba odpalenia z alternatora dym i okazało się, że mostek

> znowu, myślimy, że wadliwy, dajemy nowy sytuacja się powtarza drugi raz spalony mostek. Cała

> instalacja przekopana wszystko dobre, pomiary, wiązka itd. Trzecia próba włączyliśmy aku do

> ładowania, jak było pełne to odłączone i auto odpaliło odrazu. Aku oryginalne kupiłem rok temu

> ok. kwietnia założone. Rok temu (grudzień 2012 po przebiegu ok 35tkm) był wymieniany mostek na

> starym aku. Pytanie czemu paliło te mostki?...

bo masz uszkodzony prawdopodobnie regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko bylo wymieniane za kazdym razem bo to okazało się przyczyną awarii, jest możliwe żeby winą

> było odpalanie auta na rozładowanym kompletnie aku (po jeździe bez ładowania) ?

tak duże prawdopodobieństwo alternator daje duży prąd i diody padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.